Nejlepší program pro převody formátů videa

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pety 5. 8. 2011 16:39

Většina programů, které jsem zkoušel, neumí základní věc - 720x576 pixelů v poměru stran 16:9, jak to umí každé blbé DVD. Případně se tváří, že umí, ale výsledek je 4:3, nebo vyjede 1024x576 (finta Format Factory). Kromě toho skoro žádný neumí volbu Letterbox/Pan and scan.
Takže nakonec je to placený program od Xilisoftu. Má ještě jednu výhodu, využívá AMD Apps (dříve ATI Stream).
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod Aminux 5. 8. 2011 16:47

Já myslím, že Avidemux-nastavení kodeku by to mělo jít. V podstatě je to záležitostí nastavení kodeku. Jinak nevim na co to ještě dneska používat. Nejni lepší to mít 1:1? Kvůli někomu kdo má starej přehrávač?
Každopádně by to mělo jít změnit. Existoval prográmek ReStream pro MPEG2, nebo MPEG4modifier.

Ten FF je vpodstatě jen grafická nadstavba nad FFMPEG, Avisynth, MPlayer a já nevim co ještě. Pokud člověk často převádí video se stejným nastavením, je možná lepší napsat skript, udělat zástupce na plochu a soubory jen přetahovat na ikonu zástupce. Je to asi nejrychlejší možné řešení.
Aminux
Junior

Odeslat příspěvekod sleepl3ss 5. 8. 2011 17:15

Ještě tu chybí multiplatformní Handbrake.
Častěji ale používám iVi Video Converter (jen OSX), které k filmu nebo seriálu vyhledá a přiřadí veškerá metadata. Po převodu automaticky pošle video do iTunes knihovny.
Občas také iOS Air Video v kombinaci s Air Video serverem (OSX,Win).
sleepl3ss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigpernik 5. 8. 2011 17:34

Já osobně používám AVS Video Converter , je sice placený ale umí mnoho věcí - nastavit poměr stran,nastavit zvukový kodek a bitrate, video codec,frame rate atd. Videa prevede do JAKÉHOKOLIV rozlišení a navíc pro ty "chytré telefony" jsou tam formáty určené přesně pro ně
bigpernik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IQ-tikve 5. 8. 2011 18:32

Když chci rychle něco převést do mkv/mp4 (např. do androidu), tak Handbrake. Mužů si jednoduše zvolit různá nastavení včetně ořezu. A když chci něco převést podle sebe, tak vítězí formatfactory - předvede všechno. Oba jsou, myslím, zadarmo. Z placených zmíním any video converter a videoredo - na vyřezání reklam bez předvádění.
IQ-tikve
Junior

Odeslat příspěvekod quaker66 5. 8. 2011 18:40

mencoder/ffmpeg a shell. Většina těchto programů jsou jen frontendy k ffmpegu. Format Factory navíc ještě porušuje licenci.
quaker66
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 5. 8. 2011 18:58

Jednoznačně XMedia Recode. Přívětivé uživatelské rozhraní, hafl formátu a čeština.

Screeny: http://www.xmedia-recode.de/screenshots.html
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
peta809
Junior

Odeslat příspěvekod jenda445 5. 8. 2011 19:07

Určitě Format factory je to dobrý pomocník.
jenda445
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GeBu 5. 8. 2011 19:17

Takže Format factory je nadstavba na FFMpeg?

quaker66 píše:mencoder/ffmpeg a shell. Většina těchto programů jsou jen frontendy k ffmpegu. Format Factory navíc ještě porušuje licenci.
GeBu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetanII 5. 8. 2011 20:34

Format Factory ... netřeba přemýšlet :)
PetanII
Junior

Odeslat příspěvekod okol 5. 8. 2011 21:22

Taky nepremyslim a je to "Super(c)"
http://www.erightsoft.com/SUPER.html
okol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FlanK3r 5. 8. 2011 21:55

jak je to s podporou vícejader u FF?
sestavy:
1)Ryzen 7 1800X, Asus C6H, ROG Strix RX480, 2x 8GB GSKill TridentZ RGB
2)AMD FX 8370@5 GHz, ASUS 970 Pro Gaming/AURA, R9-270x,2x4GB TridentX 2400MHz
FlanK3r
Sponsored by ASUS

Odeslat příspěvekod milotamarek 5. 8. 2011 22:28

Také používám any video converter (ale jeho placenou verzi any dvd converter), jednoduchý program, se spoustou nastavení, který umí i stahovat videa z youtube a následně je rovnou převést. Zkoušel jsem i přes GPU akcelerované CyberLink MediaEspresso a Media Converter 7, které, mně ale kromě rychlosti převodu moc nevyhovovaly. Nenašly by se nějaké jiné, lepší s HW akcelerací?
milotamarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod horaq 6. 8. 2011 09:58

Nejlepsi je samozrejmne program SUPER! :-)
http://www.erightsoft.com/SUPER.html
Nic lepsiho, jednodussiho a univerzalniho neni.
horaq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -Bambulka- 6. 8. 2011 10:40

Na takové to domácí převádění do MP4 Format Factory
SONY VAIO Fit15A Multi-flip, i7-4500U, GeForce GT 735M 2GB, 16GB RAM, 256GB SSD, 15" 2880×1620 touchscreen, Windows 8 64bit -> CAD aplikace, 3D modeling, grafika.
Phone SONY XPERIA T. ß
-Bambulka-
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka