V MP3 souboru zachovat původní datum vytvoření

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jari 11. 11. 2014 22:24

Dobrý večer, chci se zeptat na jeden nerozlousknutý oříšek.
Chci převést wav soubor do MP3, ale aby zůstal původní čas a datum vytvoření souboru zachován. Tak nevím, jestli to bude vůbec možné. Jde o to, že občas potřebuji převést stovky souborů z wav do MP3, protože zabírají spoustu místa. Po konverzi se původní datum změní na momentální, což je logické. Spíš bude potřeba nějaký speciální program, ve kterém to půjde nastavit. Děkuji za komentář...

edit: ještě jedno optání, v telefonu mám záznam zvuku do Wav, AMR a 3GP. Wav zabírá spoustu místa, čili, co je kvalitnější mimo něj, AMR nebo 3GP?
Naposledy upravil jari dne 11. 11. 2014 22:30, celkově upraveno 1
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 11. 11. 2014 22:30

záleží, v čem to konvertuješ, solidní nástroje na to mají volbu/switch...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jari 11. 11. 2014 22:31

Zkoušel jsem GoldWave a Audiograber, tam tato volba nebyla....
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juwa2 11. 11. 2014 22:42

Převeď to normálně a datum pak změň dodatečně pomocí http://www.petges.lu/home/
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod jari 11. 11. 2014 22:51

to Juwa2 nerozumím, jak dodatečně. U třista souborů mi pro přepíše datum a čas vytvoření, ten původní to asi smaže, nebo ne, je tam někde skrytý a tenhle program ho obnoví?
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 11. 11. 2014 23:44

Hromadně si můžeš nastavit původní datum vytvoření každého souboru pomocí autoit skriptu.
Nejuniverzálnější formát v dnešní době je nejspíš AAC. Nejvhodnější kodeky pro konverzi do tohoto formátu jsou Nero AAC codec a kodek od Aplu (je součástí QuickTime a ovládá se například pomocí utilitky qaac). Pokud chceš GUI pro převod tak oba zvládá MeGUI.
Naposledy upravil Krakatoa dne 12. 11. 2014 03:36, celkově upraveno 1
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod jari 11. 11. 2014 23:53

to Krakatoa? Díky za nasměrování, ale s tímhle nevím, jak bych naložil. Asi to není jak pro mě kliknout v programu pro konverzi na nějaké tlačítko "zachovat datum a čas", ale dík...
Hezký den...
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 12. 11. 2014 00:25

nemám naprosto dokonalej přehled o aktuální nabídce konvertorů s ksichtem a zároveň volbou na zachování file attributů (není to úplně nejčastější požadavek, navíc si z hlavy neumím představit jeho využití), ale letmým gůglem a rychlým testem vím, že to zvládne dBpoweramp s nastaveným "Preserve Source Attributes" z dBpoweramp DSP Effects & Actions balíku...

vím, není zadarmo, ale na jednorázovou akci by těch 21 dnů trial verze mělo stačit...

zcela nepochybně budou k dispozici i alternativy zdarma, ale jak říkám, nemám dokonalej přehled o takto specifickým požadavku...

až budu mít víc času, hodím něco do placu...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 12. 11. 2014 04:40

jari píše:to Krakatoa? Díky za nasměrování, ale s tímhle nevím, jak bych naložil. Asi to není jak pro mě kliknout v programu pro konverzi na nějaké tlačítko "zachovat datum a čas", ale dík...


No jo, u toho se musí i trošku myslet...
Tu máš nástřel:

Kód: Vybrat vše
$k1 = "wav"
$k2 = "mp3"

$len = StringLen ( $k1 )
$hSearch = FileFindFirstFile("1\*." & $k1)
If $hSearch = -1 Then Exit
$sFileName = ""

While 1
   $sFileName = FileFindNextFile($hSearch)
   If @error Then ExitLoop
   $time = FileGetTime ( "1\" & $sFileName, 1, 1 )
   $sFileName = StringTrimRight ( $sFileName, $len + 1 )
   $iFileExists = FileExists("2\" & $sFileName & "." & $k2)
   If $iFileExists Then FileSetTime ( "2\" & $sFileName & "." & $k2, $time, 1)
WEnd

FileClose($hSearch)


Prohledá to soubory wav ve složce 1. Pokud wav najde, podívá se do složky 2, jestli tam není soubor mp3 stejného názvu, pokud ano, uloží v něm datum vytvoření jako původní soubor wav ze složky 1.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod jari 5. 12. 2014 01:12

Díky všem za rady. Ještě bych něco dodal.
to Kernel: píšeš: (není to úplně nejčastější požadavek, navíc si z hlavy neumím představit jeho využití) odpo: Jde o to, že občas potřebuji převést stovky souborů z wav do MP3, protože zabírají spoustu místa. Po konverzi se původní datum změní na momentální, což je logické. Mám ve smartfonu aplikaci na nahrávání hovorů. Formát pro uložení je wav, 3gp a amr. Jelikož je wav nejkvalitnější , ukládám to do něj a pak při hromadném přesypání do PC převedu na MP3. Je mi jasné, že kvalita přenášeného zvuku z telefonu do telefonu není moc dobrá (GSM), ale zachycení do AMR je i pro laika hůře rozlišitelné než ve wav.
A jelikož převedu velké množství souborů do jiného formátu, přijdu o čas jejich původních vytvoření. Ztratím tudíž jejich chronologii.
Toť k obeznámení, proč pídím po řešení. Řešení by mě zajímalo, avšak není to zase tak života důležité , šlo spíše o ten oříšek :-) Díky ještě jednou...

PS Budu rád, pokud časem najdeš nějakou alternativu onoho placeného programu.

to Krakatoa: Vypadá to slibně, ale já s tím kódem pracovat neumím. Pokusím se s tím poprat.
jari
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod von Neurath 5. 12. 2014 07:35

A nevyřešilo by to nejsnadněji to, že si ty soubory pojmenuješ podle data vytvoření? Tedy 2014-12-05-07-39.mp3?
von Neurath
Junior

Odeslat příspěvekod jari 7. 12. 2014 10:59

to von Neurath: Ano, to by bylo hezké, aby každý soubor měl v názvu datum a čas, ale když vysypu z mobilu jednou za dva měsíce kvanta hovorů do PC, nebudu přece ručně přejmenovávat cca 500 souborů jednotlivě. Krásně stačí si je seřadit třeba v TC podle atributů, v tomto případě podle data vytvoření a je to. NJN, po převodu formátu ale tato data zmizí.

to Krakatoa: Můžeš mi prosím napovědět, jak ten tvůj kód aplikovat, nebo alespoń odkázat mě na nějaké místo, kde se o tom dozvím více? Děkuji...
jari
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků