širokoúhlý obraz ve Windows Media Player 11

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JNW 25. 7. 2008 00:25

Mám notebook s rozlišením 1280x800 (15.4 " display), Win Vista a Windows Media Player 11,
když vezmu jakýkoli starší film na CD (.avi) jde mi jen malý čtvereček filmu uprostřed displaye. Jak lze tento film roztáhnout na celou obrazovku?

Zkoušel jsem např. BSPlayer, tam je to pořádku, ale nerad jej používám. Poradíte?
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior

Odeslat příspěvekod chlapcisko 25. 7. 2008 15:18

Hm, skús na ten "malý čtvereček filmu uprostřed displaye" dvakrát kliknúť myšou. Klasický dvojklik ľavým tlačítkom, ako keď otváraš nejaký súbor.
chlapcisko
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 7. 2008 16:05

klik pravým tlačítkem do obrazu > video size > fit video to player on resize

nejlíp ale uděláš, když budeš filmy přehrávat v celoobrazovkovým módu (ALT+Enter)...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod JNW 25. 7. 2008 16:26

to dělá i ve Fullscreen - prostě celá obrazovka a malý film

nikde volbu video size > fit video to player on resize nemám
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 7. 2008 16:45

Obrázek

pokud to nezabírá, zřejmě máš "nakřivo" systémový videofiltry...obvykle důsledek instalací všemožných kodekpacků a jinýho adware...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod JNW 25. 7. 2008 17:45

aha, už jsem to našel --- nepomohlo, stále totéž

v BS v pohodě, nevadilo by mi si sem tam pustit film jinde, ale pořád ručně měnit rozměr... když rozlišení je 16:9
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 7. 2008 17:51

pak máš špatně nastavenej videofiltr, pomocí nějž se film přehrává...

v BSPlayeru je vše v pořádku, jelikož ten využívá svoje interní videofiltry...

bez znalosti toho, co jsi do systému nainstaloval za "kodeky", se zřejmě nehneme...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod JNW 25. 7. 2008 17:55

ach tak
ty co byly na DVD s ovladači k notebooku (resp. už byly nainstalovány, jinak jsem nic nepřidal) - Vista Video Codec 4.6.6
Jen jsem dodatečně nainstalil BSPlayer

32 bit Vista Home Premium, WMP 11
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 7. 2008 21:02

měl by tam být ffdshow; při přehrávání filmu by se ti měla v systray zobrazit ikona, signalizující použití ffdshow dekodéru [FFv]...

dvojklikem otevřeš jeho nastavení; nouzově odstraň všechny filtry, kromě titulků...

Obrázek
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod JNW 26. 7. 2008 01:34

Ikona v Systray není, pokud menu spustím ručně ve Start - Programy - a nastavím dle Vašeho návodu, chová se stejně
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior

Odeslat příspěvekod JNW 31. 7. 2008 23:32

tak jsem se poptal a kamarád na jiném ntb, taky 15.4", Win Vista Bussiness 32bit a obraz mu jde celý (stejný film přenesený ode mě na DVD), kodeky má stejné a jediné

ukázka mého okna
[img]http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=suYwcnT9Dz.jpg
Obrázek
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 8. 2008 00:10

z obrázku je patrný, že máš špatně nastavenej videodekodér, "smrskává" obraz po stranách...

"Vista Video Codec" je nějaká tragédie, navíc ho máš ve staré verzi...

ačkoliv obsahuje ffdshow (bůhví jak starou verzi), přesto zřejmě systém k přehrávání využívá jinej dekodér...

takže se pomodli, aby "mrskač" toho "kodekpacku" byl schopen napsat solidní deinstalační rutinu, zbav se té tragédie a nainstaluj si ffdshow...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod JNW 1. 8. 2008 11:08

odinstalovat šel v pohodě, prolezl jsem registry - stopy nenechal ...

dal ten ffd... a opět to samé

PS. Vista Codec se mi sám aktualizuje na nové verze
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 8. 2008 17:56

teď chvilku z jiné strany...

říkáš, že rozlišení displaye je 1280*800, obrázek videa je ale v 640*480...manipuloval jsi nějak s rozměrem obrázku ?

když kromě BSPlayeru použiješ i jinej přehrávač, například MPC - HomeCinema, děje se to samý?

ve WMP11 se podívej do menu tools > preferences > záložka devices > zvolit display a zobrazit podrobnosti tlačítkem [properties]...spodním posuvníkem (nebo vložením číselných hodnot) se pokus upravit poměr stran...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod JNW 1. 8. 2008 19:21

pardon, foto jsem upravil v programu ACSDSEE na menší velikost

jinak po připojení přes DVI na monitor 19 širokoúhlý = totéž ... jiný přehrávač nechci instalovat, kxyž v BS to jde ... asi to nebudeme řešit a je, počkám na nějaký Update
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior

Další stránka