VLC player

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hanymag 19. 10. 2007 18:21

Pouzivam VLC na stream videa z prednasek na skole.
Po naformatovani ntb, nastaveni, nainstalovani programu vse fungovalo jak ma (pouzivam ffdshow). Nyni kdyz chci spustit stream, bezi jen zvuk, ale video ne. I prehrati jakehokoliv videa je stejny problem. Kdyz dam
"Nastaveni-Extended GUI-video", a zaskrknu Image clone, zobrazi se dalsi okno s jiz zvukem i videm (tit. hw YUV DirectX output).
Zkousel jsem nastavovat kodeky, barevny schemata, nevim co udelat, aby se to zobrazovalo normalnim zpusobem.
Thx za rady.
hanymag
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 19. 10. 2007 21:08

Co konkrétně nejde? Zobrazí se černé okno nebo se video nenačte vůbec? VLC používá vlastní integrované dekodéry, takže nezávisí na tom, co je nainstalováno v systému. V jiných přehrávačích video funguje?
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanymag 20. 10. 2007 08:54

Audio jede, video - jen seda obrazovka. Na stream pouzivam jen VLC, o jinym prg ani nevim, kdyz ale film pustim ve WMP11, vse jede jak ma. Mam 2 OS, ten druhy je linux(Fedora7) a tam VLC stream jede jak ma.
hanymag
Junior

Odeslat příspěvekod Brut 20. 10. 2007 10:33

Přeinstalovat to VLC jsi zkoušel?
Brut
Junior

Odeslat příspěvekod hanymag 20. 10. 2007 10:48

Zkousel, urco. Registry jsem i pred opetovnou instalaci vycistil. Jak rikam, video jede, ale kdyz zapnu jen tu clonu. Jen si tak vzpominam, ze jsem spoustel DirextX a nainstalovalo to "radoby asi aktualizace". Proste me nenapada co s tim muze byt.
hanymag
Junior

Odeslat příspěvekod jech 22. 10. 2007 00:32

Zkus přepnout výstup videa ve VLC z DirectX na gl2. Někde je nějaký problém v DirectX přehrávání videa. Neinstaloval jsi nějaké codecapacky?
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanymag 22. 10. 2007 13:05

Diky, tak jsem prepl video na OpenGL vystup a opravdu video uz jede. Jinak pouzivam ffdshow.
Jen mi neni jasny, ze pri instalaci vse bezelo, tento problem se objevil teprve po 2mesicich pouzivani VLC.
hanymag
Junior