Co používáte na ripování filmů z DVD?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 5. 3. 2013 04:11

Zrušil jsem sbírku DVD, ale zbylo mi pár kousků, které se nedají stáhnout jinde a stojí za digitální archivaci. Už je to dávno, co jsem naposledy ripoval a tuším, že se dost změnilo. Jaký je podle vás aktuálně nejlepší nástroj pro ripování filmů z DVD do AVI případně MP4?

Čekám intuitivní ovládání, inteligentní možnosti nastavení ripu, export titulků buď přímo do videa nebo do samotného souboru...

Díky! Co se tady dozvím si nenechám pro sebe a poslouží to poté i ostatním čtenářům Živě, uděláme na toto téma článek.
David P.
Šéfredaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod algir 5. 3. 2013 07:16

Podle mě je hodně dobrý MeGUI - je zadarmo, ale na druhou stranu není zas tak jednoduchý jako nějaké jiné na 1 kliknutí. Návod co s tím je (v angličtině) zde: http://mewiki.project357.com/wiki/MeGUI Event. v češtině: http://trofan.cz/prevod-dvd-na-mkv/co-b ... otrebovat/
algir
Junior

Odeslat příspěvekod JindNovo 5. 3. 2013 08:07

Osobně na zálohy používám placený DVDFab, v tomto případě podslužbu DVD Ripper
Velké množství předvolených možností pro různé formáty či zařízení včetně dalších úprav pro kodek videa i zvuku. Ovlivnění velikosti souboru buď datovým tokem nebo určením samotné velikosti. Funkce ořezání černých pruhů, změna rozlišení a spousta dalších věcí.

Za nevýhodu považuji, že nelze vybrat více zvukových stop ani když ripuji do mkv (nebo jsem alespoň zatím nepřišel na to jak) a že titulky extrahuje do idx/sub.

Osobně si ale dělám zálohy pouze s CZ zvukem, takže si případné forced titulky vložím přímo do videa.

P.S. Uživateli, který chtěl poradit s ripem BD disků, bylo téma zamčeno. Jaký je rozdíl s tímto tématem, kromě toho, že toto téma založil šéfredaktor?
Nic není tak, jak bychom chtěli, ale chtít je tak strašně málo
JindNovo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 5. 3. 2013 08:16

Stale DVDShrink, a pak treba HandBrake a nebo MKVToolnix.
Ale je pravdou, ze tech ripovani uz je minimum, co drive.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Juwa2 5. 3. 2013 08:48

Winx DVD Ripper 7 Platinum,je k dispozici i omezená free verze. Je rychlý. Nebo Handbrake,ripování do mkv nebo mp4,umí uložit více zvukových stop - hodí se např. u hudebních dvd. Kvalita výborná,výsledný soubor malý,je ale nutno počítat s dlouhou dobou převodu která může být na slabších strojích až 4 násobek reálného času videa. ;-)
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod sojkovec 5. 3. 2013 10:11

MeGUI, nejjednoduší převod originálními enkodéry. Vyžaduje trochu znalostí, ale návodů je na webu dost a dost, při troše snahy to zvládne každý.
sojkovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PClow165 5. 3. 2013 10:54

DvdFab - je to nejaka trial verze ale zatim mi nikdy nevyprsela a vsechny funkce stale funguji - a to ji mam z ofiko stránek
PClow165
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mclane87 5. 3. 2013 11:16

Otevři si stahuj.cz a najdi si nějaký program. Neotravuj celý internet :pozor
Mclane87
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 3. 2013 11:33

warforum.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xkox 5. 3. 2013 11:35

udělej si z toho image a máš to...
xkox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kmarty 5. 3. 2013 11:39

David P. píše:Jaký je podle vás aktuálně nejlepší nástroj pro ripování filmů z DVD do AVI případně MP4?

Čekám intuitivní ovládání, inteligentní možnosti nastavení ripu, export titulků buď přímo do videa nebo do samotného souboru...
Do AVI uz nic, nejradsi to ripuju do MKV, protoze pak muzu nechat titulky v DVDckovym Vobsubu. Na mam Handbrake.
Pokud chci mit titulky textovy, tak holt pak tu titulkovou stopu pres mkvextract vytlucu ven, pomoci subresync zOCRkuju do srt, a nasledne pomoci mkvmerge vymenim misto ty Vobsubovy (srt musi byt v utf8, nejaka nestandardni kodovani a la win1250 se tu nepestuji). Pro MP4 je to hodne podobne.
mkvextract a mkvmerge by melo byt zabaleny v klikaci nadstavbe MKVToolnix.
kmarty
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 5. 3. 2013 11:54

Bych to radeji delal do MP4, ale nepodarilo se mi nijak (spis to asi nejde)? vytvorit kapitoly jako v MKV.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kmarty 5. 3. 2013 12:07

To jsme na tom dost podobne. Ja preferuju MKV jen proto, ze je to s nim o poznani snazsi a daji se s nim delat veci ktere u MP4 nejdou (nebo jsem na to nenasel spolehlivy nastroj).
Pac zrovna ty titulky, to je s MP4 boj. Nejen ze to vobsub nezere, ze to chce pouze textovy titulky, ale navic neni jednotny handler titulku (jablecny saskarny chteji handler "sbtl", ale vsechno ostatni na co jsem narazil chtelo "text").
kmarty
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 5. 3. 2013 12:10

Jasne ze AutoGK. Nic lepsi neni (myslim jak kvalitativne tak obsluhou), nic jine neni potreba pro kvalitni ripy.
A jelikoz dotaz byl pouze na avi a mp4, pak mkv nastroje jako MKVToolnix nema smysl zminovat. Pokud by slo i o ripy v AVC do mkv kantejneru pak je to jasna volba. Zatim se to ale u nas neuchytilo a mkv a h264 stale zustava prioritne pro fullHD a DVDripy v SD do nej dela jen malo kdo.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod piErcE 5. 3. 2013 12:18

Handbrake.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Další stránka