Směr foukání ventilátorů

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tonda-B 7. 8. 2006 22:11

Nemám s tím dobrou zkušenost.

Když je nahoře díra, začne se tudy nasávat vzduch dovnitř, ten vleze do zdroje a zase zmizí ven ze skříně. Jen to zmenší účinnost osávání vzduchu skříní.

Po vypnutí PC by to mohlo fungovat, jak píšeš, to uznávám. Ale nevím, jestli je to v tu chvíli ještě zajímavé.

Větší otrava je ale, když tam někdo zvrhne limonádu.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod allcon 9. 8. 2006 18:31

4 Tonda-B: nad wind-tunelem už přemýšlím dlouho, ale nedokážu si představit jak si to myslel, stím seříznutím zezadu do pulky prumeru....,?

P.S. nad tema vent. porad laboruju, protoze nemam moc kvalitni skrin a vepredu je jen 8x8 díra na vent., ale na front panelu neni nic :D, takze sem si tu diru musel udelat do toho plastoveho panelu sám. :D a to je ten problém, protoze neni dostatecne velká (kvůli dalsim ovladacim prvkum na panelu) cca 7x3 cm.tudis si myslim že přísun odtud nebude stacit, tak tam mám 2 venti. este na boku.
jakto ze MS este porad existuje :-O
-------------------------
Kubuntu 7.04 AMD64 Orleans|Asus m2n-e nforce 570 ultra|western digital 160 GB sata2
allcon
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 9. 8. 2006 19:06

Pokud máš chladič s ventilátorem, který je rovnoběžně s deskou, stačí vytáhnout LGA tunel co nejblíže k ventilátoru a funguje to. Chlazení procesoru má neohřátý vzduch z venku. To umožňují boxované chladiče.

Pokud je chlazení procesoru neoriginální, je obvykle ventilátor kolmo k desce. Pak záleží na tom, kde v bočnici je umístěn tunel a jak je ten ventilátor vzdálen od osy tunelu. Pokud máš štěstí a je od osy směrem dozadu, můžeš tunel zezadu seříznout, jeho polovinu mít až před ventilátorem a bude to fungovat obdobně.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod allcon 9. 8. 2006 20:56

myslim ze by se na toto tema hodil nejakej clanek, pac hodne lidi maji kolmo na desku ventilatory.
jakto ze MS este porad existuje :-O
-------------------------
Kubuntu 7.04 AMD64 Orleans|Asus m2n-e nforce 570 ultra|western digital 160 GB sata2
allcon
Junior

Odeslat příspěvekod Mathey 9. 8. 2006 21:06

ja mam v bocnici vyvrtany diry, a procesor si sám nasává studenej vzduch.
___
je to diny co myslim tak by mel ale teplej vzduch fohkat od procesoru z bocnice, nebo jak to je??

//Mývalice: Příště použij tlačítko Obrázek
Mathey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 9. 8. 2006 21:17

Podle me, jsou bocni ventilatory takove "divne" Nebo spise bocni ventilator na CPU. Proste ten bocni ventilator nasaje vzduch, ten projde skrz chladic u cpu, a zadni ventilator ho vyfoukne ven. A tim to konci. Tohle je plytvani studenym vzduchem. Treba takova grafika nebo hdd by taky chtelo chladit. hdd je jeste celkem v pohode, diky prednimu vetraku, kterej fouka primo na ne. Ale co ta grafika?? tam je u mne mnohem vetsi tepelny problem nez na CPU.
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Apophis.k 2. 9. 2006 22:46

taky bych potřeboval poradit.... mám v bočnici opravdu velikej větrák(25cm průměr) a nasává dovnitř.... do předu si dám větrák, kterej bude nasávat, ta si říkám, jestli to bude stačit zadní vetrák a větrák zdroje vyfukovat ven??
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Firuz 3. 9. 2006 00:25

Master Awast píše:...vrchní nech otevřenej (nepouštěj větrák) a nech teplo, kterému se chce, stoupat samovolně pryč... /quote]

Taky mam diru i nahore u zdroje (stary kejs), vetrak jsem vypl, ale vsiml jsem si, ze kdyz diru zakryju, aby tama neproudil zadny vzduch, tak se teploty trosku zlepsily.

Jinak, co muzu rict za sebe, tak nejlepsi kombinace vpredu jeden in-take a vzadu jeden out-take + zdroj. Oba pokud mozno 12cm. Zadne dalsi. I kdyz obejit se da i bez toho nasavaciho vepredu, ten tak moc potreba neni. Ale zase na jednom pc, kde je na grafice jen pasiv se teplota se zapnutym in-take hodne snizila. (docela logicky :) )
Firuz
Junior

Předchozí stránka