Chlazení individuálního PC

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 23. 6. 2006 10:11

Hezký den, mám takovou prosbičku,

Mám doma svůj Barton 2500+@3200+ s chladičem, který jsem kupoval asi před rokem za 1000,- Kč. Absolutně mi ale nedostačuje. Mám tam kolem +-65'C a potřeboval bych to snížit alespoň na max. při zatížení 55'C. Ten processor je skutečně pořádné topení. Mohl by mi prosím někdo znalý poradit jaký si mám pořidit chladič (od http://www.alza.cz) pro svůj radiátor na socketu A 3200+?

// decried - presunute.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 23. 6. 2006 10:27

http://www.alzasoft.cz/zalman-reserator ... d57729.htm

Cenove omezeni jsi neuvedl. Sam ho sice nemam, ale kamarad si ho nemuze vynachvalit. Na topeni to chce vodnika.

Pokud chces klasiku s vetrackem tak bych doporucil nejakeho Zalmana. Jsou to velice dobre chladice. Hlavne maji "extremni" vyzarovaci plochu, takze rychle odvadi teplo. A i na jeho strankach je navod (ve flash animaci) jak chladice primontovat, takze to zvladne snad kazdy.
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 23. 6. 2006 11:16

Ah, sorry. Zapomněl jsem napsat - né vodní. Do SC A už investovat nebudu. Cena může být klidně něco přes 1000,- Kč, ale ne voda. Na Zelmany se podívám, raději bych byl ale za nějaký konkrétní tip. Btw uvedu cenu, do 1500,- Kč. 7500 bych nedal nikdy za chlazení v žádném případě.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FaZZy 23. 6. 2006 12:46

hm nenapsal jsi jestli tam nemáš přídavné větráky jestli je tam nemáž tak dej jeden do předu a jeden dozadu a teplotak ti klesne zaručeně
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blino 23. 6. 2006 13:42

pokial sa ti vojde na dosku tento Zalman tak ber jeho :arrow: http://www.alzasoft.cz/chladic-zalman-c ... d59273.htm
prip. jeho CU verziu
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod DevAstor 23. 6. 2006 16:49

Nebo oddelej bocnice bedny :wink: ja sem mel na A2200+ t-bred, chladic za 400 a teplotu max. 55 stupnu. Jestli neni taky problem v teplovodive paste na chladici?
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AndrewJ 24. 6. 2006 10:23

jaký máš case? a jaké větráky v něm?
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod RonyMDA 25. 6. 2006 04:11

Dobré ráno všem ve fóru.Vypíná se mi samovolně PC,a hodinu poté se opět sám znovu nastartuje.Absolutně nechápu.Teploty naměřené asi po 30 min.práci na něm ráno/odpoledne,když je venku parno,pomocí programu Everest:Zákl.deska(Gigabyte GA-7VT600 1394)-44°C/54°C,CPU(Athlon XP, 2083 MHz)-54°C/63°C,Aux-40°C/49°C,Grafika(GF 6600 GT)-60°C/70°C,HDD(2xSata Seagate160GB)-46°C/50°C,mám půl roku starý zdroj Fortron 350W.Včera jsem změnil orientaci přídavného větráčku pod zdrojem tak,aby vyfukoval teplý vzduch ze skříně ven,do té doby ho nasával.Myslím si ,že problém nesouvisí s nějakým virem,či podobně,protože používám Awast,pravidelně aktualizovaný,Firewall z WindowsSP2,AdAware,Spybot atd.Celá sestava je napájena ze sítě přes dvojtou přepětovou ochranu.Díky
RonyMDA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trashman 25. 6. 2006 07:42

Přehřívání celého počítače včetně CPU vždy souvisí s nedokonalým odvodem teplého vzduch z case. Pokud má case na zadní straně připravené otvory k uchycení ventilátorů 80x80x25, tak je tam doplň a děj je tak, aby foukaly teplý vzduch z case. Tím vznikne v case podtlak, který nasává vzduch otvory na přední straně case. Na přední stranu case, ale žádný ventilátor nedávej, protože si pak z case uděláš vysavač, který ti veškerý prach před počítačem nasaje do case. Neodstraňuj bočnice počítače, protože tak zmizí podtlak a ventilátory chladí jen kolem sebe. Jako značku ventilátorů včetně toho na CPU ti doporučuji Akasa, protože obsahují 2 řady kuličkových ložisek a jsou velmi tiché na rozdíl od Titanu, kde je slyšet převalování kuliček v ložisku.
Trashman
Junior

Odeslat příspěvekod Adisis 25. 6. 2006 12:08

ja mam ten samy mam orig chladič a ventilator od arctic cooling a teplota nejde přes 55 stupnu v zatěži
kolik?
Adisis
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 25. 6. 2006 12:43

RonyMDA píše:Včera jsem změnil orientaci přídavného větráčku pod zdrojem tak,aby vyfukoval teplý vzduch ze skříně ven,do té doby ho nasával.y/quote]

Takže větráček pod zdrojem nasál vzduch, zdroj ho zase hned vysál ven a ve zbytku skříně se jen vířil horký vzduch při takřka nulovém proudění.

Tak teď už ti to snad problémy přestalo dělat, ne?
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 1. 7. 2006 13:47

na socket A treba scythe katana copper verze...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 1. 7. 2006 14:25

Raziel-CZ: mna by na tvojom mieste zaujal tento, ale treba sa uistit ze mas dispozicie ho namontovat (rozmerna skrina s dobrym prudenim vzduchu a montazne otvory na doske)
http://www.alzasoft.cz/chladic-asus-sta ... d49740.htm
(povedal by som ze 8cm vetrak pri otackach 4500 dokaze vyvolat v takej trubici dostatocne prudenie, aby ti to uchladilo)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 1. 7. 2006 15:01

a dostatecny hluk...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 1. 7. 2006 15:49

Mno o tom ze to ma byt ultratichy comp nic nevravel. A povedal by som, ze tak pretoceny athlon ani nikdy nebude. 8cm vetrak az taky hluk nespravi, teda ak sa nerata hluk prudenia vzduchu.. :)
Hlucnost tan nieje pisana, ale predpokladam ako priemerny 8cm vetrak, kolo 22-24dB.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Další stránka