Kvalitní konventor videa?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 5. 2009 17:00

no, určitě se k němu proklikáváš přes open file dialog, a to je obyčejnej explorer, spolu se všemi jeho neduhy, tedy i s vytvářením náhledů, všemožnými pluginy, atd...

je možný, že jakmile otevřeš složku s filmem, "něco" na ní začne dělat "to svoje"...

třeba...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 10. 5. 2009 17:14

Upravil jsem přdchozí příspěvek, jsem nyní u tohoto problému (nevšiml jsem si zde Tvé odpovědi co by stránky 2).
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 5. 2009 17:20

na to se těžko v rámci příspěvku odpovídá, to chce načíst alespoň základy, když ti nevyhovuje AutoGK, určenej právě pro lidi bez znalostí problematiky...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 10. 5. 2009 17:21

Což o to, mně by i vyhovoval kdyby poslouchal nastavení. Přes něj se rozumné 700 MB (dokonce ani 1450 MB) video o dvou hodiných neudělá.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kohutisko 10. 5. 2009 17:35

Raziel-CZ píše:...nějak ale z programu nechápu jak vytvořit AVI. Postupně si přidávám všech 7 VOBů ale vždy si všimnu jakoby měl pracovat jen s jedním. I enkódování trvá nezvykle krátce, cca 4 minuty. Výsledkem je jakýsi pársetmegový soubor bez přípony. Co mám dělat ale vůbec netuším... není Avidemux náhodou "jen" jakýsi střihový program?

vlavo pod roletou Video si vyber do coho sa ma kodovat video (napriklad mpeg4/xvid), dtto audio.
Zarucujem, ze potom uz kodovanie nebude trvat 4 minuty ;-)

Co sa tyka prace s 1 alebo 7 vobmi... ked ich tam appendujes, tak sa ti zaroven predlzuje dlzka trvania toho "1 videa" s ktorym pracujes. vsimni si.

este taka rypava otazka... si si ISTY, ze si v tom AutoGK vzdy nastavoval to iste, ked ti vychadzali rozne vysledky? Naozaj uprimne, ruku na srdce, vidis sam, ze si strateny v niektorych tych softoch. Nie je to ziadna hanba, kazdy sme nejak zacinali.
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 10. 5. 2009 17:59

kohutisko píše:vlavo pod roletou Video si vyber do coho sa ma kodovat video (napriklad mpeg4/xvid), dtto audio. Zarucujem, ze potom uz kodovanie nebude trvat 4 minuty ;-)
Přesně toto jsem udělal a travlo 4 minuty.

kohutisko píše:Co sa tyka prace s 1 alebo 7 vobmi... ked ich tam appendujes, tak sa ti zaroven predlzuje dlzka trvania toho "1 videa" s ktorym pracujes. vsimni si.
Nevšiml jsem si ani seznamu VOBů.

kohutisko píše:este taka rypava otazka... si si ISTY, ze si v tom AutoGK vzdy nastavoval to iste, ked ti vychadzali rozne vysledky? Naozaj uprimne, ruku na srdce, vidis sam, ze si strateny v niektorych tych softoch. Nie je to ziadna hanba, kazdy sme nejak zacinali.
Já vím, že to není hamba a jsem rád, že už spolu komunikujeme na vyšší úrovni než ze začátku :-)

Možná, máš-li třeba TeamViewer (vzdálená plocha bez nutnosti instalace) bych Ti to mohl ukázat. Skutečně to nedělá to co bych si představoval a to co píšeš.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kohutisko 10. 5. 2009 18:10

ktory vob tam davas? VTS_01_1.vob ?
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod Aminux 10. 5. 2009 18:25

Ty VOBy s videem maji kolem 1 GB, min pár set mega.

Co se týče Avidemuxu, tak otevřeš první soubor
potom z nabídky soubor - připojit - kláv. zkratka ctrl + alt + a
pokud ti nabídne připojení dalších, tak to odmítni a udělej to stejným postupem ručně.
Důvodem je desynchronizace zvuku. Je třeba to všechno napojit ručně.

Anebo vyzkoušej Nero Vision.
Aminux
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 10. 5. 2009 18:28

kohutisko: Ano, pak hned další.
Aminux: Již jednou jsi mi to psal a přesně to dělám.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Aminux 10. 5. 2009 18:53

A nefunguje?
Jak máš nastavené parametry vlevo - video, audio, formát?
Zapoměl sem, že při uložení se musí zadat název filmu i s příponou. Pokud je to do AVI tak Film.avi
Aminux
Junior

Odeslat příspěvekod mart22 10. 5. 2009 19:11

Taky se vám stává to, když nastavíte v ffdsow-xvid-enkodéru nějaký datový tok, že enkodér se drží nějakého minálálního bitrate, pod který nelze jít?
NOKIA E52
Sony Cybershit DSC-HX100
mart22
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 10. 5. 2009 20:30

Takže se mi povedlo konečně vytvořit AVI. Verzi Avidemux mám 2.4.4 a umí automaticky načíst ostatní VOBy bez posunutí zvuku. Když jsem to dělal po jednom, ripl se mi jen jeden VOB.

Navolil jsem si, protože jsou Slunce sena tři, velikost AVI 1450 MB a zvuk AC3. Výsledné AVI má 1400 MB, kvalita je ale stále šílená, budu tedy potřebovat poradit s nastavením, aby byla kvalita rozumná. Film má 2 hodiny 6 minut, 1400 MB je rozhodně více jak dostačující. Jen přijít na to jak AVI zkvalitnit.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kohutisko 10. 5. 2009 20:37

skus vyseknut nejaku minutovu ukazku a zaves niekam na web, ze co povazujes za silenu kvalitu. ono totiz ak to robis z dvd (o to horsie ak z dvd5, ktore bolo uz reenkodovane z dvd9) tak si nemozes slubovat hory-doly. nemozes sa to porovnavat s tym, ako ked niekto v amerike ripne z DVB nejaky serial, kedze tam je zdrojove video o dost kvalitnejsie.
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 10. 5. 2009 20:43

To samozřejmě vím, ripuji z originál DVD. A ripnout (najít) něčeho kousek bude celkem problém.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 5. 2009 21:06

proč jako? otevři v avidemuxu to .avi, uřízni minutu a ulož v "copy" módu...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Předchozí stránka