Který PC program, přehraje filmy(24sn/s) plynule - na 60FPS?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cucunu 16. 2. 2009 16:15

Ahoj, jelikož se filmy točí a přehrávají při 24snímcích/s, tak už mě při jejich přehrávání na PC, to jemné trhání obrazu hodně vadí. Ovšem slyšel jsem, že některé dvd přehrávače májí progressive scan(tj z 25 snimků dopočítávají i mezisnímky a tak lze vidět 50 různých snímků, pro lepší plynulost)

Je tedy nějaký přehrávací program na PC, který by se postaral o případnou větší plynulost(jako právě výše vzpomenutý progressive scan)?

Díky
cucunu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gebarr 16. 2. 2009 19:06

Nepíšeš o zdroji filmu s 24 snímků/s.
Filmy se touto rychlostí točí, / dříve 16 s/s /ale je to progresivní snímání a je to úplně jiná technologie oproti digitálu a jsou tam mírné rozmazy, takže pohyb je plynulý. Výsledek /krom rozlišení / lze přirovnat k 50 progresivním snímkům u digitálu. Následně se to digitalizuje. Pro náš trh na normu DVD PAL. Tj 25 snímů/s prokládaně.
Progresiv scan např. v televizích pouze spojí, nebo odstraní půlsnímky.
Pokud by nějaký soft dopočítal k 25ti snímkům / 50ti půlsnímkům / jednou tolik snímků, tak se ti rozhodí obraz se zvukem. Zvuk by o polovinu zaostával.

Pokud se ti teda video trhá, je spíš problém v HW, nebo přehrávači.
gebarr
Junior

Odeslat příspěvekod cucunu 16. 2. 2009 20:12

Například si na PC pouštím DVD filmy přes DVD shrink. Framerate jede stabilně při 24sn/s a při tomto FPS je obraz pochopiteně viditelně trhaný. Chtěl bych plynulost. HW mám OK.
cucunu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gebarr 16. 2. 2009 20:26

Tak to raději přehrávej na VLC a pokud máš LCD monitor, tak v záložce video odstraň prokládání.
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... ia-player/
gebarr
Junior

Odeslat příspěvekod cucunu 16. 2. 2009 20:36

Já to zkoušel i přes VLC a odstraňil jsem i prokládání, ale 24sn/s trvá stále. Mám CRT.
cucunu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gebarr 16. 2. 2009 21:11

A co je to za zdroj ?? Originál DVD ?? Tady jsou normy pro SD.
http://www.businessart.cz/Normy.bmp
gebarr
Junior

Odeslat příspěvekod cucunu 16. 2. 2009 21:32

Jo originál, ale koukám, že těch 24sn/s jsem zaměnil s DVD ripem. Jede mi to při 29sn/s(NTSC).
cucunu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gebarr 16. 2. 2009 22:08

Pokud je to originál, tak by to neměl být žádný problém. Akorát přehrávač musí umět tuto normu přehrát. Mam taky jeden film na DVD v NTSC a v PC i stolním DVD to jede v pohodě.
U ripu bych si nebyl jistý třeba přehozením půlsnímků, nebo konverzí různých formátů. Ale takhle by ti to mělo jet plynule.
Jestli máš NERO, tak to přehraj ještě v Nero show time. Ten by si s tím měl taky v pohodě poradit.
gebarr
Junior

Odeslat příspěvekod cucunu 16. 2. 2009 22:32

Tak se mi podařilo přes mpeg-2 dekodér, povolit deinterlacin-bob = čili zdvojení FPS, tedy na 48, ale nejemnost pohybů mi přijde naprosto stejná. Prostě pohyb kamery je jakoby "plynulý", ale objekty, nebo postavy ve videu se při tomto pohybu jemně trhají, či kouskují...nevím jak to přesně popsat

prostě je to určo dáno tím stupidním natáčení filmů při tak nízkém FPS... mě to prostě vadí a hodně jiným lidem taky - nevím, proč prostě nezačnou už točit při plných 60FPS
cucunu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gebarr 16. 2. 2009 23:35

Bob není zdvojení fps, ale odstranění prokladu spojením půlsnímků.
60 sn/s nezačnou točit. Podívej se třeba na Blu Ray filmy. To je taky v originále na film 24 sn/s. Problém je spíš až v následné digitalizaci.
Jinak pro digitál je v Evropě 25p, 50i, 50p.
Ale pro domácí použití se dají běžně koupit kamery i s jinou snímkovou rychlostí.

Třeba hry se dělají i s variabilní rychlostí. Třeba 200 sn/s.

Filmový pásy se jen tak zrychlovat nebudou. Až při přechodu na digitál.
Zatím to produkcím takhle vyhovuje.
http://www.dailymotion.com/video/x88gia ... s?from=rss
gebarr
Junior

Odeslat příspěvekod cucunu 16. 2. 2009 23:38

ale ukazuje mi to 48sn/s
a s těmi filmy mě to štve...
cucunu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 2. 2009 08:31

cucunu píše:Jo originál, ale koukám, že těch 24sn/s jsem zaměnil s DVD ripem. Jede mi to při 29sn/s(NTSC).

Jestli někdo naripoval NTSC s 29 sn/s do palu 24 sn/s, tak s tím nic neuděláš, protože video bylo poškozeno s nejvštší pravděpodobnosté už při ripování - jednoduché ripovací programy jenom vypouštějí přebytečné snímky a tím vzniká cukání při přehrávání.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod ciapka 17. 2. 2009 10:31

skus media player classic home cinema....ak problem bude pretrvavat, chyba je vo filme(nic s tym neurobis) alebo HW...
ciapka
Kolemjdoucí