Zmena rozliseni videa

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mistr yoda 9. 5. 2008 22:10

Zdar lidi. Chci se zeptat, jestli je nejaky program ve gterem muzu menit rozliseni videa. Napr. Mam film, ktery ma rozliseni na televizi a chtel bych si ho dat do mobilu. Jde to? Zmensim si jenom tak rozliseni a bude to v poho, nebude to rozostrene nebo tak? A muzu to udelat i naopak? Mam rozliseni 176x220 a muzu si to dat normalne do televizniho? Diky moc
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod frutisek 10. 5. 2008 00:34

program VirtualDUB a sehnat si nejaky navod, je to supr program ale chce aspon videt co kde nastavit. Zmenseni je v pohode, samosebou pokud to sledujes umerne velikosti displaye = kdyz mas mobil 320x240 tak si to zmensis na stejny format. Nazpatek uz nicis kvalitu, takze POUZE ZMENSUJ.....
frutisek
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 10. 5. 2008 11:40

Dobre dik. Program VirtualDub nepouzivam. Ale pouzivam program VirtualDubMod coz je trosku jine. Myslel si tohle? To je vazne skveli program a ja ho pouzivam uz 2roky. Zatim zadne vetsi programy. Tak diky neco vyzkousim, jelikoz uz se v nem docela vyznam. A jeste se chci zeptat. Mam mobil 240x320 a ty filmy jsou vee 320x240. Je to to same?
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 10. 5. 2008 11:46

Tak bohuzel. Nevim co mam zmacknout. Dival jsem si na VirtualDub. Ty to nahodou nevis jen tak z hlavy? Nebo nekdo jiny nevite?
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 10. 5. 2008 12:05

Taky je potřeba vědět, jaké formáty ten mobil umí. Já mám dobré zkušenosti s převodem do 3GP (h263+AMR) v programu MediaCoder.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 10. 5. 2008 13:39

No nevim mam nokii e51. Muzes se kdyztak podivat prosim na nej? Diky moc
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod frutisek 10. 5. 2008 13:48

prd do toho vidim, takze mam svoje pochybne postupy, ale aspon at mas neco. Navic je tohle rada pro mobil co svede DivX = ja mam symbian, ale cert vi co to dneska jeste vsechno svede

VIRTUALDUB
1. nactes video (OPEN)
2. nekde v menu jsou filtrs (myslim ze video/filters)...das filtr RESIZE a nastavis na 320x240 (muj mobil)
3. das v menu video - zapnes full procesing mode
4. v tom samem menu das compresion a vyberes dejme tomu DivX a datovy tok treba 300kbps (musis zkouset hold univerzalni rada neni,jde o to jak moc to chces mit pekne, ale na mobilu je pekne i tohle - nekdy)
5. zalozka audio - opet full procesing mode
5. ta sama zalozka - compresion - nastav si treba mp3 kodek, datovy tok klidne nizsi, on ten telefon stejne neni hifi souprava...
6. hotovo - file - save as....

pisu to ted z hlavy, takze spis prvni nastav vsude full processing ....

nekamenujte me za tohle nastaveni, hold nejsem video guru a chci jen prispet k dalsimu badani. kazdopadne sem si tak slisoval pratele na cca 18MB/dil
frutisek
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 10. 5. 2008 16:38

Kecas.A kdyz to ukladam tak mam dat direct stream copy nebo Full procesing mode? To se mi vzdy jeden dil lostu roztahl na 36GB :)
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 10. 5. 2008 17:24

No bohuzel mi to nejde. :(
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 10. 5. 2008 17:30

Nokia vydává ke svým telefonům vlastní programy které se starají třeba i o převod videa a zvuku na konkrétní telefon, např "Nokia PC Suite".
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 10. 5. 2008 17:47

No ano ten mam. TAk co s nim mam delat? mUZES MI POMOCI CO A JAK MAM UDELAT?
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod mistr yoda 10. 5. 2008 17:52

Moznma uz vim ulozil jsem ten serial ale jen 5s a ne 40minut jakto? A jeste bylo to hrozne rozmazle. Co mam tedy delat?
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 10. 5. 2008 18:02

Otevři soubor v přehrávači "Nokia Multimedia Player" zvol uložit jako a vyber požadovanou konverzi "Možnosti převodu".
Obrázek
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 10. 5. 2008 18:24

Ale bohuzel tam neni moznost 320x240 ani obracene. Co mam delat?
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 10. 5. 2008 18:29

Ale jsou tam jiné, co ti na nich vadí ?
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr yoda 10. 5. 2008 18:52

No nic uz diky. Ale mam jeste jednu vec. Co mam delat, kdyz mam titulky? Jak je muzu dat do telefonu nebo co mam delat?
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 5. 2008 19:11

a víš jistě, že na tom telefonu budou čitelný? respektive, že se do obrazu vždy vejde očekávanej počet slov v čitelné velikosti? u telefonu je obvykle potřeba titulky vložit přímo do videa, o čemž jsi se jistojistě dočetl v článku, na kterej tě nasměroval Wikan...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod mistr yoda 10. 5. 2008 19:23

No diky urcite to udelam a budu se tim ridit. A chci se jeste zeptat. Neda se do telefonu nainstalovat nejaky prehravac? Treba WMP nebo BSP. Nebo nejaky jiny. Ja tam mam na videa jenom RealPlayer a u toho mi dost vadi, ze kdyz si tam dam video tak to nejde posouvat! No neni to hrozne?
mistr yoda
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 10. 5. 2008 20:06

http://www.nokian95.eu/?p=aplikace

je to sice pro 95tku ale to nevadí. Lze použít jako inspiraci.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod frutisek 11. 5. 2008 08:42

mistr yoda píše:Kecas.A kdyz to ukladam tak mam dat direct stream copy nebo Full procesing mode? To se mi vzdy jeden dil lostu roztahl na 36GB :)

no pokud ti clovek napise navod a 3x ti tam napise at das full procesing mode a ty se ho zeptas jestli to ma zapnout..... tak to je pak kazda rada marna....

full procesing mode - menis kodek a bitrate atd - znovu ztratova komprese
direct stream - nastaveni kodek zustava jako u originalu - dobre treba pro bezztratove vystrizeni nejake casti.
frutisek
Junior