Nejlepší program pro editaci audia podle čtenářů Živě.cz

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dancek 23. 9. 2010 22:36

Já používám virtual DJ, je to přehledný nástroj se kterým se člověk za chvíli seznámí dost důvěrně, možná jen trochu víc zatíží RAM, ale v dnešní době, už to taková otázka ohledně RAM není ;-) Jinak nadále velice vřele doporučuji(ale druhou verzi, ne třetí) Trackaxp, velice výborný editor audia, zatím jsem nenašel nic lepšího, jednoduchá střih, prolínání nekonečna skladeb(myslím tím úrovně, jako pásky na které dáváte hudbu), mnoho audio-efektů, jednoduchost, ale pozor, pro ne-angličtináře to chvíli trvá, než si zvyknou na nějaké principy :-) I jako freeware je to dobrý editor, bohužel u verze tři, už nemůžu tak pozitivně mluvit ;-) Jinak i audacity je jednoduchý, neboli v jednoduchosti je krása :-)
Dancek
Junior

Odeslat příspěvekod jendakol 23. 9. 2010 22:45

Já používám Power Sound editor. Super free program. http://www.slunecnice.cz/sw/power-sound-editor-free/
Má intuitivní ovládání, základní efekty jako fade-in a fade-out jsou přístupný rovnou, ostatní v přehlednym menu. Umí i nahrávat a vypalovat.
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod jxjl 23. 9. 2010 22:48

Zdarma - Audacity
Placené - CoolEdit (bohužel od doby, co ho koupilo adobe je to nepoužitelný moloch)
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod vetvicka 23. 9. 2010 22:54

Zkoušel jsem několik free programů, ale vždy jsem se vrátil k programu TRAVERSO (http://traverso-daw.org/)
Ze začátku je trochu problém zvyknout si na ovládání ( téměř nutnost používat klávesové zkratky), ale díky tomu v něm jde pracovat velmi rychle a pohodlně.
Navíc to je vícestopý (multi-track) editor, což je mezi free programy spíše rarita.
vetvicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frdrx 23. 9. 2010 23:06

apt-get install audacity
Promise her anything, but give her Debian.
frdrx
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 23. 9. 2010 23:10

Na "takove to domaci strihani" pouzivam Audition. Je to jednoduchy software, ale ma vela funkcii, poradi si aj s viackanalovym zvukom, na 95% ukonov, ktore robim so zvukom doma, mi postacuje.

Dobrych platenych editacnych softov je vela, mal som moznost aj viacere z nich vyskusat, ale asi najviac ma zaujal menej znamy Reaper.
http://www.reaper.fm/about.php
Zvladne multikanalove nahravanie MIDI a audia, editovanie, mixovanie, efekty, mastering, ma siroku podporu pluginov a vstupnych a vystupnych audio formatov, je tiez velmi rychly. A cena pre individualne pouzitie (alebo pre firmy, ktorych rocny obrat nepresiahne $20.000) je len $40. (Inac stoji $150) Vyskusat sa da plne funkcna verzia.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.No64 23. 9. 2010 23:23

pro beznou pracisnad staci Nero Wave edit
Sledujte posty v poradně!
Dr.No64
Junior

Odeslat příspěvekod pleskaa 24. 9. 2010 03:16

Na zpracování digitálních nahrávek z rádia používám Foobar2000 ve verzi 8 a 9 + lame, flac, wavpack, oggenc2 a Mp3DirectCut. Svižnou SoundForge jsem opustil ve verzi 8, Cubase ve verzi 3. Potom, co je koupily velké korporace, se začaly starat hlavně o licenční poplatky.

Na nahrávání z gramofonu a magnetofonu a jiných analogových zdrojů používám Reaper.fm od firmy Cockos.com. Na natáčení kapely a následnou mixáž v multitracku používám rovněž Reaper. Reaper slouží i jako podiový mixážní pult http://www.brutus.cz/aparat.htm s 24 kanálovou Hammerfallkou. Několikrát jsme ho úspěšně vyzkoušeli i jako mixážní pult FOH. ASIO není podmínkou, funguje i se zvukovým čipem z motherboardu. Běhá i z flashky, projekty a .ini se dají editovat jako text. Aktualizace pro Windows, Linux/WINE a OSX je cca dvakrát do měsíce. Stále aktuální je i 400 stránkový návod, uživatelské fórum kypí životem.

Doslova za babku - pro zakoupení licence se používá apel na morálku - nabízí jako komplexní DAW (nahrávací a produkční studio) víc než ProToolsLE, Cubase a Sampiltude dohromady. Srovnávání s editory jako SoundForge, CoolEdit nebo Audacity nedává smysl. Zakladatelem firmy Cockos je Justin Frankel, který má za sebou takové milníky v digitalizaci světa jako WinAmp, SHOUTCast a GNUTella.

Informace o zvukových programech lze najít ve wikipedii pod heslem "Digital audio workstation" a "Comparison of digital audio editors".
pleskaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mtmccox2 24. 9. 2010 11:07

kuba77 píše:Zatím mi vždy stačil program Audacity.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rados100 24. 9. 2010 22:43

Jednoznačně GarageBand.
Roky jsem se pral s různými programy (ať už free, tak placenými) a pro obyčejného uživatele je nejlepší GarageBand, který dostanete zdarma :))
rados100
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 27. 11. 2013 11:35

Po letech navazujeme na toto fórum s otázkou - jaký je podle vás nejlepší program pro střih audia a jeho základní úpravy?
Jaký program je v poměru cena : výkon nejlepší pro střih hudby, vytváření smyček, změnu hlasitosti audia a další věci? Má Audacity na tomto poli skutečně neotřesitelnou pozici, nebo přijdete na nějakou lepší alternativu, či jednoduchý a jednoúčelový nástroj?
Vaše tipy a argumenty budou využity při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod veigy 27. 11. 2013 12:19

Sice nejsem asi ten pravý člověk, ale už léta používám jednoduchý Nero Wave Editor, protože střih audia dělám několikrát do roka, tak je tento program většinou při ruce a pro jedoduchou upravu mi stačí.
CPU: Intel Core i7 4770k @ 4.2GHz | RAM: 4x4 Crucial DDR3 1600MHz @ 2133MHz | GPU: Sapphire RX 580 8GB | SSD: Samsung 970 Evo 512GB | MONITOR: Dell U2414H + AOC Q3279VWFD8
Dell XPS 13 9343 Touch, i7, 8/256 (na prodej)
veigy
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 27. 11. 2013 12:24

Hlavne je zasadni rozlisovat audio editor, multitrackovy soft a program na smyckovani samplu ala Reason nebo Acid.

Takze pokud zacneme editory tak profi spicka je Soundforge. Free alternativou je vyborny program Audacity, ktery zadarmo udela v 99% pripadu stejne dobrou sluzbu. Takze velmi doporucuj ten.

U multitracku je asi nejlepsi Reaper (a za rozumne penize)

U sampleskladacek necham rady na nekom kdo to pouziva, ja jsem spis pro zive nastroje :)
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mimonaut 27. 11. 2013 12:31

Vzhledem k tomu, že mám koupené předplatné od adobe, jedu na vyhovujícím AuditionCC.. Výhoda je propojenost s ostatními Adobe produkty, což mi dost ulehčuje práci..
mimonaut

Odeslat příspěvekod suk 27. 11. 2013 13:04

Ardour
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka