Formát videa souboru *.mkv

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Víťa1 27. 3. 2013 14:35

Zdravím
Přehraji v Windows Media Player video soubor formátu mkv nebo co na to použít? .Za druhé kdybych to potřeboval převést do dvd formátu co k tomu použít? DVD Flick by na to stačil ? nebo co mi radíte pro převod? samozřejmě něco free díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 3. 2013 14:41

záleží na verzi operačního systému...

je úplně nezbytně nutný, používat WMP, namísto MPCHC, kterej si se všemi obvyklými formáty multimédií poradí sám a bez tvé pomoci?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 27. 3. 2013 15:03

Operační systém WXP home SP3 to je k té prvnímu ,no a na tem převod na DVD co doporučuješ ? díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mysel_1 27. 3. 2013 15:51

WMP v zadne verzi Win nedokaze sam o sobe .mkv video prehrat.
Muzete:
1. Nainstalovat VLC Media Player a prehrat to v nem.
2. Nainstalovat bud CCCP kodeky nebo ffdshow a prehrat to ve WMP.
3. Nainstalovat MPC HC a prehrat to v nem.
...
Mysel_1
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 27. 3. 2013 15:56

... s tím, že instalace kodeků je ta nejhorší možnost ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mysel_1 27. 3. 2013 17:53

Proc nejhorsi? Nejedna se o zadne neproverene nebo kontroverzni baliky, ale o CCCP / ffdshow, o proverenou klasiku.
Mysel_1
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 3. 2013 18:18

Protože jsou nízkoúrovňové.
Ovšem v prastaré dětské herní edici OS:
Víťa1 píše:Operační systém WXP home SP3

je to ± šumafuk, protože BFU stejně každou chvíli instaluje OS znovu:
A/ neumí si doinstalovat chybějící profi ntbackup;
B/ ani si nekoupí licenci pro klonovací sw typu Norton Ghost nebo Acronis TI apod.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 29. 3. 2013 10:11

Mysel_1:
"nebo ffdshow" ... ffdshow nemá splitter na mkv

Milanr1:
Splittery a filtry do directshow registruju roky a žádný problém jsem s nimi neměl (lav, ffdshow, haali, VSFilter...). Pokud by s některým byl problém, tak stačí zaregistrovat jinou stabilní verzi nebo jej odregistrovat.
V životě jsem žádný zálohovací program nepotřeboval a nejspíš potřebovat nebudu, rozhodně ne na domácím počítači, to co potřebuju zazálohovat tak zazálohuju ručně.

Víťa1:
mkv ve wmp přehraješ pokud si zaregistruješ splitter na mkv (nejlepší je asi haali, dále je možné použít lav, ten z mpc-hc...) a filter na audio a video v kontejneru mkv (např. h264/aac: lav nebo ffdshow nebo ty z mpc-hc).
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod ladin2 5. 4. 2013 20:49

neni co řešit -POT PLAYER to vše přehraje i blue ray disky,mkv bez problemu,nejlepší free program na videa
ladin2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 4. 2013 22:46

...pro tebe
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků