Jak na MKV + titulky -> MP4 / AVCHD (pro PS3)?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 4daPeace 15. 11. 2009 10:45

Jak nejjednoduseji prevest stazeny 720p MKV soubor (bud uz s titulky ulozenymi v kontejneru nebo s externimi v SRT formatu) do MP4 (ci cokoliv jineho - AVCHD - co prehraje PS3), aby zustala zachovana HD kvalita videa, nezmastila se audio stopa (out of sync) a byly tam natvrdo vlozeny zminene titulky?

Uz par dnu Googlim, experimentuju s GOTSent (vyborny program na prevedeni MKV -> MP4, ale bez titulku), mkvmerge (bardcode titulku podle tohoto http://forum.videohelp.com/topic375619.html ale kdyz pak vysledny soubor prevedu GOTSentem do MP4, titulky tam nejsou?!), mkv2vob, Handbrake beta, XVID4PSP, ale stale zadny vysledek.

Diky moc.
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod 4daPeace 18. 11. 2009 09:56

Odpovím si sám.

Nejspolehlivěji zafungoval program mkv2vob v2.4.6 a v Configurations zaskrtnute volby:

Always encode subtitles
Load subtitles from a file (jen pokud nejsou titulky jiz primo soucasti kontejneru MKV -> kdyz jsou v SRT a maji stejny nazev jako film)
Large subtitles (vidim dobre, ale pri pozorovani na velke TV se zdejsi large rovnaji standartnim z PC/NB displeje)
Always transcode DTS

Z vyberu pak vybrat:

Video transcoding: Automatic
Preffered subtitle language: CZE
Output file extension: mp4
Transcoding codec: x264 (slow)

Zbytek pak defaultne.
4daPeace
Junior

Odeslat příspěvekod Czuba 26. 12. 2009 00:27

Ahojky, prosím, můžeš mi poradit kde jsi ten program sehnal? mkv2vob v2.4.6
Díky, když tak SZ
Murphyho zákon : Pokud nezálohuješ, o svá data přijdeš. Pokud zálohuješ, vyskytne se při obnově dat na záložním médiu chyba. Důsledek: o svá data stejně přijdeš...
Czuba
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 26. 12. 2009 04:31

k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod marttz 3. 2. 2010 21:12

Čau, co znaméná pls to transcode DTS ? Když bych chtěl zvuk v originálu DTS, tak to mám nechat odškrtnuté ? díky za radu :)
marttz
Kolemjdoucí