Free program pro úpravu fotek, něco jako photoshop - legálně

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kazatop 6. 12. 2021 20:03

Ahoj, fotky neupravuji, jenom je mám uložené v počítači, takže nemám zkušenosti, každopádně se mě zeptal můj 9-ti letý syn, jestli máme photoshop, že bych chtěl zkusit úpravy fotek. (asi slyšel něco ve škole) Program adobe photoshop se mi zdá celkem drahý pro slepý výstřel, trial verze zase krátká na vyzkoušení, existuje nějaký free program, kde by se mohl naučit základní práci s obrázky atd? nemusí to být photoshop, koukal jsem na net a je jich asi spousta, vegas, zoner, nemám zkušenost s žádným. Co byste poradili pro dítě, které se chce učit pracovat s obrázky, aby to bylo funkční, zdarma nebo max. za cenu oběda? Jsou nějaké možnosti?
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 6. 12. 2021 20:14

PhotoFiltre, Paint.new, Krita, vsetko zadarmo.

Este Tux Paint, je to hlavne pre deti, ale na to je uz asi velky.

Na jednoduche upravy, napr. orezanie, otacanie, aj hormadne, XnView.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 7. 12. 2021 00:28

Gimp https://www.gimp.org/

The Free & Open Source Image Editor

This is the official website of the GNU Image Manipulation Program (GIMP).

GIMP is a cross-platform image editor available for GNU/Linux, macOS, Windows and more operating systems. It is free software, you can change its source code and distribute your changes.

Whether you are a graphic designer, photographer, illustrator, or scientist, GIMP provides you with sophisticated tools to get your job done. You can further enhance your productivity with GIMP thanks to many customization options and 3rd party plugins.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 7. 12. 2021 00:33

Za sebe mohu doporučit Zoner Photo Studio X (Dá se pořídit tuším od 110,- Kč měsíčně) a dovede nejen hromadné změny obrázků, rozměry, ale umí i HTML galerie a ta úprava fotek je v tomto programu skutečně pohodlná, srozumitelná a rychlá.

Není zadarmo, ale ty peníze se vám časem opravdu vrátí.

Tuším, že v minulosti dával jeden časopis i licenci na 6 měsíců s automatickým prodlužováním. Licence ani problém nebude, ale spíše o to investovat nějakou částku.

Případně doporučím 30 denní verzi a rozhodnete se sám zda si ho koupíte a nebo ne.

Kdo ten program má, používá ho tak těch peněz nelituje.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 7. 12. 2021 07:23

https://www.photopea.com

Je to v podstatě photoshop v prohlížeči.. zdarma, česky.. pokud doopravdy chcete něco jako photoshop - ideální..

Pokud ale hledáte nějaký méně náročný software na úpravu, možná spíš dle ostatních rad.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 7. 12. 2021 12:49

A ještě si dovolím drze rýpnout. Češi neradi za SW platí a chtěli by mít zdarma cokoliv. Je to tak. Inteligentní Češi, co mají jisté vědomosti vědí, že nelze mit profesionální programy zcela zdarma.

Je i statistika ohledně WAREZU a Češi skutečně za Software platit nechtějí a raději využívají různé aktivátory aby měli program zdarma a pak hlásají v diskuzi, že proč by si kupovali orig. SW když to mohou mít zdarma.

Jenže inteligentní Čech těch pár stovek obětuje a SW používá v souladu s licenčníma podmínkama. Tohle je prostě v lidech.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazatop 9. 12. 2021 07:03

Děkuji za rady, zkusím to postupně, snad se v něčem chytne. Ad Cyperpunk2077, proto jsem sháněl něco legálního, taky nerad pirátím. Každopádně pokud je to pro 9-ti leté dítě, které má tisíce zájmů, je lepší něco vyzkoušet zdarma a pokud ho úprava fotek bude bavit, tak mu koupím photoshop za plnou cenu. Nicméně pro vyzkoušení dítětem mi nepřijde ekonomicky rozumné rovnou objedávat. Každopádně děkuji nastotisíckrát.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 9. 12. 2021 07:33

Jen doplním, že Zoner Photo studio svoje starší verze dával free.. nebo na nějaké přibalené CD k Computeru nebo podobným časákům.. možná by stálo za to, kouknout i na nějakou tuto alternativu..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 9. 12. 2021 10:52

Kód: Vybrat vše
https://www.napocitaci.cz/33/bezplatna-verze-zoner-photo-studio-uniqueidgOkE4NvrWuNY54vrLeM674IOMNeyEXIVAg_rzFJ8D5c/


Má to osekané funkce, ale pokud to je pro dítě tak bych zvolil něco jednoduššího. Teď momentálně nevím žádný program pro dítě. Starší verze jsou slutečně bezplatné, ale musíte si je najít na uloz.to nechci tady postovat úplně přímo odkaz. Pokud je to pro dítě klidně zvolte tuhle variantu.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazatop 9. 12. 2021 15:47

Kaulik píše:Jen doplním, že Zoner Photo studio svoje starší verze dával free.. nebo na nějaké přibalené CD k Computeru nebo podobným časákům.. možná by stálo za to, kouknout i na nějakou tuto alternativu..


Výhra..díky za tip. Dostal jsem právě verzi photoshop 12, která byla přibalena k nějakému fotoaparátu a dotyčný ji nepoužíval. Že mě to nenapadlo hned..., ale aspoň mě napadlo se zeptat tady, a protože jste tady strašně chytří, tak problém vyřešen. Díky, téma se může uzavřít.
kazatop
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků