Nejlepší hudební přehrávač na PC

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Faramir 29. 4. 2011 16:13

Samozřejmě Windows Media Player, nemám potřebu instalovat jiný přehrávač, když ten nejlepší je rovnou v systému. Má nejlepší knihovnu, umí doplňovat tagy, ripovat hudbu do WMA nebo MP3 a zpětně ji vypálit na CD, má intuitivní ovládání a výborné podání zvuku.
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 4. 2011 16:25

S čimkoliv z toho cos řekl by šlo velmi silně polemizovat a celkem ůspěšně ale osobně razím tezi nejlepši je ten co ti vyhovuje - takže maš pravdu.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Faramir 29. 4. 2011 17:09

Polemizovat jde s čímkoliv, to máš pravdu. Já jsem vyzkoušel hodně přehrávačů a nakonec jsem zůstal u WMP, vyhovuje mi nejvíc.
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior

Odeslat příspěvekod asgy 29. 4. 2011 17:52

Dřive Winamp od verze 2.x až po 5.x, potom Foobar a v poslední době WMP 12. Vyzkoušel jsem i Zune, přijde mi fajn, ale nepodařilo se mi rozchodit scrobblení na last.fm. Pokud máte někdo tip jak rozchodit last.fm u Zune, dejte pls vědět . Já to zkoušel přes Zuse a nechtělo se tomu.
Time waits for no one...
asgy
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 4. 2011 18:07

Kód: Vybrat vše
Polemizovat jde s čímkoliv, to máš pravdu. Já jsem vyzkoušel hodně přehrávačů a nakonec jsem zůstal u WMP, vyhovuje mi nejvíc.

Za dvacet let jsem jich taky par otestoval - pro mne je WMP nepoužitelný ale oproti minulosti učinil vyznamný krok kupředu....
Osobně preferuji varianty mplayeru ktere maji grafickou nadstavbu a aimp protože winamp se nebezpečně moc přibližil za ty roky právě WMP svojí filozofií.Takže sto lidí sto chutí.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akira.uzai 29. 4. 2011 18:16

Faramir píše:Samozřejmě Windows Media Player, nemám potřebu instalovat jiný přehrávač, když ten nejlepší je rovnou v systému. Má nejlepší knihovnu, umí doplňovat tagy, ripovat hudbu do WMA nebo MP3 a zpětně ji vypálit na CD, má intuitivní ovládání a výborné podání zvuku.

nemáš úplně pravdu například na Ubuntu nebo v OsX WMP v systému není, navíc ve Windows XP díky tomu že používá pouze systémové fonty neumí zobrazovat jména interpretů, skladem a alb, které jsou psané kanou, hangulem, atd...

-- 29. 4. 2011 19:29 --

milan.smart píše:
n.marek píše:iTunes - ma podle me nejlepsi organizaci hudby!

Souhlasim, podle me je take iTunes nejlepsi v organizaci hudby. Lyrics a Artworky moji knihovnu hezky zpestruji, na Macu se dokonce s malou utilitkou sami hledaji a stahuji. iTunes pouzivam uz dobrejch 8 nebo 9 let a i kdyz na Windowsech jsou trochu tezkopadnejsi, podle me je to nej program pro organizaci hudebni knihovny a ve spojeni s iPhonem nema chybu. Tezko bych si svoji hudebni knihovnu dokazal bez iTunes predstavit.

akira.uzai píše:LOL, ale za předpokladu že máte naprosto všechny id3 tagy máte perfektně vyplněné (v utf8 kódování) jinak vám iTunes zorganizuje hudbu tak, že ji raději smažete...

Samozrejme ze mame tagy vyplne kdyz iTunes pouzivame odjakziva a o svoji hudebni knihovnu se peclive starame :)

možná na Macku a v zahraničí je iTunes hodně dobrý ale v čechách a na windows je to slabota, proč?
1. covery jdou přidávat pouze ručně (nejdou stahovat automaticky - k tomu je nutný účet v iTunes store a vzít si obrázek z adresáře iTunes na windows neumí)
2. na win se spouští po instalaci spousta bordelu (myšleno zbytečných služeb, spouštěných po startu win a souvisejících s iTunes)
3. program na windows nejede moc rychle
4. pro někoho může být nevýhoda i jiný vzhled ale já si myslím, že by apple při portaci svých programů na win neměl degradovat i GUI přizpůsobováním se vzhledu windows
5. v ČR nelze přes iTunes ofiko nakupovat (za což samotný program nemůže)
6. slabší možnosti přizpůsobení /i když nejsou tolik potřeba)
7. nelze si "pouze" pustit hudbu (bez nutnosti cpát vše do knihovny) ale to je dlouhodobý a velký trend, který v poslední době sleduji napříč všemi platformami...
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 29. 4. 2011 19:13

Ja si ty covery pridaval na widlich rucne, neni to zas tak hrozne kdyz to clovek dela postupne, vzdy kdyz do knihovny neco pridavam dam k tomu i cover :)
Na Macu je na to utilitka TunesArt, ktera je free a dela to automaticky a i s textama..
Jo jen pustit hudbu bez pridani nejde to je pravda, ale ja pouziju VLC nebo quick look a kdyz se mi song libi pridam si ho do knihovny.
Prave existence knihovny a automaticky organizovani je pro me velka vyhoda, a kdyz pak nejakej song potrebuju nekam zkopirovat neni nic jednodussiho nez si ho v iTunes najit a vytahnout treba na plochu :)
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 4. 2011 19:37

na win je solidni počet veciček co covry řeši uplně vklidu.QCD když sis poladil tak knihovnu řeši uplně luxusně,lyrics,art,historie,milion dalšich blbin.Nemyslim že by pro člověka co nema MAC mělo itunes jednu jedinou vyhodu,na MACU ma svy opodstatnění.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JeffRaska 29. 4. 2011 20:22

