mediacoder - ujíždí(zkracuje se) mi video od audia

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wolfenzi 26. 12. 2008 02:59

Mám problém u mediacoderu. Všechno to umí, všechno jsem si hezky nastavil...
Ale... Výsledek má posunutý audio od videa. Video utíká rychleji, takže na začátku malej rozdíl a na konci přes 3minuty.
Poznatky :
-Titulky jsou podle videa, takže jsou taky zkrácený
-Audio je naprosto shodné s původnim audiem
-celej díl prison breaku má místo 43:19 jen 39:26 ,takže poslední 3 a půl minuty audia tam třeba nejsou.
-při prvnim pokusu jsem udělal verzi bez audia... ale měla správně dlouhé video a titulky, původních 43:19 ...

Napadlo mě že něco s fps , ale ten prison break ukazuje že má mít 23 ... napoprvý jsem tam nechal teda to defaultní 23,9 asi... napodruhý jsem tam nevyplňoval, aby to udělal automaticky. Napotřetí jsem tam dal 23.0000 a výsledný video bylo o 1 sekundu delší ...

--------Tak... teďka jsem tam měl nastavení po kterém bylo zkrácené video o 3,5minuty a jediné co jsem udělal že jsem v audio záložce změnil Source z MEncoderu na MPlayer a zatrhnul jsem položku copy audio. (přesně takhle jsem udělal tu první verzi co byla bez zvuku ale dobře dlouhá) . Člověk by čekal že zatrhl že se audio bez konverze prostě překopíruje do nového videa. Ale ono místo toho zmizí. Ale jakožto uživatel windows jsem zvyklej že tu normální logika neplatí, takže to ještě přežiju... ale jaktože tim že šáhnu na něco v audio složce, ovlivnim délku konečného videa (i titulků) o 3,5 minuty ???? Teď mám možnost buď zkrácené video a nebo video bez zvuku... Nechápu prostě nic... Co s tim mám dělat ?

Tady jsem vyrobil malé schéma, tak doufám že někdo pomůže
http://upload.csrune.com/files/mediacoder302.PNG
Wolfenzi
Junior