uzavřít video nestažené úplně

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod regine 3. 11. 2019 14:41

Kdysi (10 let?) jsem užíval SW (free), který vadná videa opravoval nebo zakončoval. Jenže ne a ne si vzpomenout na jméno SW a nedaří se, dohledat na netu.
PLS. Pokud znáte SW s uvedenou vlastností sdělte mi.
On existoval i nějaké povel pro FFmpeg, který z takového souboru odstřihnul časově definovaný začátek a korektně uložil. Zkouším různě parametry pro ffmpeg, nedaří se.
Dík.
___
Placené je například Stellar Repair for Video, Fix.video, ale já potřebuji jen jednou za pár let nějaké video opravit. Jiné zastaraly Digital Video Repair, DivFix++, nemají dnes běžný H.264/265.
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 3. 11. 2019 22:22

Záleží na tom, jak bylo video stahováno. Jestli jako jeden blok od začátku do konce, nebo rozdrobeno na více částí (například torrent). V druhém případě toho s fragmentovaným souborem už moc nenaděláte.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regine 4. 11. 2019 13:12

Vyřešeno s VLC:
https://www.stellarinfo.com/blog/repair-corrupt-video-file-vlc-media-player/
Method#1: Repair Corrupt MOV & MP4 Files with VLC
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 11. 2019 17:15

:tleskani
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papadimo 11. 2. 2020 11:10

1 mě by zajímalo, zda nap, například jde něco udělat s random někde částečně staženým videem (od začátku do půlky například) formátu MP4, pokud není speciálně připravené (ffmpeg hlásí moov atom not found). U MP4 videí, které jsou na částečné stahování dělané (uložné právě s flagem fast start) tohle nehrozí, ale na to se neptám.

2. Další věc, mám nějak poškozený videosoubor (například prostřední třetinu) a chtěl bych tuto část zachránit. Normálně by to asi nešlo, ale mám k dispozici podobný kompletní jiný videosoubor (ze stejné kamery se stejným nastevením) - šly by tam nějak extrahovat hlavičky a rekonstruovat část tohosouboru?

3 varianta 2-předchozího - . Tentokrát nejde o videsoubor z kamery, ale fragment vidousouboru uloženého pomocí enkoderu se známým nastavením (takže si mohu dle potřeby vygenerovat testovací soubor stejnou verzí enkodéru podle nějakého testovacího videa se stejným známám rozlišením a framerate.)

Tu cizojazyčtinu se RobbQe strč za oceán.
Papadimo
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků