Ripování z DVD do XviD

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jenda257 9. 11. 2007 18:28

AutoGK se mi jevil z tech co jsem zkusil skoro jako nejlepsi, ale co me vytaci nejvic je ze u par DVDcek mi posunul zvuk oproti videu.

Zkousel jsem jeste Xmpeg http://www.xmpeg.net/website/download.htm a ten by mohl byt take dobry ale jaksi mam nejaky neporadek ve zvukovych kodecich a tak mi nechce zacit ripovat

Jinak doufam ze tato dizkuze neupadne a nekdo zkuseny poradi jeden jediny program ktery by vse zvladl jak psal Raziel-CZ, ja totiz toto resim uz neskutecne dlouho :-(
jenda257
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 9. 11. 2007 18:54

Já také řeším ripování a programy velmi dlouho a bohužel naprosto bez úspěchu. Prostě nic spolehlivého buď neexistuje a nebo češi prostě neznají. Nedokáži si vysvětlit, jak někdo může kvalitně ripovat seriály z DVD nebo televizí o neskutečně malých MB velikostech a obrovské kvalitě.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 11. 11. 2007 16:43

JendaLinda píše:jech: Pokazím něco tím, když místo DGMPGDec a AviSynth použiju rovnou VDM? Připadá mi to poněkud jednodušší.d/quote]

Nic zásadního se tím nepokazí. Pouze tam bude navíc převod YV12->RGB-YV12, protože VD interně pracuje pouze s RGB videem, zatímco AviSynth pracuje přímo s YV12, takže je rychlejší a nehrozí ztráta kvality (i když spíš jenom teoretická) způsobená převodem barevnýho formátu. Další výhoda je v tom, že u dvoujádrových procesorů běží v jednom vlákně dekomprese + filtry (AviSynth) a v druhém komprese, čímž se zátěž poměrně rovnoměrně rozloží na obě jádra.

Místo VDM bych ale asi použil spíš VD 1.7.6 a MPEG-2 vstupní plugin. Na spojení AVI (bez zvuku) se zvukem (MP3, AC3) se mi zdá ideální AVI-Mux GUI. Testovací verze VD 1.7.X umí už i mux MP3 (včetně VBR), ale zatím ještě ne AC3.

Raziel-CZ, jenda257
Já si připadam jako ve snu. Já Vám řeknu, jak to dělají profíci, máte tu odkaz na můj návod a Vy pořád brbláte, že nevíte jak na to. Prostě jsou jenom 2 možnosti:
1) Zkusím štěstí s all-in-one programem a buďto to vyjde a vyleze rozumný výsledek a nebo mám smůlu.
2) Naučím se pracovat s videem (=naučím se používat AviSynth, VirtualDub, XviD, BeLight nebo BeHappy). Potom mám naprostou kontrolu nad tím, co dělám, a nehrozí mi výše zmiňovaný problémy u all-in-one programů.

Pokud nechci používat výše zmíněný programy, tak je ještě jedna alternativa - Avidemux, který obsahuje filtry z VirtualDubu, AviSynthu, XviD a lame.

Pokud chcete kvalitu a spolehlivý výsledky, nemá smysl zkoušet cokoliv jinýho.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flavius 11. 11. 2007 19:31

Dostali jste nekolik alternativ, ale cim jednodussi tim mene kvality. Bohuzel v tomle plati tahle umera, je treba nastudovat postup a potom otestovat ruzna nastaveni. Doporucuju ti nejprve rozebrat si jednotliva nastaveni do detailu napr. aby jsi presne vedel co je to bilinear, bicubic, lumi, ctvrt pixel kompenzace, jakou pouzit kvantizační matici atd. a co jednotlive veci delaji a co ovlivnuji, teprve potom se da neco rozumneho stvorit. Lamat hul nad tim ze nejakej automat. program ma mizernej vysledek je k nicemu. Slusnej vysledek se mi povedl az tak po 20-30 pokusech, takze neni treba zoufat.
Flavius
Junior

Odeslat příspěvekod xseries60 25. 8. 2009 11:15

taky tento "problém" řeším docela dlouho. docela slušný výsledek se mi podařil za pomocí tohoto programu :http://fairusewizard.com/lang_en/fairuse_wizard_dvd_divx_xvid_backup_tool_light_edition.html
Ale štve mě, že při načítání ISO z HDD nefunguje, respektyvě by měl ale mě to nejde...
A nebo ještě nebyl špatný výsledek z tohoto programu: Xilisoft DVD ripper ultimate 5 (ten se ale musí vyléčit ;-) ), ten umí konvertovat i z cílového adresáře kde je DVD "jen" tak nakopírované.
Taky mě pěkně štve, že se všude po internetu válí stovky ripovacích programů a 98% z nich je nepoužitelných >:-( a nechce se mi používat sekvence 10 programů abych dosáhl jendou za čas kvalitního ripu...
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 25. 8. 2009 15:33

Já jsem to už vzdal...
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xseries60 25. 8. 2009 17:40

Ten FairUSE určitě jěště vyzkoušej..Není to teda vždycky ideální, ale je to asi ten nejlepší program.
xseries60
Junior

Odeslat příspěvekod frogmaisster 5. 9. 2009 12:52

jestli chcete kvalitu, tak zapomente na xvid+mp3 (pokud to neni zakladni podminka) a zkuste AVC (x264/h264) + AAC

(viz viewtopic.php?f=939&t=1075451)
frogmaisster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 17. 9. 2009 08:28

Porad jeste je dobre udelanej xvid z full DVD mnohem vyhodnejsi a kvalitativne naprosto dostacujici. A pro HD je zase 700MB malo a mkv se delaj na velikost DVD. Coz uz je pro nekoho moc treba pro me. Mam radeji skladnost tzn. 1,4GB max. A taky mam doma roky kvalitni divx prehravac, a ne popcorna. Na 72 CRT TV ho nema ani cenu kupovat. :)
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JendaLinda 26. 9. 2009 09:41

Přehrávačů podporujících h264 je hrozně málo. U nás doma si všichni filmy pouští na DVD přehrávači, který je připojen k CRT TV a zvuk jde taky přes reprák v TV, takže o nějakém prostorovém zvuku nebo HD nemůže být řeč. Pro takovouto sestavu (a myslím, že jich je v ČR/SR většina) jsou ripy XviD+mp3 naprosto vyhovující.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pablomino 26. 9. 2009 10:42

Aiseesoft Studio
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod nedo33 17. 1. 2010 06:06

Vidím že tady polemizujete o nejlepších ripovacích programech.

I já mám zkušenosti s Auto GK a asi bych ho už za nic nevyměnil. Dělám s ním už rok a opravdu ripy, které jsou zpracovány v něm jsou v dobré kvalitě.. Obraz dělá dvoucestně (2 pass) a zvuk si můžete nastavit na libovolnou kvalitu. Taky můžete v něm vytvářet multiduby (vícejazyčné AVI) a dokonce umí ripnout z DVD do obrazu i titulky.
Snad jediná věc, která mi na něm vadí je to, že si nemůžu určit poměr stran (hlavně u ripů z TV). Tuto informaci si zpracovává sám a dodnes jsem nepřišel na to jak... Dělám většinou ripy z TV (Digi) a pokud je film nebo seriál vysílán v poměru 16:9 tak si Auto GK sám nějakým záhadným způsobem rozhodne do jakého formátu hodí výsledný rip... Většinou jsou ve filmech reklamy, které jsou v poměru 4:3, ale i tak mi to udělá pokaždé s jiným rozlišením....

Ale jinak jsem spokojen, protože upravit poměr stran je maličkost v jiných programec za zacchování kvality obrazu i zvuku.
nedo33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jagd 17. 1. 2010 08:10

Avidemux, Mencoder.
Windows - okna virům otevřená dokořán.
jagd
Junior

Odeslat příspěvekod hrabe.zeppelin 17. 1. 2010 22:17

Uz nekolik let pouzivam plny GordianKnot a hlavne postupy a vedomosti ulozene na http://www.doom9.org/ . Pouzivam tedy DivX (nikoli XviD, natoz tam nabizeny codec pack), ale tam by nemely byt velke rozdily. Spise se chystam podle tamniho navodu vyzkouset kodovani do x264 - mensi soubory a kvalita fantasticka...
hrabe.zeppelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 18. 1. 2010 10:11

nj jenze dvix krades xvid ne, takze radeji xvid. a co se tyka x264 to je prima ale popcorn, tvix HTPC nebo normalni komp. Standartni prehravac si s tim neporadi.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka