Jak převést DVD dovolenou na avi nebo mkv kodek 264

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Myskar 22. 7. 2014 11:18

Kamarád mi dal naše stará DVD ze společných dovolených, ale já už DVD nemám a proto chci převést tyto DVD (576p) na soubor na NAS v nejlepší kvalitě a menší velikosti. Poslední dobou jsem si oblíbil filmy v (x.264 nebo h.264) Ripování a audio-video to nebyl nikdy můj IT zájem, tak bych chtěl poradit jaký program použít, parametry výstupu, apod. Jde asi o 50 DVD a vše vypáleno v tom klasickým video kapitolách a chráněno. Díky všem
Myskar
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 22. 7. 2014 11:34

mediacoder treba
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Slondo 22. 7. 2014 11:44

Slondo
Junior

Odeslat příspěvekod zrom 22. 7. 2014 12:24

spíš bych řekl kamarádovi ať dodá zdrojové soubory ze kterých to dělal a nahraje mi je.
Ripovat to z DVD jde, ale je to trochu postavené na hlavu, protože to zřejmě zase sníží kvalitu.
zrom
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 7. 2014 18:32

Proč by to snižovalo kvalitu? DVD je digitální takže si ten soubor klidně stáhnu do PC a můžu s tím dělat co třeba....

Třeba mencoder. http://www.mplayerhq.hu
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Krakatoa 22. 7. 2014 18:53

soban:
Ripování je obvykle ztrátové a tedy dochází ke snížení kvality. Kodekem x264 sice může ripovat i bezztrátově, ale výsledné video bude hooodně moc macaté.

Myskar:
Ripovat pomocí x264 můžeš všelijak.
Za mě přímo utilitkou x264, případně pomocí megui.
Nebo si najdi jakýkoliv jiný program, který umí enkodovat do formátu, do jakého požaduješ, a který ti bude vyhovovat, je jich spousta.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Myskar 23. 7. 2014 09:22

Tak jsem to vyřešil přes program HandBrake a paráda :-) Jinak díky za info všem.
Myskar
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 7. 2014 18:48

Krakatoa píše:soban:
Ripování je obvykle ztrátové a tedy dochází ke snížení kvality. Kodekem x264 sice může ripovat i bezztrátově, ale výsledné video bude hooodně moc macaté.

Co to plácáš za nesmysly?

Ripovaly se pouze audio CD protože ty měly jinak rozmístěné sektory a jinak využívaly CD medium (na CD nebyl FS) a čtení v mechanice nebylo bez chyb protože se nepočítalo s tím že to musí být 100%.

U DVD si ten soubor normálně skopíruji.

Vob (Video Objects) soubory obsahují video, zvuk a titulky a jejich maximální velikost na DVD-Video disku nepřekračuje 1 GB, i když lze pomocí určitého softwaru vyprodukovat i Vob soubory o velikostech několika GB. Obvykle bývá jeden film rozdělen klidně i mezi 8 Vob souborů.
Ifo soubory zase obsahují informace o tom, jaké zvukové stopy a titulky příslušné vob soubory obsahují, a další důležité informace potřebné pro správné fungování DVD-Video disku.
Bup soubory pak představují záložní kopie příslušných ifo souborů.

Samozřejmě pak při převodu kodování můžou nastávat stráty, ale to je věc kodeků.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zrom 23. 7. 2014 20:33

soban píše:Co to plácáš za nesmysly?

Ripovaly se pouze audio CD protože ty měly jinak rozmístěné sektory a jinak využívaly CD medium (na CD nebyl FS) a čtení v mechanice nebylo bez chyb protože se nepočítalo s tím že to musí být 100%.
U DVD si ten soubor normálně skopíruji.

No jen jestli neplácáš ty ;-]

Jistě.. z nezakódovaného DVD prostě jen zkopíruješ .VOB soubory což je zapouzdřený mpeg2, který se dá převést bez ztráty kvality na soubor .mpeg2 a pak normálně přehrávat z NASu (ale výsledná velikost souborů bude podobná jako původní dvdčka tj. 50 DVD = 200-400GB ?)

Pokud to ale tazatel prožene nějakým ripovacím sw, ten to většinou zkonvertuje do nějakého divx, xvid, h264 nejčastěji proto aby získal menší soubory při skoro stejné kvalitě.
Konverzí dochází k překódování videa a tím ke ztrátě kvality (byť to okem nemusí být poznat, je to tak). Všechno to jsou ztrátové formáty, každou konverzí se degraduje kvalita.
zrom
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 7. 2014 22:11

Jasně ale z DVD má originál v maximální kvalitě který si stáhne do PC.

Že to potom prožene nějakým konvertorem tak většinou pro to aby zmenšil soubor a je jasné že se nějaké údaje stratí - ale to už je věc nastavení od uživatele prostě tím že stáhne DVD do PC se nic nestratí.....

PS. Asi jsme se blbě pochopili.

PS2. I kodování je prolomeno takže si ten soubor stáhnu i ze zakodovaného DVD.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý