AnyBurn vs. id3 tagy

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kp57 26. 2. 2017 18:07

Ahoj lidi!
K vypalování audio CD používám AnyBurn. Soubory jsou různých(dostupných) formátu MP3, FLAC, WAV ...
V PC jsou jednotlivé skladby normálně pojmenované, včetně názvu alba i interpreta atd.
Po vypálení na CD se však všechny informace ztratí a skladby jsou označeny Track01.cda ...
Poraďte co a jak udělat, abych pak na displeji autorádia viděl název skladby a případně interpreta či album.
Případně poraďte jiný Free Vypalovač.
Za radu předem děkuji.
kp57
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 26. 2. 2017 18:18

Musíš to vypálit jako data CD a tvoje rádio musí podporovat mp3. Pokud podporuje pouze audio CD, tak smůla.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kp57 26. 2. 2017 19:03

Mmmm, díky, už aspoň nemusím dál hledat ...
kp57
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alfah4ns 26. 2. 2017 19:23

Pockej, radio nemusi umet mp3, popisky skladeb umi i CD-A, akorat se pak nebavime o "ID3 tag", ale o "CD-text".
Neznam Anburn a je to dlouho, co jsem naposledy vypaloval audio-CD, ale jit by to melo.
Dle stranek Anyburn by CD-text podporovat mel, takze je to bud o nastaveni, aby ti ho zapsal, nebo ho nemas vyplneny, nebo ho neumi radio, i kdyz v dnesni dobe bych cekal, ze to zvladnou vsechny.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod cernakus 26. 2. 2017 20:07

CD-TEXT umí jen velmi málo autorádií. Obvykle je umí jen ty, co umí ID3 Tagy (MP3), ale u těch je zbytečné se crcat s CD-text. Za svůj život jsem nepotkal tovární autorádio s CD přehrávačem (non-MP3), který by uměl CD-text.

Autorádia třetí strany pak není třeba řešit právě proto, že umí MP3 absolutně všechna už nějaký ten pátek.

Tazatel imho řeší právě problém jak na továrním CD-A only rádiu zobrazit ten text. Ovšem za zkoušku nic nedá.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kp57 26. 2. 2017 22:02

Pánové díky! Protože chci aby to hrálo i na radiích bez podpory MP3 a dávám přednost bezztrátovým formátům a mám radši jedno album = jedno CD, pálím AudioCD.
No a protože v tom mém AnyBurn 3.5 nevidím žádné nastavení pro CD-text, poohlédnu se po jiném vypalovači. Přeji hezký den.
kp57
Kolemjdoucí