VLC - titulky se nezobrazují

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DoMik66 27. 8. 2007 23:36

Už nějakou dobu používám VLC media player jako přehrávač (fakt výborný, přehraje snad úplně všechno) a všecko bylo v pohodě. Ale u filmů (jen některých) se mi nezobrazují titulky - vůbec. Když je dám načíst spolu s videem, tak to nevyhodí žádnou chybu, ale stejně tam nejsou. Mohl by mi prosím někdo zkusit poradit? Díky za odpovědi....
DoMik66
Junior

Odeslat příspěvekod milan16 1. 9. 2007 16:40

no a skusal si tie titulky jednoducho pretiahnut do prehravaneho filmu mysou
milan16
Junior

Odeslat příspěvekod DoMik66 1. 9. 2007 19:56

Jo, ale stejně to nejede....
DoMik66
Junior

Odeslat příspěvekod milan16 2. 9. 2007 17:51

a skusil si stiahnut ine titulky???
milan16
Junior

Odeslat příspěvekod DoMik66 2. 9. 2007 19:14

Jo, není to titulkama, je to filmem. U některých filmů jdou a u jiných ne - jakékoliv titulky....
DoMik66
Junior

Odeslat příspěvekod KamZik 2. 9. 2007 19:25

Osobně bych to viděl na problémy s kódováním. Standartně má VLC nastaveno UTF-8, avšak spousta titulků je pod jiným kódováním a tak ty slova|věty, co vlc nepřečte, tak nezobrazí. Dost často se stává, že se ukáže jedno slovo za 10 minut a jinak se zbytek nezobrazí. Skus nastavit kódování na cp1250. Nastavuje se to v Nastavení->Vstup/Kodeky->Ostatní kodeky->Titulky. Snad to pomůže.
KamZik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fň.cz 2. 9. 2007 19:28

Dobrý večer,

mně pomohlo toto :

Spusťte si VLC, vyberte Settings → Preferences → Input/Codecs → Other codecs → Subtitles a nastavte Subtitles text encoding na hodnotu CP1250. Uložte tlačítkem Uložit.

Hotovo, nyní byste české titulky měli vidět v pořádku.

A jinak lze titulky navolit i zaškrtnutím volby Use a subtitles file v Otevřít soubor.

Fň.cz

Edit : Přesně tak jak píše KamZik.
Fň.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoMik66 2. 9. 2007 21:19

jojo, o tom jsem se zapomněl zmínit. Samozřejmě tam mám "text encoding - CP1250". Dám Open file, vyberu video (.avi), zaškrtnu použit titulky, vyberu titulky, nastavím kodování (CP1250) a dám otevřít.. a nic. Jen video bez titulků.... :?
DoMik66
Junior

Odeslat příspěvekod Honzas 3. 9. 2007 05:27

Máš v nastavení->kodeky kodek Titulky ?
Honzas
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 9. 2007 06:42

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoMik66 3. 9. 2007 11:46

Takže jsem to udělal přesně podle "kernel_panic [passed]" (můžu hodit screeny) a pořád nic. U některých filmů jede, a u některých ne.. nevím proč to tak je.... ale asi to fakt nerozjedu. Jinak díky za podrobný obrázkový návod.... ;)
DoMik66
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 9. 2007 12:07

v tom případě musí být na vině kódování těch titulků...

pokud máš například PSPad, otevři titulky v něm a přes menu Format nastav ANSI nebo UTF-8 kódování...

popřípadě nám dej odkaz na ty titulky...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoMik66 3. 9. 2007 14:13

Tak jsem to vyzkoušel a jede akorát první titulek - hlásím aspoň nějaké zlepšení :) - ostatní už nepokračujou, nezobrazují se. Jinak ty titulky, tady tyhle by to měli být - http://titulky.com/Raging-Bull-70101.htm . Ale to bude s filmem něco, protože jsem zkoušel pustit jiný film a dát k tomu právě tyhle titulky a ony se mi normálně zobrazily....? :?
DoMik66
Junior

Odeslat příspěvekod jech 3. 9. 2007 14:16

A nebo ještě můžou být ty titulky nějak nabořený. Zkusil bych je jenom otevřít a znovu uložit v nějakym titulkovym editoru.

Obecně jsou ale titulky nejslabší stránkou VLC. Právě kvůli titulkum ho nepoužívam. Mam ověřenou spolehlivou kombinaci MPC + ffdshow a ta skoro nikdy nezklame.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod finrandil 3. 9. 2007 15:23

Ja VLC len na preview nedoťahaných súborov a keď má video hardcoded titulky. Inak tiež MPC, akurát s VobSubom na titulky, a nemám so žiadnymi problém.

Ešte existuje alternatíva. GOM Player. S titulkami pracuje celkom dobre a má tiež svoje vlastné kódeky ako VLC.
finrandil
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků