Změna rozlišení videa

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jurros 20. 12. 2007 18:26

Potřeboval bych poradit nějaký program, který by uměl změnit rozlišení videa. Mám v PC film ve formátu avi a je v širokoúhlém rozlišení, potřeboval bych z něj udělat " normální" formát, nemáte někdo s tímto zkušenosti? díky
Arsenal FC fan
Jurros
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 12. 2007 18:28

virtual dub
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Jurros 20. 12. 2007 19:33

Tak jsem di nainstaloval virtual dub1.7.4 a nějak se v tom nevyznám, mohli by jsi mi poradit jak nejrychleji uložím film s novým rozlišením ?
Arsenal FC fan
Jurros
Junior

Odeslat příspěvekod djadja 20. 12. 2007 19:47

Jenom malé upozornění, pokud s tím nepočítáš, rozměr bez deformace změníš pouze ořezem. Takže ti tam holt z původních obrázků bude něco chybět.
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod Jurros 20. 12. 2007 20:25

Virtual dub to umí i deformovat ale nevím jak nastavit abý výsledný soubor neměl 111 GB ale max 1 GB
Arsenal FC fan
Jurros
Junior

Odeslat příspěvekod Jurros 21. 12. 2007 12:58

Má tady někdo zkušenostu s tím vurtual dubem? při výsledném uložení filmu v avi má film pořád širokoůhlé rozlišení i když v náhledu má mít 4 : 3.. neví někdo co stím?
Arsenal FC fan
Jurros
Junior

Odeslat příspěvekod jech 21. 12. 2007 15:38

Jurros
Koukni na můj návod. Před tím ale možná ještě z mých stránek prostuduj něco o digitálním videu obecně. Podle mě máš hlavní problém v tom, že nevíš, co chceš vlastně udělat. A nebo to alespoň nejsi schopný jasně vyjádřit.

Chceš video oříznout nebo změnit poměr stran (vodorovně smrsknout)?

Potom je třeba si uvědomit, že jakmile takovou operaci provedeš, musíš video znovu zkomprimovat. VirtualDub (a také každý jiný program) aby mohl aplikovat na video nějaké filtry, tak jej musí napřed dekomprimovat. No a pokud tedy nenastavíš kompresi výsledného videa, vyleze ven nekomprimované. A takové video je sakra velké. :mrgreen:

Každopádně v mém návodu by si měl najít vysvětlené všechno, co potřebuješ vědět.
Naposledy upravil jech dne 31. 12. 2007 09:53, celkově upraveno 1
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šerif 29. 12. 2007 17:35

není to tedy nic jednoduchého, ale díky
http://jech.webz.cz/vd_komprese.php
se mi podařilo upravit poměr stran u avi - čili podobný problém jako měl Jurros.
jech - díky
šerif
Kolemjdoucí