Ztišení HDD

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Osyris 6. 12. 2006 22:20

Zdravim! Chtel bych nejakym zpusobem ztisit HDD ve svem PC. Jedna se o 2 SATA disky. Situace je navic takova, ze mam middletower a vsechny 5,25" pozice jsou obsazeny. Takze ramecky pro disk nepripada v uvahu. Nemam v planu ani menit skrin. Nevideli jste nekde prodavat neco pro muj pripad, pripadne nejaky napad, jak by se dali ulozit do nejakeho pruzneho zavesu?

JakubL - špatná sekce, presunuto
Osyris
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 6. 12. 2006 22:24

Já to vyřešil pomocí 2 pásku z gumy...který sem nerval mezi disky a case....ty gumi to v pohodě tlumí....dou slyšet ale je to tak o 50% lepší... :wink:
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 7. 12. 2006 08:21

Tak. Vylozit to nejakou mekci tlumici latkou ci gumou. Pripadne navic jeste utlumit bocnice case.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod trickIT 7. 12. 2006 08:31

Alebo na to chod z druheho konca a dokup si RAMku :) Ze by si tolko neswapoval.
trickIT
Junior

Odeslat příspěvekod Petr75 7. 12. 2006 08:45

Zkontroluj si jestli ti po takové úpravě nepřehřívá HDD. Za normálních okolností case odvádí z HDD teplo. Já má sice HDD na dně case podložený na bocích molitanem, ale zase mi na něj fouká nasávací ventilátor a mám na HDD přidělaný hliníkoový chladič.
Petr75
Junior

Odeslat příspěvekod oneill 7. 12. 2006 09:00

Já už mám třetí disk Seagate Baracuda a hlučnost neřeším.
oneill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 7. 12. 2006 09:16

Použil jsem gumové průchodky o průměru 8 mm určené pro elektrické kabely, do kterých jsem uložil hlavy upevňovacích šroubů. Pod hlavy jsem dal podložky, aby byly vyšší a uložení spolehlivější. Tím pádem se ani disk, ani šrouby nedotýkají skříně.
Lepší by bylo použít dlouhé šrouby, ale ty se blbě shánějí (toto řešení používá ve svých desktopech firma IBM, takže se možná dají jak dlouhé šrouby, tak gumové průchodky koupit u nich).

Pokud jenom vložíš pásky gumy mezi disk a chasi, přenáší se část chvění po šroubech.

Disky chladím ventilátorem 80mm, který napájím 7-mi volty, aby nehlučel.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Matysek 7. 12. 2006 11:52

Myslíte tento způsob uchycení?
Obrázek
za použití dlouhého šroubku a gumového izolantu
Obrázek

Je to vynadané z IBM, stejný princip a vlastně i zcela stejné uchycení mají i Autoconty.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Dodo677 7. 12. 2006 16:50

Mě na disky fouká 80mm na 12V ....a je to v klidu ..slišet moc nejde a HDD má kolem 35° .... :)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xmickey 7. 12. 2006 17:32

Já jsem Disk uchytil do tohodle:
Obrázek
Jinak žádný větrák mi na HDD nefoůká a teploty mám kolem 40 C
xmickey
Junior

Odeslat příspěvekod Osyris 7. 12. 2006 18:58

Diky za rady. Ten napad s gumovyma podlozkama vyzkousim... Jinak case je dobre vetrany a disky se nedostanou ani na 40°C.

to trickIT: tu budu kupovat stejne, ale u disku provoz hlavicek neslysim, jen se prenaseji vibrace na case.

to xmickey: kdybych mel volny 5,25" pozice, tak uz jsem to takhle davno vyresil, ale bohuzel nemam volnou ani jednu.
Osyris
Junior

Odeslat příspěvekod asta 20. 12. 2006 02:01

Ja som videla aj take riesenie ze vybral tu klietku kam sa disky davaju z bednicky a zavesil ich na pruzky krajcirskej gumy :) ale neviem ci na tvojej bednicke sa da ta klietka na disky vybrat.
There is no light without darkness.
asta
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 23. 12. 2006 19:24

Nejlepší je nemít HDD ve stejné místnosti ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Master Awast 24. 12. 2006 01:14

xmickey píše:Já..../quote]

Mám to samé v bledě černém :mrgreen: a rozdíl je poznat hlavně v hluku.... teplota je u mne více méně bez významná...
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xmickey 24. 12. 2006 05:57

Já to mám ale dělané "po domácku" :) prostě kus hliníku, žebrování......
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Junior

Další stránka