po převodu do MP4 chrčí zvuk

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Koby 17. 10. 2007 13:27

po převodu do MP4 chrčí zvuk, čim to může být?

Zkoušel jsem kolem 60 programů všeho druhu a dělaj to všechny...

Díky za rady
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 17. 10. 2007 14:48

Nevěřim tomu, že na foru plným odborníků přes počítače nikdo neví :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 17. 10. 2007 15:43

Nejdřív by bylo vhodné napsat, jak se to chrčení projevuje, zda je zvuk úplně nepoužitelný nebo jak. Dále jestli se to u všech programů projevuje stejně, zda je zvuk u původního DVD v pořádku...
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Koby 17. 10. 2007 21:06

JendaLinda píše:Nejdřív by bylo vhodné napsat, jak se to chrčení projevuje, zda je zvuk úplně nepoužitelný nebo jak. Dále jestli se to u všech programů projevuje stejně, zda je zvuk u původního DVD v pořádku...V/quote]

Ok, myslel jsem, že takhle to zadat stačí, omlouvám se.

Chrčení je v každé, programu jiné - nekde neni tolik znát, nekde je více znát... To mi příde právě docela divný.

Projevuje se to, že chrapěj hlubší tony, ale spíš bych to charakterizoval jako asi celková přebuzenost. Ano, zvuk je na sluchátkách nepoužitelný, při kopáku to prostě trhá uši...

zvuk z puvodního origánlu je výborný - Phil Collins The first Farewell tour - origo DVD ( ale chrčí to i pokud jsem zkoušel převádet domácí video z DVD, které pokud pustim nejdřív na sluchátkách, tak je vše v pořádku ) DVD to na 100ˇ% nebude.
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod soban 18. 10. 2007 07:23

No tak jsi ten zvuk převedl do nějakého nestandartního formátu, případně s malým rozlišení atd....

Prostě musíš nám taky říct co tam cpeš za zvuk - do čeho jsi ho převedl mp3, ogg, ac atd.....a taky jak jsi to dělal zda jsi nepustil normálně DVD a nenahrával zvuk pomocí zvukovky.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JendaLinda 18. 10. 2007 08:34

V jakém formátu je původní zvuk? AC3 5.1, AC3 2.0 nebo DTS?
Jinak doporučuji pročíst Jechův návod: http://jech.webz.cz/dvdrip1.php
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Koby 18. 10. 2007 09:39

JendaLinda píše:V jakém formátu je původní zvuk? AC3 5.1, AC3 2.0 nebo DTS?
Jinak doporučuji pročíst Jechův návod: http://jech.webz.cz/dvdrip1.phpd/quote]

Puvodní zvuk je stereo AC3 2.0

A převádim nevim do čeho, protože z tech freeware nebo shaware většinou neni navýber , co čeho je převod, max. se nastaví bitrate, který dám pokud možno 128kbs a výš... Díky, čtu návod.
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 18. 10. 2007 09:41

Návod je to pěkný, ale já bych právě potřeboval nějakej program, který to rovnou z DVD disku převede do tý mp4 nebo h264. Tohle mi připadá hodně zdlouhavý, je to prostě na dvakrát. Ale asi nebude vyhnutí. I když je to divný, protože všem ty programy, který to uměj přímo z disku, fungujou...

Stáhnul jsem ten přehrávač cvl s tim kodekem a zkusim to znova přes ty "vyzkoušen" programy.
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 18. 10. 2007 10:18

Tak je to " přebuzený" furt...
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 18. 10. 2007 10:42

tak jsem vyzkoušel postupovatpodle návodu, stáhnul jsem asi 5 programu, pluginu a já nevim čeho všeho... A chrčí to furt... Máte dalšíé nápady? :)
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 18. 10. 2007 13:32

Tohle už vypadá spíš na problém při přehrávání.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lachty 18. 10. 2007 15:07

Ja to delam takhle. Prevedu si DVD ve VirtualDubu na AVI primo do vysledneho rozliseni (pro me je to 176x144) s 3VIX codecek s kompresi 95-100%, 500 kbps a audio treba MP3 stereo, 48kHz a 160kbps. Protoze byva ten zvuk vetsinou v tech filmech potichu, tak jeste ve VirtualDubu nastavim zesileni hlasitosti na 200%. Pak prevedu (2h film ma asi 20GB, tak aby jste meli dost mista na disku). Pote uz v SoftPepper Video Converter 2.0 to prevedu do MP4 se zvukem stereo, 44khz a 128kbps. Vysledna kvalita zvuku je dost dobra. Rozhodne nepouzivej u tech MP4 converteru zesileni zvuku, protoze pak ten zvuk dost chrci.
LG W2252TQ, Asus M2A-VM, AMD 4000 X2 2,1GHz@2,5GHz, 320 HDD, Sapphire ATI HD2600XT 256MB GDDR3, 2GB RAM 667@716 MHz, zdroj Fortron 400W
SE P990i 4GB
Lachty
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 18. 10. 2007 16:56

Tak tenhle postup je dost nevhodný. Lepší by bylo ve VirtualDubu nechat zvuk v PCM (bez komprese) a pro obraz použít nějaký bezztrátový kodek jako Huffyuv apod. Druhý program by to měl načíst bez problémů.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Koby 18. 10. 2007 20:21

problém při prehávání nevim, chrčí to všude, i na ipodu kuli čemu to dělám, i na vypaleným cd...

Ted jsem to zkoušel na jinym PC a vpohodě... Takže to vypdá na formátování disku...:((
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 19. 10. 2007 08:23

Koby píše:problém při prehávání nevim, chrčí to všude, i na ipodu kuli čemu to dělám, i na vypaleným cd...

Ted jsem to zkoušel na jinym PC a vpohodě... Takže to vypdá na formátování disku...:((a/quote]

tak se omlouvám, v tom druhým počítači to jde, ale jenom v programu Imtoo dvd to ipod converter... Ve všem ostatním to taky chrčí.. Ale aspon v jednom to jde...
Koby
Junior

Další stránka