pomoc s nastavením MPC HC pro h264 a h265

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod audis 15. 1. 2019 22:29

je tu prosím nějaký člověk, co rozumí nastavení programu Media player clasic home cinema? Potřeboval bych vyladit nastavení MPCHC tak, aby filmy (720 a 1080p) v h264 a h265 hrály plynule.

Mám starší pc deska http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... support-dl , procesor AMD Phenom II x2 550, ssd MX500, integrovaná grafika na desce HD3200. Ovladače ofiko pro desku už nejsou myslím, ale myslím že mám poslední oficiální (AMD vision 2013.0429.2313.39747). MPCHC mám nastaven dle tohoto návodu http://www-ucjf.troja.mff.cuni.cz/kodys ... t3.php.htm , ale pro nižší nároky na hw mám záložku TITULKY > rozlišení nastaveno na nízké třeba 800x600. MPCHC poslední verze z roku 2017 verze 1,7,13.

1. h264:
před pár lety tyto filmy hrály plynule, záložka TITULKY byla dokonce na vysoké rozlišení titulků. Od té doby proběhly dvě reinstalace pc. Dnes se film nepatrně (není to skoro vidět) seká. Koukat se na to dá, ale pohyb kamery prostě není plynulý. Přehrávání je v režimu "H/W přehrávání". Procesor 10 - 50 %.

2. h265
Vyzkoušel jsem jen zatím tři h265 filmy. Jeden film (před rokem myslím) v pohodě. U dvou filmů dnes obraz je plynulý, ale každých 5 sekund na vteřinu vypadne zvuk. Přehrávání je "SW dekodování". Procesor 96 - 100 %.

x.
Firefox přehrává youtube videa 1080p s mírným trháním obrazu (před lety přitom v pohodě). Přepínám na 720p, v 90 % případů OK, v 10 % nepatrné trhání > přepínám na 480p.

xx:
pro film h265 vyzkoušen i VLC 3,02, mnohem horší, sekal se i obraz.
--------
Jde nějak vyladit MPCHC, aby obé hrálo plynule? Nebo aspoň h264.
Pomohl by mi někdo zkontrolovat aktuálnost ovladače grafiky?
Pomůžu si nákupem externí grafárny za 1000 kč, aby to pět let (a včetně nástupce H265) vydrželo?

Děkuji mnohokráte za rady pro retro pc.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 1. 2019 14:10

Tady bohužel pomůže tak leda nákup grafické karty s HW podporou těchto formátů. Třeba GTX 1030 nebo něco podobného. https://www.czc.cz/gigabyte-gt-1030-silent-low-profile-2g-2gb-gddr5/225005/produkt

Ve tvém případě to vypadá, že grafika nemá HW podporu a procesor to už spíše nedává. Možná ještě zkusit procesor trochu přetaktovat?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 16. 1. 2019 17:46

Budu stručný: 10 let starý procesor. Dochází mu dech.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod audis 17. 1. 2019 21:01

děkuji za reakce.

milsimr:
investovat dva tisíce do grafiky do starého pc se mi nezdá jako rozumné.

jak udělám přetaktování? nepotřebuju to honit bůh ví kam (chci bezúdržbový provoz). Co mám nastavit v biosu pro přetaktování? Současný bios nastavení je viz 2 screeny
https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtjVJ-XOh4UkXkNe4
https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNtjQubNTLcVu7_xe6
Chlazení mám asi dobré (10 minut vytížení procesoru na 100 % = teplota stabilně 42 °C). teplotu si umím sledovat speedfanem pro odzkoušení. Zálohovat bios umím.
děkuji.

-- 17 led 2019 21:14 --

opravuji se:
při filmu h264 vytížení procesoru 98 - 100 % (prve jsem psal 30 - 50 %)
--
vše od počátku napsané, platí pro filmy puštěné z ssd disku počítače.
-------
A ted mě překvapilo: ty samé filmy jsem pustil z nas serveru a
- při filmu h265 se zvuk seká méně často (odhad 3x méně častěji, procesor stále 100 %)
- při filmu h264 je obraz plynulý (předtím pohyb kamery nebyl plynulý), vytížení procesoru 30 %.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 18. 1. 2019 00:59

Sám za sebe si odpověděl
opravuji se:
při filmu h264 vytížení procesoru 98 - 100 % (prve jsem psal 30 - 50 %)


10 let starý CPU... i když přetaktuješ tak vytížení toho čipu bude velké a nebude to optimální.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 1. 2019 00:02

No, na rovinu, tady by 100-200 MHz navíc nepomohlo, a doufat ve více jak 1 GHz+ jako u procesorů Core i5-750 (či novější) u Phenomu asi nelze, kor když jsi omezen chlazením / provozními vlastnostmi.

Takže buď grafická karta s podporou H265, nebo upgrade celého PC, jiná cesta zde bohužel není. Pokud je 2k za novou grafiku moc, podíval bych se ještě po bazarech, kde se prodává kolem 13-15 stovek..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 9. 2. 2019 22:25

milsimr píše:Tady bohužel pomůže tak leda nákup grafické karty s HW podporou těchto formátů. Třeba GTX 1030 nebo něco podobného. https://www.czc.cz/gigabyte-gt-1030-silent-low-profile-2g-2gb-gddr5/225005/produkt

Ve tvém případě to vypadá, že grafika nemá HW podporu a procesor to už spíše nedává. Možná ještě zkusit procesor trochu přetaktovat?

a když koupím tuto grafiku, tak stará nevýkoná deska a procesor nebudou brzdit pro přehrávání filmů a h265 filmy např. v mkv, nebo youtube, poběží vše v plynule?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2019 22:41

Vse plynule bezi i na levnych mobilech, pokud maji HW dekoder.

(odpoved je ANO)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 2. 2019 00:14

Vyskusaj PotPlayer, viac ludom idu filmy plynulejsie ako vo VLC.

Ak chces kupovat novu grafiku, tak odporucam bazar, novu by som do starej zostavy nekupoval, staru grafiku predaj tiez na bazari a vyjde ta to celkom lacno, niektore bazary umoznuju vyskusanie.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 20:52

POTplayer vyzkoušen, hraje uspokojivě stejně jako MPCHC. VLC hraje hůře.

GT 1030 DDR5 (ne DDR4) bazar chápu dobrá rada. díky.

Jen preventivní opakovaný dotaz: u ní píšou ve specs PCI 3,0. Je kompatibilní s moji deskou? http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... support-dl
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 21:10

Nevím proč by nebyla.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 21:18

dobře. děkuji.
U té mé desky se "PCI 3,0" nepíše, jsou tam několik "PCI bůhvíco" a nevěděl jsem, že to je zpětně kompatibilní. Děkuji. Před týdnem jsem googlil kompatibilu, ale stručnou informaci pro BFU jsem nenašel. děkuji vyřízeno.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 21:23

Dvojka trojka bez problémů. Resp p aspoň dosud jsem žádný problém nezažil, což ovšem neznamená, že nemůžeš zrovna Ty mít ten první. ;)

Umím potěšit, což?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 13. 2. 2019 21:26

teorie je jedna věc, praxe druhá. :-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 2. 2019 21:32

Vsak pak dej vedet, jak to dopadlo. :)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků