3gpp a změna hlasitosti do + i -

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dusha 17. 4. 2021 13:41

Mám hlasové záznamy hovorů v 3gpp, které bych nutně potřeboval znovuposlechnout, zapsat a mít záznam jako důkaz, ale hlas protistrany je příliš potichu (nevím proč, ale stalo se..) a tak se střídají pasáže normální a skoro neslyšitelné mluvy. Poradil by mi prosím někdo, kdo ví jak na to, v čem a jak bych mohl upravit hlasitost střídajících se pasáží (volající, volaný) do + i -, tak aby byl záznam kontinutelně poslouchatelný a přitom šlo o use friendly postup, s možností rychlé editace a přehrávání před uložením. Jde o mnoho hovorů a i přepis je zdlouhavý, takže to nemohu ani z časových důvodů dělat komplikovaně, ale lepší cokoli než nic. Díky za pomoc.
Dusha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 4. 2021 16:45

Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusha 17. 4. 2021 18:49

milsimr: to ne. Sice snadné, ale nevyhovuje. Jestli se nepletu, tak tam nelze označit pasáže a jde zvýšit hlasitost jen celého záznamu (navíc jen 2x, což je málo pro tižší část. Ale i kdyby to šlo vícekrát, tak bude naopak hlasitá pasáž řvát a nejde vydržet poslouchat). Potřebuju buď funkci, která to zvládne automaticky vyrovnat (což pochybuju, že lze, existuje, při zachování autentického hlasu) a nebo pracovat s manuálními multivýběry (podle grafu si je označím, ale tozn. více úseků A-B, C-D atd, zaráz) a těm tichým hlasitost zvednout (a nebo hlasitějším ztlumit a celkově zvednout..přiřazovat každýmu useku jinou).
Mohlo by to umět audacity ? Jiný program ? Audacity mi nenačítá 3gpp, co pro to udělat ?

-- 17. 4. 2021 20:15 --

k Audacity, našel jsem tenhle dotaz https://1url.cz/AK1ic ale je to psané tak, že stejně nevím co z toho udělat.
Dusha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 4. 2021 20:36

Aby jsi mohl do Audacity importovat 3GPP soubory, musíš doinstalovat FFmpeg.

Co se týče úpravy hlasitosti, zkus normalizaci.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusha 18. 4. 2021 15:06

r34ktor : nj, to jsem pochopil, ale neuspěl jsem. Základní otázka, umí audacity označit a měnit hlasitost vybrané části ? Co ta normalizace dělá ? Z grafu jde vidět že posune, dorovná do té střední linky a mění se hlasitost, ale zdá se že v podobném poměru v jedné stopě. To co mám není stereo záznam.
Dusha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 4. 2021 16:19

Dusha píše:Základní otázka, umí audacity označit a měnit hlasitost vybrané části ?

Jistě. Pro označení více částí lze použít štítky. Ale zpracovat najednou je nelze, musí se postupně po jednom.

Dusha píše:Co ta normalizace dělá ?

Viz odkaz výše. Je tam popsáno i zesílení a rozdíly mezi nimi.

Bez samplu je těžké radit nějaký konkrétní postup.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků