Kterou skříň vybrat

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod X__ 8. 7. 2006 17:20

Já tam mám nějakej obyčejnej, na krabici k ventilátoru je:

FAN: 120x120x25mm
Silent Blade 19dBA GT12252BDL-1
2 Balls Bearing DC FAN
3 & 4 Pin connectors
40 cm cable length

za 150 kaček

Kolik otáček? To ty poradí v krámu, když nepůjdeš do supermarketů, řekni prostě pomalootáčkovej :D
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 8. 7. 2006 17:25

to je glacialtech. ten jsem tam mel a pripadal mi hlucny, na 5V ale dobre pouzitelny - celkem jeste foukal.

jinak web chieftecu:
http://www.chieftec.de/?page=products_s ... anguage=uk
na pripadny rozdily, ktery bych opomnel radej zkontroluj am.
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jamaica 8. 7. 2006 19:40

Na webu Chieftecu sem našel jedinej rozdíl mezi LBX a LCX a to že LCX je o kilo lehčí.Je možný že je to jedinej rozdíl?Neví někdo ještě o jinym?
jamaica

Odeslat příspěvekod X__ 8. 7. 2006 20:17

LBX série (LCX to má nejspíš také, jen jsem to na fotce nikde neviděl), obě série opravdu už by měli být vybaveni vzadu 12 cm ventilátory, píšou že je to kvůli posledním procesorům, co vydávají více tepla, tedy nejspíše P4:

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil X__ dne 8. 7. 2006 20:36, celkově upraveno 2
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod 8Paul 8. 7. 2006 20:34

Tak já mám LCX, stříbrnou se 410W zdroj, a paráda.BOX chladič na Athlonu64 3000@3800, vzadu jeden 12cm Nexus, jinak žádnej přídavnej chladič, a teplota disku (samsung 200gb sata2) je 33 stupňů, teplota chipsetu (dfi nf4u lp) 48,procesor v zátěži 46...naprosto bez problémů, a case vypadá fakt pěkně, jediná nevýhoda je na váha...
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 8Paul 8. 7. 2006 20:35

Ty USB apod. vepředu na case mám úplně identické, ale nemám na tom krytu ten nápis Chieftec (což mi zas tak nevadí:)).
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X__ 8. 7. 2006 20:40

Já mám podobný panílek, ale ve středu výšky. Jinak když se otevřou dvířka, tak ta modrá ledka (signalizace zapnutí) svítí tak, že by za chvíli jeden oslep, dokud jsem měl skříň u sebe v místnosti, tak mě to nutilo jí co nejdřív zavírat, dvířka drží tak pevně, že je mechanika nevytlačí ...

P.S.: Bacha na to, aby jsi vzal skříň se 410/400 W zdrojem, jsou také skříně (jinak značené) se 360 W zdrojem ...
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 8. 7. 2006 21:37

Jo spokojenej sem, a moc. Staci mit tam dva ventilatory ... zadni 120mm a u disku 92mm. jinak chladi o poznani lepe nez ma stara skrin. Jinak zdroj jo to nevim co utahne pac ja mam tu sestavu co mam v popisu.. a samozřejme bez problemu, ale myslim tu tvou ta 410ka utahne fpoho.

jinak podle me je to nej skrin co se da za ty penize koupit (moje stala 2949,-)
BinLadin (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Ujko Troomi 8. 7. 2006 23:26

právě taky přemejšlím jakou z těchto beden koupit, ještě váhám mezi dragonem DX-01B-D-U. Měl bych dotaz - jak poznám jestli v bedně kterou koupím jsou ve zdroji dva 80 větráky nebo jeden 120 ? A taky sou na různých fotkách různý děrování na bočnici. Na czechcomputeru se v tom vůbec nevyznám -chci variantu se 120mm větrákem ve zdroji ale jak poznám jestli není bedna třeba starší revize ? mám v tom bordel
Ujko Troomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 8. 7. 2006 23:31

dragon je kratkej a malej. 2 vetraky maji myslim jenom 360W verze chieftecu, takze s jakoukoliv 400W bys mel dostat 12 cm.
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ujko Troomi 8. 7. 2006 23:34

diky .. me se ale stejne nejvic libi ten dragon .. porad nevim
Ujko Troomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X__ 9. 7. 2006 12:21

Já když jsem si vybíral, tak jsem šáhl po BA (Bravo série), protože u Dragon série (konkrétně u DA) se psalo, že je to starší typ ... ale taky se mi líbila :) DX nevím ...
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Nargon 9. 7. 2006 12:51

A co rikate na tuhle skrin:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30915
Vypada zajimave. Me je sice design skrine uplne ukradenej (pokud nevypada fakt hnusne, stejne skrin bude pod stolem, kde na ni moc neni videt), ale tahle se mi zalibila diky velkemu poctu pozic na hdd a vetraky.
Rikam si, ze ji asi koupim. Ale jestli nekdo nevite o nejake podobne (velky pocet pozic na vetraky a hdd cena do 2 tisic, a nejaky middletower) Tak bych mozna uvazoval i o jine.
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 9. 7. 2006 14:33

ze vypada hrozne.

BTW, k cemu je ti velky pocet pozic na vetraky???????? snad cilem je uchladit co nejucinneji a nejtiseji s co nejmensim poctem vetraku, ne?

Ujko Troomi píše:diky .. me se ale stejne nejvic libi ten dragon .. porad nevim

http://ventum.net/item/show/chieftec-dx ... ino-bracha
http://ventum.net/item/show/chieftec-lb ... lce-zalezi
u DX-01 je pitomej ten system na disky. sice se pred kazdej kosik daji dat vetraky, ale filtr uz tam cpes horko tezko. kdyz to chces vydelat, tak vydelavas obvykle i grafiku... ja bych do dx-01 asi uz ted nesel...
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Weslo 9. 7. 2006 14:50

Nargon píše:A co rikate na tuhle skrin:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30915
Vypada zajimave. Me je sice design skrine uplne ukradenej (pokud nevypada fakt hnusne, stejne skrin bude pod stolem, kde na ni moc neni videt), ale tahle se mi zalibila diky velkemu poctu pozic na hdd a vetraky.
Rikam si, ze ji asi koupim. Ale jestli nekdo nevite o nejake podobne (velky pocet pozic na vetraky a hdd cena do 2 tisic, a nejaky middletower) Tak bych mozna uvazoval i o jine.

mám tu stejnou a je boží..ale bacha větráky co tam jsou maj vyvedenej jenom molex takže nejdou regulovat...je potřeba koupit redukci a maj ji jenom na mironet.cz

co tím myslíš velký počet větráků..standartně už k ní dostaneš 1x14cm vepředu a 1x12cm vzadu a možná ještě 1x80 z boku(podle verze..mám černou a je tam)
<noflame>
P.S. tady na ty konzervy se vykašli..mě se taky líběj takovýhle extravagantní..
</noflame>
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka