Scháním program na spojování mp3 a sjednocování BEATů

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vranak 3. 2. 2010 10:51

Dobrý den,
mám odtaz scháním program na editaci mp3's který umí spojit 2(a více) skladeb ale dokáže seřizovat beaty, tak aby se plynule napojovaly. ZKoušel jsem např. Virtual DJ ale ten je v reálném čase s možností nahrávání, ale takle to nejde dělat s 5 trackama. Díky moc za odpovědi.
vranak
Junior

Odeslat příspěvekod ste78 3. 2. 2010 10:59

Ahoj, přesně jsem nepochopil, co máš na mysli, ale nezvládla by to třeba freewarová Audacity?

Prostě tam do projektu naimportovat 5 věcí najednou a pak je na časové ose zařadit za sebe třeba s nějakým přechodem typu fade in fade out.. A celé exportnout ven jako jednu stopu?
ste78
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 2. 2010 11:12

vranak píše:seřizovat beaty
beat = rytmus, tempo.
Jseš si jistý, že nechceš třeba nastavovat hlasitost (v přechodech mezi skladbami nebo celých skladeb)?

(V Audacity jde udělat skoro cokoliv, i ta změna tempa, pokud na tom trváš.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod vranak 3. 2. 2010 12:58

2 ste78: No nějak tak ale potřebuju aby se to plynule na sebe napojilo. Tato věc není pro mne ale pro známého, který tomu moc nerozumí, ale chce to. Potřebuje vytvořit např. hodinový track na spinning (je trenér) a aby ty lidi zůstali v tempu. Mě napadlo at si nechá změřit BEATy nějaký programem (nevím jakým) a pak ať vybírá jen songy s podobným nebo stejným tepmem.

2 vladimir: Jsem si jistý, že to není hlasitost ale rytmus. Právě ten Virtual DJ umí nastavit druhému songu rytmus toho prvního a pak když se faderem přejede z prvního na druhý song není slyšet přechod.
vranak
Junior

Odeslat příspěvekod ste78 3. 2. 2010 13:06

A ty přechody mají probíhat právě přes změnu tempa kvůli plynulosti napojení, nebo jestli tomu správně rozumím, je potřeba, bay bylo tempo po celou dobu setu konstatntní? A všechny treky se přispůsobily?
ste78
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 2. 2010 13:13

Tak jako tak se musí vybrat skladby s podobným rytmem, protože pokud by se výrazně změnil rytmus určité skladby, nebylo by to k poslouchání. A měnil bych jenom přechody mezi skladbami.

A to Audacity, pokud vím, neumí (ta by uměla změnit rytmus vybraného úseku nebo celé skladby, ale konstantně.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod marts 5. 2. 2010 13:32

na zjištění tempa skladby jsem používal MixMeister BPM Analyzer, zdarma ke stažení http://www.mixmeister.com/

EDIT: a teď se dívám že přímo na těch stránkách nabízejí software přímo určený pro potřeby fitness který umí přesně to co potřebuješ (ale není zadarmo)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior

Odeslat příspěvekod vranak 10. 2. 2010 13:15

vranak
Junior

Odeslat příspěvekod pawlosXD 4. 7. 2019 21:00

ahoj, dnes jsem si poprvé chtěl spojit 4 skladby v Audacity 1.3.12 beta1 a když už jsem měl vše hotové jak bych chtěl, při ukládání se mi uložila každá zvlášť. potom jsem našel jak je spojit dohromady v jednu a uložit ale při opětovné kontrole poslechu jsem zjistil, že beat(Hz v programu?), jestli chápu dobře, je jiný a nejde poslouchat. jedna je zrychlená další zpomalená. dá se to v Audacity 1.3.12 beta1 udělat nebo jak píšete mam stáhnout http://www.mixmeister.com/?

nikdy jsem toto nedělal takže nevím :) a po stažení Audacity, tak v tom to šlo úplně samo, až na tuto komplikaci.
tak nevím jak dál.

děkuji za jakoukoli pomocnou ruku
pawlosXD
Kolemjdoucí