To opravdu neexistuje schopný program na típnutí scény ??

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Flak 13. 3. 2008 12:19

Našel jsem zde odpověň na x dotazů, ale ne na ten svůj, takže: potřebuji JEDNU JEDINOU věc.Ne dvě, ani tři, ale jednu a program, který by to OPRAVDU zvládl.Prostě mít možnost vystřihnout z videa pár sekund scény a to vystřižené uložit.Vyzkoušel jsem 4 programy a tedy nic-moc.Nezajímají jiné funkce, jenom tahle.EXISTUJE takový program, nebo jsou jenom programy typu VirtualDUB, který to však nezvládne ???? (Moc mě nezajímá, že zrovna ON neumí načíst některé typy souborů).Abych to ukončil slovy klasika: největší věci jsou vždy ty nejjednodušší a to bych právě potřeboval ke štěstí.Díky za odpověďi.
Naposledy upravil Flak dne 3. 4. 2008 14:43, celkově upraveno 1
Flak
Junior

Odeslat příspěvekod gebarr 13. 3. 2008 13:27

Tohle přece umí každý videoeditační soft, včetně windowsáckého Moviemakeru.
Naposledy upravil gebarr dne 13. 3. 2008 13:45, celkově upraveno 1
gebarr
Junior

Odeslat příspěvekod iv93 13. 3. 2008 13:29

Pojem "video" je poněkud málo vypovídající. O jaké video konkrétně jde? Musí se použít program, který daný formát "umí". Já osobně mám s VirtualDubem ty nejlepší zkušenosti.
Malým dětem a blbcům počítače do rukou nepatří.®
iv93
Junior

Odeslat příspěvekod Dzon 13. 3. 2008 13:44

Flak píše:Našel jsem zde odpověň na x dotazů, ale ne na ten svůj, takže: potřebuji JEDNU JEDINOU věc.Ne dvě, ani tři, ale jednu a program, který by to OPRAVDU zvládl.Prostě mít možnost vystřihnout z videa pár sekund scény a to vystřižené uložit.Vyzkoušel jsem 4 programy a děs a hrůza.Opravdu mě nezajímají jiné funkce, jenom tahle.EXISTUJE takový program, nebo jsou jenom parodie typu VirtualDUB, který to však nezvládne ???? (Opravdu mě nezajímá, že zrovna ON neumí načíst některé typy souborů).Abych to ukončil slovy klasika: největší věci jsou vždy ty nejjednodušší a to bych právě potřeboval ke štěstí.Díky za odpověďi.t/quote]

Tohle je jen takovy vykrik do tmy, ze? Asi tezko bude existovat program, ktery dokaze vystrihnout kus videa ze vsech existujicich ci prave vznikajicich videoformatu. Nejdriv si ujasni co presne chces, jaky je konkretni format videa se kterym chces pracovat a pak se da neco hledat. A VirtualDub si do huby neber ;)
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod malcolmX 13. 3. 2008 13:45

1. Hodilo by se uvest, jaky typ videa a z jakeho zdroje potrebujete ulozit.
2. Hodilo by se uvest, ktere aplikace jste vyzkousel a neuspokojily vas.
3. Sebelepsi program nezmuze nic s chybou mezi zidli a klavesnici.
PowerBook -> VAIO -> ThinkPad
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Flak 13. 3. 2008 14:34

Ok, takže: jedná se o wmv.DUB řval, že ho nevezme.No, proč ne.Tak jsem stáhnul XVvideo Converter, převedl do jiného formátu, který psal, že podporuje (tuším AVI), ale DUB ho zase nevzal, ale pod jinou záminkou.Na to nemám energii, zjišťovat různé softy na takovou kravinu, jako je vystřižení pár sekund z filmu.A proto ještě jednou: umí nějaký soft to, co jsem napsal ?Ten MovieMaker mě nenapadnul, zkusím ho......no a jestli ten to zvládne, tak to bude fakt tragédie, ale ne pro Micro.... :D

P.S.Programy: Avidemux, Quick Media Converter, DUB, XVideo Conventer a ještě jeden, ale ten už je v koši.Tedy, byl.
Flak
Junior

Odeslat příspěvekod Flak 13. 3. 2008 14:55

Takže ano, MovieMaker to opravdu umí (sice jsem zatím jenom za sebe poskládal části a ty spojil, chtělo by to ještě normálně určit start-konec, ale na to se přijde).Perfektně vše převedl (a rychle) a bez problémů uložil a následně přehrál.To píši proto, že jsem s předchozími zažil vcelku slušné "vtípky".Jenom teď nevím, zda-li mám mít radost.....zase zvítězil Branka.Děkuji všem, nejvíc Gebarrovi.
Flak
Junior

Odeslat příspěvekod jech 13. 3. 2008 18:05

Takže například VirtualDub WMV bez problémů otevře, pokud si stáhneš patřičný plugin. Ale uloží pouze AVI. To samé Avidemux.

Program přímo na střih WMV je Movica.

Pokud by se jednalo o normální video formát a ne nějakou parodii na formát od Microsoftu, tak samozřejmě se střihem není žádný problém.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flak 13. 3. 2008 22:15

To s Tebou souhlasím, ale jistě pochopíš, že formát videa si nevybereš.Myslím tím, co stáhneš z netu.Otázka byla, co s tím, ale hlavně, že to je vyřešeno.Jinak ten Avidemux nebyl špatný, ale nevím proč, uložil mi blbosti.Prostě rozpadlý obraz atd......
Flak
Junior

Odeslat příspěvekod jech 14. 3. 2008 02:09

Avidemux by neměl formát videa nijak měnit, pokud použiješ přímou kopii. Ale jak řikam, lze to uložit jenom do AVI, stejně jako z VirtualDubu. WMV v AVI kontejneru ale asi může dělat bordel.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flak 14. 3. 2008 11:39

No dělal a to solidní :)
Flak
Junior

Odeslat příspěvekod triola 2. 4. 2008 10:32

Zkus AsfBin (dříve AsfCut)
našel jsem info na http://www.tvfreak.cz/art_doc-42B361559 ... AFB8A.html

Tak jsem zkusil najít a našel:
http://www.radioactivepages.com/index.p ... n=software

A vyzkoušel. Sice GUI klienta nemaj moc promakanýho, ale když si to video vedle zobrazím v nějakým jiným playeru a v AsfBin nastavím vstupní, výstupní soubor a od-do, tak to ukrojí rychle a dobře.
triola
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flak 2. 4. 2008 11:59

Díky, díky, to už je "stará" historie.Ten Movie Maker mi opravdu vytrhnul trn z paty :)
Flak
Junior

Odeslat příspěvekod Izmail 2. 4. 2008 12:18

Flak píše:Díky, díky, to už je "stará" historie.Ten Movie Maker mi opravdu vytrhnul trn z paty :) /quote]

Opravdu se divim, ze ti nekdo odpovedel, zpusob jakym jsi dotaz napsal na mne pusobi hodne arogantne vuci jinym programum, protom jedinej problem kterej mas je mezi zidli a klavesnici, jak uz se tady psalo to co ty chces umi snad kazdy videoeditacni program, to ze ses ty neschopnej za to uz nikdo nemuze.
Izmail
Junior

Odeslat příspěvekod Flak 2. 4. 2008 12:30

Tak to se pleteš.Neumí.A mě je jedno, proč.Fakt je, že jsem to téma založil v afektu, ale to neznamená, že máš Ty pravdu.
Flak
Junior

Další stránka