Winamp 5.61 Lite, který je ořezaný od všech věcí jako media library atd. Oproti využitých 120 MB u klasické verze, využivá pouze nějakých 10 MB RAM.
JeffRaska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milan.smart 29. 4. 2011 20:50

Ono zalezi na co si clovek zvykne, tenkrat pred 9 lety mi prosly pod rukama WMP, Winamp mozna jeste nejaky JetAudio a pak iTunes, to se mi zalibilo, zvykl jsem si a pak už nebyl duvod měnit. Navic ted s iPhonem a iPadem jsem rad ze tenkrat to bylo prave iTunes na co sem si zvyknul, protoze k iPhonu je docela potřeba..
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior

Odeslat příspěvekod asgy 30. 4. 2011 00:25

Je pravda, že záleží na vkusu. Někomu je nějaká Media Library ukradená, já osobně bych bez ní byl na nervy. Pokud někdo funguje na MACu nebo využívá iPod / iPhone, tak je volba jasná. Prostě si stačí vybrat, co člověku sedne a nebát se zkusit něco jinýho.
Time waits for no one...
asgy
Junior

Odeslat příspěvekod EtHANBB 30. 4. 2011 01:16

Win XP = WMP 10
Win 7 = WMP 12
Mac = iTunes

niekto sa stazoval na problemy s viacdiskovymi albumami ... staci pouzivat cislovanie 101, 102 ... 122 potom dalsie CD 201, 202 ... 122. Vtedy je to bez problemov ;-) ... a nikdy mi ziaden prehravac neznicil tagy.
EtHANBB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jxjl 30. 4. 2011 10:55

Na hudbu jednoznačně amarok
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod Zato-One 30. 4. 2011 19:29

Hledám přehrávač, který by uměl dobře seřazovat alba a to podle mého velice konkrétního požadavku. Veškerou hudbu mám ve složkách a přes ně ji přehrávám - pravým kliknutím a klikem na "Play with jeAudio". Hudby mám hodně a velice hezky setříděnou: Každá skupina má svoji složku a v ní jsou složky alb, pro každé album jedna - album mám vždy pojmenované přesně takhle: "Skupina - Rok - Název alba". Tím chci říct, že přehled hudby nemám v hudebním přehrávači, ale spouštím ji z průzkumníka. U Androidu to mám jinak - album z PC průzkumníka zkopíruji do mého Desiru a tam se mi velice hezky seřadí přímo v přehrávači.
Zde se dostávám k problému - nesetkal jsem se s žádným hud. přehrávačem na PC, který by řadil tak přehledně a jednoduše jako tento Android přehrávač. Příklad: Do svého telefonu zkopíruji alba pojmenovaná následovně (a dejme tomu, že tam jiná nemám): "Tool - 1996 - Aenima" a "Tool - 2001 - Lateralus". V hudebním přehrávači mám možnost zobrazení podle skupin, alb, písniček, playlistů a žánrů. Podle uvedeného příkladu uvidím v přehledu skupin Tool, v přehledu alb Aenima a Lateralus, v přehledu písniček veškeré písničky atd.
Jak to třídí přehrávače v PC? Zkoušel jsem Win. Media Center a trial J.River Media Center (jetAudio ani nemá smysl zmiňovat, tam ten přehled stojí za prd). V obou se hudba třídí podle parametrů uvedených u každé písničky, což se mi nelíbí. Příklad: Mám tři alba od skupiny Tool, přehrávač mi je v přehledu skupin roztřídí následovně: Tool, tool band, Unknown - tedy každé jinam - to se mi stalo u J.Riveru. U WM Centeru se mi zase stalo, že písničky měli jiné parametry a z jednoho alba mi vznikly tři stejná alba, mezi kterými ty písničky byly roztříděny právě proto, že se lišili parametry.

Hledám tedy přehrávač, který mi rozdělí hudbu podle toho, jak ji mám v průzkumníkovi, pochopí kam ji má zařadit podle názvu složek a ne podle parametrů u písniček, které občas chybí nebo se občas mezi podobnými písničkami liší.

Pokud možno chci, aby ten přehrávač ukazoval náhledy alb (mám v každé složce alba skrytý obrázek alba s názvem "Folder" a Android přehrávač, WM Center i J.River přehledně zobrazují jejich náhledy). A nejlépe, aby ten přehrávač byl určen pouze na hudbu, aby se mi tam nepletli videa, obrázky atd.

Neznáte někdo takový přehrávač :-D ?

Doufám, že jste pochopili z mého rozsáhlého popisu problému, co mám na mysli :-D .

U J.Riveru způsob řazení možná šlo nějak nastavit, ale těch nastavení má tolik, že jsem to v něm nenašel.

Mimochodem potřebuji to na Win 7.
Zato-One
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurcatovium 30. 4. 2011 22:25

Postupně jsem od Winampu přešel přes Aimp k Foobaru a neměnil bych už ani náhodou. Chce to trošku si s ním pohrát a vyladit k obrazu svému, ale jakmile to člověk jednou udělá, tak ... už nebude chtít měnit. Za mě tedy jednoznačně foobar.

Na netové rádia jsem ještě používal plugin do mirandy, ale za posledního půl roku jsem zapnul možná 1x beat, takže už vlastně nepoužívám nic :-D
kurcatovium
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka