DVD Orava vs. AVI

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Náhodný kolemjdoucí 17. 7. 2007 18:49

Koupil jsem DVD přehrávač Orava (po předchozích dobrých zkušenostech s touto značkou), bohužel se to zatím jeví jako velká chyba. Dvakráte jsem ho vracel na záruku, protože špatně načítal DVD i CD, nakonec to opravili a jede jak má. Jedna chyba však bohužel stále přetrvává, nenačítá některé filmy ve formátu .avi, vtip je v tom, že nenačítá jen některé, cca. polovinu mi jich to načte, polovinu ne. Nevíte v čem může být problém? Mohu nějak zjistit, jaký je rozdíl mezi těmi, které načtu a těmi, které nenačtu?
Náhodný kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 18. 7. 2007 10:59

Jednoduchy postup. Vem funkcni a nefunkcni. Oba zkus v PC. Pokud pujdou vem program mediainfo a hod sem z nej log z obou souboru.
Treba tam bude GMC nebo podobna vec. Nebo vysoke rozliseni apod..
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Náhodný kolemjdoucí 18. 7. 2007 11:23

Na pocitaci mi jedou vsechny, tam problem neni.
Jak prijdu domu, tak to zkusim, dik za tip :wink:
Náhodný kolemjdoucí
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 18. 7. 2007 12:20

Některá videa nehrají proto, že mají kompresi, kterou ten přehrávač nezvládá. Nejlepší je udělat si pár testovacích videí, ozkoušet co přehrávač umí a potom už budeš rovnou vědět, který video bude nebo nebude hrát.

Podívej se sem.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rgnatro 23. 7. 2007 20:38

Podle mě ti žádný stolní přehrávač dneska nepřehraje všechna videa avi. Vždyť mohou mít prakticky jakýkoli kodek, nebo minimálně velká spousta. Třeba flv (jeto i typ souboru (koncovka), ale může být i avi s touto kompresí) nebo lagarith kompresi ti podle mě nepřehraje nic než počítač.
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod jech 30. 7. 2007 18:13

rgnatro
Nepleť si kodek a formát. Často to sice bývá jedno a to samé, ale rozhodně to není pravidlo. Přehrávač by neměl zajímat použitý kodek, ale formát.

Současné stolní přehrávače zvládají téměř výhradně jenom MPEG-4 SP (částečně MPEG-4 ASP). Žádnou jinou kompresi (a jsou jich stovky) stolní přístroje běžně neumí.

O alternativních kontejnerech jako FLV, MOV, MKV, MP4 (až na výjimky), Ogg atd. vůbec nemá smysl spekulovat. Stolní přehrávače jsou levný funkčně ořezaný krámy a umí toho opravdu málo ve srovnání s počítačem.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomino.ke 31. 7. 2007 13:04

byla i doba, kdy neumneli ani tohle a byli drazsi nez celej komp :D
tomino.ke
Junior

Odeslat příspěvekod blino 2. 8. 2007 00:08

nejake info sa najde aj tu -> http://avmania.zive.cz/ :wink:
rovnaky login a heslo
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
VIP uživatel