v čem přesunout audio stopu z DVD na BD?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 23. 12. 2019 03:02

Mám tu DVD jednoho francouzského filmu s českým dabingem. Bohužel ve formátu BD tento film s českým dabingem nevyšel a asi nikdy nevyjde. Nicméně v BD variantě existuje (FR, RUS).
V čem provést transplantaci audio stopy? Ideálně s vyčištěním nepotřebných stop?
Je možné, že bude potřeba doladit i synchronizaci ...
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 5. 2. 2020 17:22

Pár francouzských filmů jsem si už takto pro sebe dělal, ale už jsem to nedával zpátky na Bluray, jenom ve formátu M4V uložil na NAS. Trochu pracnější byla synchronizace českého dabingu, protože verze filmů na DVD byla z trochu jiných zdrojů než Bluray - střihy byly o pár políček posunuty, což při tupém přidání audia způsobilo směrem ke konci filmu větší a větší nesynchronnost.
Před začátkem práce je potřeba ověřit v jaké snímkové frekvenci je Bluray film a na tuto patřičně upravit zdroj z DVD.
Vyřešil jsem to tak, že jsem stáhnul obě verze do počítače a v daVinci Resolve nechal identifikovat střihy scén. Obě takto rozstříhané verze jsem pak natáhl přes sebe do střižny a nastavil překrytí obrazu z Bluray verze polopůhledným obrazem z DVD - tak se pak lehce dá identifikovat kdy je film rozsynchronizovaný. Postupem od začátku filmu to člověk lehce proklikává po jednotlivých střizích a když narazí na rozjetí tak upraví pozici materiálu z DVD.

O jaký film jde?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior