Pracovní úkol

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod prof.j.v 14. 1. 2019 19:08

V práci se mi podařilo natočit video o délce 1,9 minut a potřeboval bych místo obličejů zaměstanců BIS nahradit obrázek. Obrázek už mám upravený v Photoshopu. Problém je, že na videu jsou dva zaměstnanci a já potřebuju oba obrázky umístit do videa tak aby se pohybovali jako na videu.

Otázka proto zní existuje freeware na tohle? Nebo budu muset zakoupit program, co to umí? Popřípadě jaký? Jde mi opravdu o program, co tuhle funkci umí. Nejde mi jenom o to umístit obrázek do videa, ale nahradit obličej obrázkem tak aby se pohyboval.

Pokud je program složitý tak se jej naučím. Jde mi hlavně o to aby tuhle funkci opravdu uměl.

Vyhradil jsem si na to maximálně 1500,- Kč. WAREZ verze nemohu používat tak prosím o legální postup jaký program koupit.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 14. 1. 2019 19:54

Takovouto animaci zvládá snad každý druhý video editační program. Například Adobe After Effects, zde máš i návod jak na to: https://www.youtube.com/watch?v=XhQeFXZ9cNs
Jen to ovšem znamená, že musíš ručně vytvořit "body" ve videu po kterých se bude ten obrázek pohybovat. Nevím o žádném nástroji, který by dokázal automaticky detekovat objekty v obraze a vyrobit jednotlivé body, kudy se má obrázek pohybovat. Tohle je prostě manuální práce a nevyhneš se tomu.
Jak je to s cenou netuším. Já tyhle aplikace nepoužívám. Určitě najdeš mnoho dalších aplikací co to umí, ale všude bude princip stejný. Tj budeš muset ručně vytvořit tu animační křivku pro pohyb obrázku.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod prof.j.v 14. 1. 2019 20:18

Toho sem se bál. Děkuju kouknu kolik stojí a uvidím. Já myslel, že existuje něco jako automatická detekce obličeje a tam umístit obrázek a vše potřebné udělá již program.
:)
prof.j.v
Junior