Jak vytvořit "schéma trasy/cesty" do videa?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ZBzH 19. 2. 2023 15:17

Dělám lezecká videa v Adobe Premiere Elements a když chci udělat schéma cesty na skále, dělám to v Route Generator. Výsledek je použitelný, ale nikoliv dokonalý - viz https://youtu.be/BJp9MujfEXc?t=123
Jde o to, že ve vhodném momentu video zastavím a ve statickém obrázku udělám schéma cesty. Takže např. když ve videu jsou pohybující se stromy ve větru, kvůli schéma trasy video zamrzne, načrtne se trasa a jedeme dál. V čem bych toto mohl udělat bez nutnosti statického obrázku - přímo do videa? Předem moc děkuji.
ZBzH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 2. 2023 23:35

Pokud to neumí Premiere Elements (znám jen standardní Premiere Pro), pak z free SW například Davici Resolve. V principu lze takový efekt udělat buď animací vektorového objektu samotné cesty, nebo animací masky dané cesty jako statického obrázku.
Cvičně jsem se podíval a Premiere Elements od verze 2021 umí animovat, a dokonce i trackovat, masku vrstvy efektu (video).
Tedy nejsnazší způsob je nad video skály umístit statický průhledný obrázek cesty, dát vrstvě efekt průhlednosti a ten pak animovaně odmaskovat vektorovou cestou.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZBzH 20. 2. 2023 22:49

Výborně, moc děkuji za pomoc. Už se učím s maskou, je to i v mé verzi Adobe Premiere Elements 2019.
ZBzH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paintballgrass 28. 8. 2023 05:15

ZBzH píše:Dělám lezecká videa v Adobe Premiere Elements a když chci udělat schéma cesty na skále, dělám to v Route Generator. Výsledek je použitelný, ale nikoliv dokonalý - viz https://youtu.be/BJp9MujfEXc?t=123 dinosaur game Jde o to, že ve vhodném momentu video zastavím a ve statickém obrázku udělám schéma cesty. Takže např. když ve videu jsou pohybující se stromy ve větru, kvůli schéma trasy video zamrzne, načrtne se trasa a jedeme dál. V čem bych toto mohl udělat bez nutnosti statického obrázku - přímo do videa? Předem moc děkuji.

Také mám podobný dotaz.
paintballgrass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 28. 8. 2023 09:12

A na podobný dotaz v tomto vlákně najdeš i podobnou odpověď!
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků