Nejlepší konvertor videa pro formáty mobilních zařízení

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 14. 4. 2011 12:23

Jaký používáte program, pokud chcete převést video do takového formátu a podoby, aby jej bylo schopné přehrát vaše mobilní zařízení (telefon, PDA atd.), nebo aby bylo možné přehrávat tímto zařízením natočený záznam v počítači? Využíváte nějakého laciného mp4,3gp... převodníku, nebo sáhnete po náročných konvertorech? Vaše argumenty a tipy poslouží k vytvoření nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 4. 2011 12:31

mediacoder
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod perseus.p 14. 4. 2011 12:32

zatím se mi osvědčil Format Factory, ale chtělo by to víc profilů pro novější mobilní zařízení, nechtějí se mi tvořit.
NB: i3, nVidia Optimus a Win7 64bit = spokojenost
Mobil: Samsung Galaxy S = spokojenost
perseus.p
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 4. 2011 12:35

Videa nepřevádím. Telefon bez problému zvládne přehrát 720p videa a ceny paměťových karet jsou velice příznivé.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod perseus.p 14. 4. 2011 12:41

to je sice pravda, ale raději když video zabírá méně a já mám pak ještě prostor pro nějaké ty vlastní fotky a nebo pro případ něco natočit. Jinak taky nemám problém přehrát 1080p na SGT :)
NB: i3, nVidia Optimus a Win7 64bit = spokojenost
Mobil: Samsung Galaxy S = spokojenost
perseus.p
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.No64 14. 4. 2011 13:00

Nero Recode (z Nera 7) ci Handbrake
Dr.No64
Junior

Odeslat příspěvekod Honza16 14. 4. 2011 13:01

Dobry den, osobne pouzivam Kigo Video Converter, na ovladani jednoduchy free program, ktery podporuje mnoho formatu. Hlavni vyhodou je moznost upravit si avi nebo mp4 format., napr:rozliseni,bitrate,codec atd, pouzivam ho jiz dlouho a jsem velmi spokojen.
Honza16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deadman_kt 14. 4. 2011 13:09

Jmenuje se to "Super" a je to super (erightsoft)
deadman_kt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AtoM 14. 4. 2011 13:18

Bari007 píše:Videa nepřevádím. Telefon bez problému zvládne přehrát 720p videa a ceny paměťových karet jsou velice příznivé.

To sice jo, ale baterka bude trpět
AtoM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 4. 2011 13:26

Zatím si nestěžovala ;) Tak jako tak nabíjím každý den a nabíječku mám i v autě. Navíc si nemyslím, že by přehrávání 720p spotřebovalo nějak extra víc baterie, než přehrávání například 640x480.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nicknolte 14. 4. 2011 13:56

Mám HTC, ale myslím si, že dávat video z počítače do telefonu je zbytečné. Nikdy jsem se na filmy takto nedíval. Spíše to dělám opačně. Nahraná videa v telefonu přenáším do počítače.
nicknolte
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michal.siman 14. 4. 2011 14:04

Nejlepsi konvertor videa pro formaty mobilnich zarizeni je takove mobilni zarizeni ktere zvladne prehravat formaty bezne pouzivane na normalnich pocitacich :-) asi tak bych to videl ja.

ps: a samozrejme obracene to plati stejne, tedy je treba poridit si takove mobilni zarizeni, ktere uklada videa v takovem formatu abych je na pocitaci normalne a bez problemu mohl prehrat.
Michal Šiman
michal.siman
Junior

Odeslat příspěvekod nerzhul 14. 4. 2011 14:13

já také používám SUPER. teda vlastně už nepoužívám. používal jsem kdyz jsem prevadel videa do presleho mobilu. je rychlej a spolehlivej
SGS Darky's v8 Gingerbread Edition + 32GB SDHC
nerzhul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -Bambulka- 14. 4. 2011 14:15

Já používám, a to ne jen na hudbu a filmy, FormatFactory. Nenarazil jsem zatím na žádný problém. Na to, že je free, tak má dost kodeků. Co se týče filmů, většinou používám mp4, 3GP ale i AVI. Je česky, má jednoduché ovládání, poměrně široké nastavení. Můžu jen doporučit
SONY VAIO Fit15A Multi-flip, i7-4500U, GeForce GT 735M 2GB, 16GB RAM, 256GB SSD, 15" 2880×1620 touchscreen, Windows 8 64bit -> CAD aplikace, 3D modeling, grafika.
Phone SONY XPERIA T. ß
-Bambulka-
Junior

Odeslat příspěvekod hadasek 14. 4. 2011 14:18

Pokud už něco konvertuju, tak používám Any Video Converter. Jinak PC přehraje všechny formáty, takže to neřeším.
Samsung Galaxy S4 - White
hadasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shvecik 14. 4. 2011 14:24

Normalne nekonvertuju, ale kdyz uz tak pouzivam program, ktery pouziva cuda procesory na nvidii a prekonvertovat video z full hd na hd pak neni tak strasne ;)jde to odost svizneji :-) a vetsinou podporujou i konvertovani pro smartphony nebo iphony aj.
shvecik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adsamcik 14. 4. 2011 14:30

Se starším telefonem jsem používal Videoru, ale na novým už nekonvertuju... Ztráta času, když telefon to zvládne přehrát. A rozhodně na 4.3palcovým display se kouká fakt dobře na filmy
adsamcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TOMABENA 14. 4. 2011 15:08

total video converter - sice to není freeware, ale dá se nastavit vše, jako rozlišení, do jakého formátu, fps.......
TOMABENA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sasakr 14. 4. 2011 16:01

Zdarma Super, placený Any (něco) Conventer.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod czechian 14. 4. 2011 16:14

Converter na videa do telefonu nepotřebuji, protože telefon zvládne bez problému videa do 720p. Nicméně když už bych pracuji s h.264, tak jedině v MediaCoderu CUDA, protože mám pomalý procesor, ale grafiku s HD akcelerací.
czechian
Junior

Odeslat příspěvekod SirWolf 14. 4. 2011 16:28

Prosím, při tvorbě článku vemte v potaz, že důležitou funkcí konvertorů je vložení titulků do videa a nedomrvení českých znaků. Jsem totiž z těch, co se zásadně koukají na filmy i seriály v originále s titulky. A také to, že si jednou nastavím nějaký "profil" a ten už navždy používám a nemusím si pokaždé 5 minut nastavovat ty specifické hodnoty pro své zařízení. A poslední co mě napadá je převod dávky souborů.

Ve FormatFactory jsem s obojím výše zmíněným měl problém.
Posledních pár videí pro svůj Androidí HTC Gratia jsem převáděl pomocí programu XviD4PSP s nastavením "MP4 iPhone", ale ideální to zdaleka není. Je pomalý a neumí zpracovávat dávku souborů.
SirWolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepa Vybíhal 14. 4. 2011 16:31

Normálně nekonvertuju, ale když už mám něco nutně předělat, tak jedině Avidemux na který nedám dopustit.
Pepa Vybíhal
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 14. 4. 2011 16:34

hadasek píše:Pokud už něco konvertuju, tak používám Any Video Converter.

Moje řeč :-)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Junior

Odeslat příspěvekod Jakub32 14. 4. 2011 16:37

žádný nepoužívám, zatím. dávám si na mobil filmy 1-2 hodinový 360-720 MB podle mě je to akorát.
Jakub32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snouman 14. 4. 2011 17:04

ffmpeg - bez diskuze, a umí mnohem víc ;-)
snouman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Digitechviper3 14. 4. 2011 17:50

Používám Xilisoft Video Converter Ultimate 6 s podporou CUDA a spokojenost :)
Digitechviper3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pajachovancu 14. 4. 2011 18:08

Já používám Format Factory a to díky široké škále formátů a jeho celkové přehlednosti, navíc je plně zdarma
pajachovancu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod onlavu 14. 4. 2011 18:24

MediaCoder=podpora titulků na pevno, zdarma, pro některé CUDA, konvertuje všechno možné (dle nainstalovaných kodeků), občas však méně stabilní
onlavu
Junior

Odeslat příspěvekod jxjl 14. 4. 2011 19:21

Když už konvertuju, tak pomocí avidemuxu do nějakého nenáročného kodeku (např. starý DivX).
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod sajoman 14. 4. 2011 19:39

Windows - > Xmedia Recode = Free a nema asi konkurenciu
OSX - > Avidemux
sajoman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod El Carlos 14. 4. 2011 20:24

Přiznám se, že taky nepřevádím :-[ V Desire HD mám vždy několik sérií seriálů a pár filmů a když se nudím v zácpě, tak si pustím dle výběru. Nicméně zoufale hledám něco, co dokáže video z telefonu dostat do formátu .ogg (resp. .ogv / .ogm)
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ifos 15. 4. 2011 07:45

Bezkonkurencne nejlepsi zkusenosti mam s Mp4ForHD
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=478050
ifos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sk8pr 15. 4. 2011 13:34

Já už chvíli používám PocketDivXEncoder. Převede Avi videa do Avi nižších rozlišení i s titulkama a má celkem řadu možností nastavení, avšak při zachování přehlednosti. Rozhodně doporučuji ozkoušet. Na stránkách je možné stáhnout i přednastavení pro konkrétní telefon a při spuštění programu jen kliknout na svůj telefon a program už se podle toho ideálně nastaví.

http://www.pocketdivxencoder.net

Jinak dřív, když jsem měl telefon, co neuměl Avi, tak jsem používal program Super. Zkonvertuje to do všemožných formátů ale není tak přehledný a neumí zakomponovat titulky při konvertu.
Stara krabice ericsson -> Siemens C35i -> Sony Ericsson T630 (dlouholetý společník) -> Siemens M55 -> Sony Ericsson K500i -> Nokia 6288 -> HTC Touch Pro -> LG Optimus 2X
sk8pr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gyoja 15. 4. 2011 19:03

Format Factory
gyoja
Junior

Odeslat příspěvekod p-r-e-d-a-t-o-r 16. 4. 2011 22:51

Na konvertovanie používam Xvid4PSP, vie dať snad čokolvek do čohokolvek s asi setkymi možnými nadstaveniami ačkoli do n900 konvertovat vôbec netreba.
p-r-e-d-a-t-o-r
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foxtrot 18. 4. 2011 12:23

Prosím o radu, potřebuji konvertovat filmy z hdd recordéru LG MS450H, coz je myslim formát HD formát MPEG4/AVCHD. Rád bych z toho udělal nějaké menší soubory, v tomto formátu má jeden film tak 8GB.

Pokud už něco fungovalo, tak konverze jednoho filmu trvá mnoho hodin (procesor AMD DualCore). Přitom grafická karta ATI Radeon 4xxx by měla podporovat hw konverzi přes AVIVO. Program od ATI je ale jediný, který jsem s podporou AVIVO našel a ten AVCHD nepodporuje.

Tedy, existuje něco na rychlý převod AVCHD do něčeho menšího (XVid, +- 700 MB)?

Existuje nějaký sw s podporou ATI Radeon/AVIVO?

Dík!
foxtrot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paulo117 8. 5. 2011 00:07

A tube catcher.
PC:
MB:ASRock G31M-S
HDD:Seagate 70GB SATA
HDD2:Samsung 250GB SATA
Ram:2x Patriot DDR2 1GB 800Mhz
CPU:Intel Core2Duo 1.86 6300 Socket 775
PSU:FSB 350W
DVD-RW:LG ATA/IDE
Notebook:
Acer Aspire 5315
Paulo117
Junior

Odeslat příspěvekod Blizzards 8. 5. 2011 01:43

Freemaker Video Converter
http://www.freemake.com/

Podporuje CUDA a z vložením českých titulků do videa si taky poradí. Vlastní nastavení konverze se dá také uložit (netřeba nastavovat znova).
Ale má i zápory, není v češtině (pro někoho problém) a titulky (velikost apod.) nejdou upravit :-(
Blizzards
Junior