VLC - titulky se nezobrazují

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vita.koca 16. 8. 2011 00:16

Chlapi, otevřu tohle téma po moc letech, ale toto je jediné relevantní téma, které mi google vrátil. Titulky ve VLC se nezobrazují. Mám teď poslední verzi, nešlo to ani v té minulé. Tady jsem kdysi vyčetl, že mám přehodit to kódování na 1250, jenže tam nemám žádné CP. Mám tam několik druhů těch 1250 kódování, ale žádné CP. Plus mi toto dělá jen u MKV filmů, a to jak s pevnýma titulkama, tak s volnýma. Můžete mi někdo prosím poradit co s tím? Přestalo to jít z ničeho nic...
vita.koca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 8. 2011 07:06

Omyl:
každý text musí být kódovaný, jinak si s ním sw neporadí.
CP = code page = kódová stránka.
Nastavil sis CP 1250 podle návodu Kernela pro BFU krok-za-krokem?
Btw:
proč nepoužíváš pokročilejší přehrávač, např. MPC-HC?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vita.koca 16. 8. 2011 15:45

Nastavil jsem Eastern European 1250. Je tam ještě několik možností nastavení, kde je 1250, ale beze změny.

Pokročilejší přehrávač nepoužívám, protože o žádném takovém nevím. Na VLC mi velmi vyhovuje boost hlasitosti až do 400%. Pokud tohle umí i jiný přehrávač, tak ho klidně používat budu :-)
vita.koca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 8. 2011 17:12

10 decibelů v MPCHC by mělo stačit...

imrvére v situaci, kdy úplně každá zvuková karta má funkci Normalize už na úrovni ovladačů...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod vita.koca 16. 8. 2011 19:19

Hm, tak jsem to stáhl a titulky jedou, jen ta hlasitost je poměrně malá. Jde mi o to, že jsem se nemusel rýpat ve zvukovce a tak, prostě jsem jen vytočil hlasitost skrolítkem na 400% a to málokdy nestačilo. Teď v MPCHC mám hlasitost na 100% a + 10 db a je to tak akorát normální... Každopádně díky za tip na program, vypadá dobře :-)
vita.koca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 21. 8. 2011 19:59

Pokud budeš jako dekodér zvuku používat ffdshow (tedy vypneš interní zvukové dekodéry MPC-HC a nainstaluješ ffdshow), tak tam lze zesílení až o 400% taky nastavit. +10 dB by měla být dvojnásobná hlasitost.

Jinak vývojáři VLC letos přes léto pracují na úplně nové podpoře titulků, až to dodělají, odpadne v podstatě jediná závažná chyba tohohle jinak skvělýho přehrávače.
jech
Pokročilý

Předchozí stránka