Frames titulků

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MMagda 21. 11. 2022 11:39

Mám dotaz ohledně frames titulků.
Musím vytvořit titulky s 25 frames za sekundu.
Nevím jak toho dosáhnout. Na titulky používám VisualSubsync a Aegisub.
Mám stáhnutý také Subtitle Framerate Charger.

Můžu prostě vytvořit titulky a pak je vložit do Subtitle Framerate Charger? Kde se mi samy hodí do 25 frames/sec?
MMagda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 11. 2022 18:31

Jaké titulky? Všechny formáty titulků, které znám, mají v sobě čas a ne snímky, tedy jsou na framerate videa nezávislé. Jakou mají příponu?

Subtitle Framerate Changer nevytváří nové titulky, mění časování existujících .srt titulků. Ty chceš přečasovávat stávající titulky a říkáš tomu vytvoření nových?

Pokud ten Subtitle Framerate Changer nefunguje, já pro úpravu stávajících .srt titulků, abych je přizpůsobil na nějaké video, které běží jinou rychlostí, používám https://subshifter.bitsnbites.eu/ tu druhou možnost (linear correction). V políčkách na prvních řádcích nechat nulu (popřípadě čas prvního titulku a čas prvního titulku zvětšený/zmenšený o potřebnou korekci, když nesedí ani první titulek), na druhém řádku v prvním políčku čas posledního titulku a v druhém políčku čas posledního titulku zvětšený nebo zmenšený o potřebnou korekci. V podstatě totéž, co ten tvůj Subtitle Framerate Changer, jenom se nezadávají bitrate, ale časy.
vladimir
Expert