Nejlepší program pro střih a úpravu videa podle čtenářů Živě

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jendakol 29. 3. 2013 09:30

Kdysi jsem používal Pinnacle a docela jsem se s ním sžil. Bohužel v dalších verzích byl poněkud nestabilní, takže jsem zkoušel něco nového. Přes trial Sony Vegas a Corel Video Studio jsem se dostal až k Avidu. Ten má podobnou (podle mě user-friendly) logiku ovládání jako Pinnacle, zároveň ale podporuje řadu věcí navíc (tuším, že i GPU akceleraci) a celkově je ta takový vylepšený Pinnacle - koneckonců, má stejného výrobce.
Written by Jenda
- Lenovo Z570, i5 2430 @2,4Ghz, 8GB RAM, GT 540M 2GB, 500GB/7200rpm, Win 7 Pro x64
- Sony Ericsson Xperia Ray, Koss Porta Pro
jendakol
Junior

Odeslat příspěvekod DejvCZ 29. 3. 2013 09:51

Už asi tak před třemi lety jsem uvažoval o koupi HD kamery ale nějak z toho sešlo. Tento týden se mi ale podařilo koupit slušnou bazarovku která by mi dnes měla přijít tak se mi článek který má vyjít v neděli bude náramně hodit. Co jsem si tak pročítal diskuze před těmi třemi lety tak hodně lidi mělo problémy s tím že ten a ten střihový program jim nebral jejich natočený materiál. Programy měly hlavně problémy s videem ve formátu tzv. 50p. Prostě full HD s 50 snímky progresivně. Tak bych ve článku uvítal informace jak jsou na tom programy právě se zpracováním onoho videa ve formátu 50p dnes.
DejvCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PD 29. 3. 2013 10:37

Používal jsem hodně Virtualdub a teď dost často i Avidemux. Na windows je trochu nestabilní, ale na Linuxu OK.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uzivatel 29. 3. 2013 10:42

Nezkoušel někdo tu free verzi LightWorks ?
http://goo.gl/7xxzA
Uzivatel
Junior

Odeslat příspěvekod SoVcz 29. 3. 2013 10:44

No pokud by někomu nestačil ten Movie Maker obsažený ve Windows, tak bych doporučil Adobe Premiere Elements, který se dá koupit za slušné peníze, obzvlášť v balíku s Photoshop Elements. A troufám si říct, že pokryje veškeré potřeby domácnosti na úpravy videa, s velmi dobrou ergonomií programu.

Pokud by ale i toto ovládání bylo pro někoho příliš složité. Což se může stát, protože člověk nezvyklý upravovat video na počítači, bývá z těch různých políček a neznámých termínů většinou dost zmatený, tak bych doporučil program Magix Video Easy protože nic jednoduššího na úpravu videí pro Windows nenajdete. Takže abych to zjednodušil:

- pokud už jste video na PC upravovali, tak zvolte Adobe Premiere Elements 11
- pokud jste na PC nikdy žádné video neupravovali a chcete co nejrychleji a bez učení (terminologie, ovládání) upravit svá videa, potom volte MAGIX Video easy 4 HD.
SoVcz
Junior

Odeslat příspěvekod FilipMasek 29. 3. 2013 11:18

Ještě nikdo nezmínil Corel Video Studio, dle mého názoru celkem povedený kus, snadno v něm naučíte třeba děti, prostředí je celkem přátelské a není nijak složitý a komplikovaný. Pro ty, kterým už vestavěné nůžky ve Windows nestačí je to dobrá volba.
FilipMasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod franik156 29. 3. 2013 12:11

Osobně jedu na Pinaclu už od verze 8 současně verze 15 video tahám přes origo střižnu od teto firmy, to co potřebuji je pro mě OK editoru, menu, a ruzných šablon je tam dost. Stejně člověk používá pár věcí standartních. Moderny pak stejně ve videu vypadají divně. Mohu jen doporučit.
franik156
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peta809 29. 3. 2013 12:11

Windows Live Movie Maker
Pinnacle Studio 15
Avid Studio
Milovník přírody, geocachingu a moderních technologií se zájmem o zařízení se systémy Android a Windows, českou i světovou mediální a politickou scénu, a novinky ze světa našich mobilních operátorů. Ve volných chvílích překladatel Android aplikací do ČJ.
peta809
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pali55 29. 3. 2013 13:08

Na jednej stránke je uverejnená tabuľka - porovnanie video editorov pre domáci hobby strih a stotožňujem sa s poradim v nej - respektive s poradím prvých dvoch programov - Cyberlink Power Director 11 a Corel video studio X6. Obidva programy sú aj v češtine - Cyberlink aj oficialne od vyrobcu formou Update - PowerDirector 11 to build 2418. Do Corel-u sa da stiahnut na cestiny.cz.

http://video-editing-software-review.toptenreviews.com/

a preložená tabuľka

http://www.pali55.eu/videoeditory2.jpg
pali55
Junior

Odeslat příspěvekod Dreit 29. 3. 2013 13:34

Jak už tu někdo zmínil, tak pro tučňáka OpenShot, případně multiplatformní Avidemux se docela chválí.
OpenShot zvládne naprostou většinu běžných činností a je součástní distribuce (vývoj byl bohužel ukončen) AV Linux http://www.bandshed.net/AVLinux.html. Stříhat s programem běžícím z LiveDVD jsem ještě nezkoušel (v redakci by to někdo mohl zkusit ;-) ), ale mohlo by to být použitelné.
Další možností je běh distribuce ve VirtualBoxu, po nainstalování Guest Additions by měl hezky fungovat i bezešvý režim a OpenShot by měl být dobře použitelný i ve Windows.

Ohledně negativní kritiky - spolužák zkoušel několik komerčních programů (Adobe, Pinnacle,...) a nakonec dospěl k závěru, že nenašel univerzální program - jeden umí to, další ono a všechny dohromady dají hezký výsledek, ale jeden sám o sobě ne. Buď vyexportuje výsledek kvalitně v AVI s velikostí několika GB na pár minut, nebo s otřesnou kvalitou v H.264. V dalším programu funguje export dobře, ale zase zlobí jinačí věci. Možná je chyba v něm, ale když říkal, že nejde detailně nastavit export (rozlišení, snímková frekvence,...), tak jsem jen valil oči, OpenShot tohle umí už od začátku.
Ale abych jen nechválil, OpenShot občas spadne při přehrání náhledu. Možná i proto je v nastavení možnost automaticky ukládat projekt před náhledem. Jinak se ale zdá, že funguje spolehlivě :-)

(a samozřejmě kdo to myslí s editací vážně, tak použije mencoder/ffmpeg a imageshack - dá se tím třeba hezky odstranit efekt rybího oka, upravit barvy a protože se video vyexportuje jako tisíce obrázků, tak není problém v grafických editorech leccos upravit k obrazu svému)
Debian GNU/Linux user
Dreit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasheg 29. 3. 2013 13:55

Virtual Dub
vasheg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 29. 3. 2013 13:58

Já jsem asi před půl rokem vybíral nový program. Mám PowerDirectoru 9, ale úplně mi nevyhovoval. Vzal jsem to pečlivě, prošel jsem si katalogové listy produktů, podle toho udělal předvýběr. Pak jsem si stáhnul trialy PowerDirectoru 11, Movie Studio Platinum 12 a Premiere Elements (už nevím kolik).

Jako jednoznačný vítěz mi vyšlo to Movie Studio Platinum. Jednak bylo z té trojice znatelně nejrychlejší, Premiere byla naopak dost pomalá. A nemyslím kódování, ale práce s programem.

Pokud jde o vlastnosti, výborně v něm funguje přepínání mezi "ripple" a "neripple" módem (pro mě hodně důležité). Má docela dobré efekty na korekci barev, track-wide efekty a hlavně umožňuje ukládat a nahrávat nastavení efektů (PowerDirector to neuměl a hlavně se nastavení nedalo ani zadat z klávesnice - člověk musel tahat slidery!). Možnost dělat prolínačku prostým přetažením klipů / zvuků přes sebe, bez nutnosti na to přidávat speciální efekt je taky super.

Na nějaké počty efektů, nebo snad dokonce přechodů nehleďte, u efektů je důležité, jaké efekty to jsou a z přechodů je reálně použitelných pár, zbytek jsou strašné kýče.

Dreit: Tak to spolužák dělal něco špatně - s exportem jsem problém nikdy neměl. Framerate a podobné věci se nastavují ve vlastnostech projektu. Export v H.264 je vysoce kvalitní (pokud to někdo nenastaví blbě).

S OpenShotem jsem si hrál. Není to špatný SW, ale komerční programy co píšu výše jsou svými možnosti o dost jinde. A hlavně, je závislý na libmlt, jejíž stablita je dost pochybná. Když jsem do něj přidal víc jak cca 20 záběrů, tak začal po každé operaci padat => nepoužitelné. Obecně je stříhání videa jedním z hlavních důvodů, proč používám Windows. Pokud jsem pokročilý amatér, který hledá stříhací SW v cenové hladině cca do 4 tisíc, tak mi Linux nemá moc co nabídnout.
lemming
Junior

Odeslat příspěvekod honza987 29. 3. 2013 14:51

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... g_software

Já používám jen avidemux nebo utilitky na převody formátů.
Umí nový avidemux nebo nějaké jednoduché programy na stříhání a filtry už výstup do webm ?

PiTiVi
kdenlive
openshot

Zajímalo by mě víc (historie, vývoj, recenze, porovnání).
Zajímavá diskuse na toto téma je tady: http://www.abclinuxu.cz/clanky/multimed ... editor-1.0

Také by mě zajímalo jak vložit webm i s externími titulky na webhosting :)
honza987
Junior

Odeslat příspěvekod Milil 29. 3. 2013 15:35

Dreit píše:OpenShot zvládne naprostou většinu běžných činností a je součástní distribuce (vývoj byl bohužel ukončen)

Vývoj OpenShot ukončen nebyl. Autor má v plánu vytvořit jeho multiplatformní verzi, ovšem pokud se mu podaří sehnat 20k $ na Kickstarter. Každý jej může podpořit, určitě si to zaslouží: http://goo.gl/bikL2
Samsung S8
Milil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dreit 29. 3. 2013 17:26

Milil píše:
Dreit píše:OpenShot zvládne naprostou většinu běžných činností a je součástní distribuce (vývoj byl bohužel ukončen)

Vývoj OpenShot ukončen nebyl. Autor má v plánu vytvořit jeho multiplatformní verzi, ovšem pokud se mu podaří sehnat 20k $ na Kickstarter. Každý jej může podpořit, určitě si to zaslouží: http://goo.gl/bikL2

O multiplatformní verzi jsem ani nevěděl :shock: Ukončením vývoje jsem myslel distribuci AV Linux, která skončila verzí 6.0.

lemming píše:Dreit: Tak to spolužák dělal něco špatně - s exportem jsem problém nikdy neměl. Framerate a podobné věci se nastavují ve vlastnostech projektu. Export v H.264 je vysoce kvalitní (pokud to někdo nenastaví blbě).

O tom nepochybuji, říkal jsem si, že to tam musí někde být, program znám jen z doslechu. Navíc jich vystřídal už několik a nakonec skončil myslím u Pinnacle.

lemming píše:S OpenShotem jsem si hrál. Není to špatný SW, ale komerční programy co píšu výše jsou svými možnosti o dost jinde. A hlavně, je závislý na libmlt, jejíž stablita je dost pochybná. Když jsem do něj přidal víc jak cca 20 záběrů, tak začal po každé operaci padat => nepoužitelné. Obecně je stříhání videa jedním z hlavních důvodů, proč používám Windows. Pokud jsem pokročilý amatér, který hledá stříhací SW v cenové hladině cca do 4 tisíc, tak mi Linux nemá moc co nabídnout.

Windows nepoužívám a video jsem stříhal jen párkrát, takže moje poznámky nebudou mít moc velkou vypovídající hodnotu. O stabilitě libmlt jsem něco málo slyšel, ale zdálo se mi, že se to postupně zlepšuje. Až budou materiály k sestříhání, tak třeba zkusím něco vytvořit abych se přesvědčil o stabilitě.
Debian GNU/Linux user
Dreit
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků