Nejlepší konvertor videa pro formáty mobilních zařízení

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 14. 4. 2011 12:23

Jaký používáte program, pokud chcete převést video do takového formátu a podoby, aby jej bylo schopné přehrát vaše mobilní zařízení (telefon, PDA atd.), nebo aby bylo možné přehrávat tímto zařízením natočený záznam v počítači? Využíváte nějakého laciného mp4,3gp... převodníku, nebo sáhnete po náročných konvertorech? Vaše argumenty a tipy poslouží k vytvoření nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 4. 2011 12:31

mediacoder
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod perseus.p 14. 4. 2011 12:32

zatím se mi osvědčil Format Factory, ale chtělo by to víc profilů pro novější mobilní zařízení, nechtějí se mi tvořit.
NB: i3, nVidia Optimus a Win7 64bit = spokojenost
Mobil: Samsung Galaxy S = spokojenost
perseus.p
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 4. 2011 12:35

Videa nepřevádím. Telefon bez problému zvládne přehrát 720p videa a ceny paměťových karet jsou velice příznivé.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod perseus.p 14. 4. 2011 12:41

to je sice pravda, ale raději když video zabírá méně a já mám pak ještě prostor pro nějaké ty vlastní fotky a nebo pro případ něco natočit. Jinak taky nemám problém přehrát 1080p na SGT :)
NB: i3, nVidia Optimus a Win7 64bit = spokojenost
Mobil: Samsung Galaxy S = spokojenost
perseus.p
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.No64 14. 4. 2011 13:00

Nero Recode (z Nera 7) ci Handbrake
Dr.No64
Junior

Odeslat příspěvekod Honza16 14. 4. 2011 13:01

Dobry den, osobne pouzivam Kigo Video Converter, na ovladani jednoduchy free program, ktery podporuje mnoho formatu. Hlavni vyhodou je moznost upravit si avi nebo mp4 format., napr:rozliseni,bitrate,codec atd, pouzivam ho jiz dlouho a jsem velmi spokojen.
Honza16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deadman_kt 14. 4. 2011 13:09

Jmenuje se to "Super" a je to super (erightsoft)
deadman_kt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AtoM 14. 4. 2011 13:18

Bari007 píše:Videa nepřevádím. Telefon bez problému zvládne přehrát 720p videa a ceny paměťových karet jsou velice příznivé.

To sice jo, ale baterka bude trpět
AtoM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 4. 2011 13:26

Zatím si nestěžovala ;) Tak jako tak nabíjím každý den a nabíječku mám i v autě. Navíc si nemyslím, že by přehrávání 720p spotřebovalo nějak extra víc baterie, než přehrávání například 640x480.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nicknolte 14. 4. 2011 13:56

Mám HTC, ale myslím si, že dávat video z počítače do telefonu je zbytečné. Nikdy jsem se na filmy takto nedíval. Spíše to dělám opačně. Nahraná videa v telefonu přenáším do počítače.
nicknolte
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal.siman 14. 4. 2011 14:04

Nejlepsi konvertor videa pro formaty mobilnich zarizeni je takove mobilni zarizeni ktere zvladne prehravat formaty bezne pouzivane na normalnich pocitacich :-) asi tak bych to videl ja.

ps: a samozrejme obracene to plati stejne, tedy je treba poridit si takove mobilni zarizeni, ktere uklada videa v takovem formatu abych je na pocitaci normalne a bez problemu mohl prehrat.
Michal Šiman
michal.siman
Junior

Odeslat příspěvekod nerzhul 14. 4. 2011 14:13

já také používám SUPER. teda vlastně už nepoužívám. používal jsem kdyz jsem prevadel videa do presleho mobilu. je rychlej a spolehlivej
SGS Darky's v8 Gingerbread Edition + 32GB SDHC
nerzhul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -Bambulka- 14. 4. 2011 14:15

Já používám, a to ne jen na hudbu a filmy, FormatFactory. Nenarazil jsem zatím na žádný problém. Na to, že je free, tak má dost kodeků. Co se týče filmů, většinou používám mp4, 3GP ale i AVI. Je česky, má jednoduché ovládání, poměrně široké nastavení. Můžu jen doporučit
SONY VAIO Fit15A Multi-flip, i7-4500U, GeForce GT 735M 2GB, 16GB RAM, 256GB SSD, 15" 2880×1620 touchscreen, Windows 8 64bit -> CAD aplikace, 3D modeling, grafika.
Phone SONY XPERIA T. ß
-Bambulka-
Junior

Odeslat příspěvekod hadasek 14. 4. 2011 14:18

Pokud už něco konvertuju, tak používám Any Video Converter. Jinak PC přehraje všechny formáty, takže to neřeším.
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Kolemjdoucí

Další stránka