Trhání videa 4K - jen při připojené TV

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ale 7. 5. 2020 16:32

Pořídil jsem si tedy jiný, nový kabel HDMI 2.0 a výsledek je ten samý. Video se pořád zadrhává.

Teď jsem jej teda zapojil na HDMI výstupu na PC (který umět rozlišení 3840x2160 při 60 Hz nemá, ale z nějakého tam je), bez nějaké té redukce a seká se naprosto stejně. Takže vyhozených x stovek za nic. Kabelem to není. Nebo tedy jaká je šance že bych koupil dva různé kabely které nezvládnou přensét co slibují?

Zkusil jsem nahrát video toho, jak to trhání vypadá. Do ca 10 sekundy se video seká, pak do ca 15 sekundy jede pěkně plynule a pak se zase začne trhat a tak dál.

Napadá Vás někoho co by ještě mohlo být špatně? :-(

C220d (S206)
ale
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 5. 2020 17:45

A co takhle nám sdělit tebou utajované HW specifikace toho stroje, ze kterého se to snažíš přehrát? Nebo jde o mašinu z tohohle vlákna? viewtopic.php?f=932&t=1305156&st=0&sk=t&sd=a&start=30
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 5. 2020 18:05

BTW ten cerveny pruh ... ten tam pri prehravani pobiha normalne? A pobiha(l) i na monitoru?


Milsimr: Presne jde o https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4 ... RI011S5K01


Tazatel k tomu ma 50Hz 4k TV, podle specifikace vyrobce nejspis (?) s jednim HDMI2.0 portem (?) Specifikace TV viz odkaz: https://www.panasonic.com/cz/consumer/televizory/4k-tv/tx-58gx810e.specs.html

Rikal jsem si, jak asi 50Hz TV zobrazi 2160p (udajne ukazuje ze bezi 2160p) a jaky to muze mit vliv. Nejsem odbornik na audio/video, ale pokud

1) PC prehrava videosoubor se 7% load CPU
a zaroven
2) Tento 4k soubor je na fullHD monitoru zobrazen plynule,

plyne mi z toho problem "za hranici PC skrine". (Ano, monitor je fullHD, ale to na prehravani 4k filmu nema vliv, film se stale [a plynule] dekoduje ve 4k, jen vysledny obraz je prepocitan do fullHD.)

-

Nebo nekde uvazuji chybne?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ale 7. 5. 2020 19:49

milsimr: ty specifikace nejsou nijak utajované, vzhledem k tomu že ale komponenty vybíral a PC stavěl KineCZek, který mi tvrdí že na přehrávání těchto videí je to PC zcela dostačující, věřím mu a nemám důvod se v nich tu pitvat když to jimi není.

KineCZek: ty dva červené pruhy se dají aktivovat v přehrávači Media Player Classic, slouží právě k odhalení trhání obrazu, resp. ti usnadní si všimnout jak se obraz trhá, pokud se trhá.


Ale už jsem na půl cesty k úspěchu. Zjistil sem že PC a kabel je 100% v pořádku. PC sem odnesl ke kamarádovi s jinou 4K TV a tam se video přehrávalo bez problémů. Žádné sekání, trhání, nic.

Tudíž je něco špatně na mé TV. Co ale, to je mi záhadou, když TV samotná to video bez problémů přehrát dokáže (když ho do něj pustím z NASu a ne z PC). Takže zřejmě něco v nastavení TV. Zkusil jsem zresetovat do továrního nastavení, i pak přepínat všemožná nastavení v menu a zatím bezvýsledně. Teď jsou tři dny volna takže nic, ale v pondělí volám s prosbou o radu do Panasonicu. Páč chyba, resp. problém je schovaný někde v jejich TV.
C220d (S206)
ale
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 7. 5. 2020 20:07

Na TV Hdmi vidím kabel 2.1
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod calebcox 7. 5. 2020 21:01

Pripojovat pro prehravani videa k TV klasicky pocitac? To bylo reseni par let zpatky, kdy nic jineho neexistovalo.
Dnes tam zapojim AndroidTV/AppleTV box, nastavim a nemusim dale resit takovehle problemy s klasickym pocitacem, operacnim systemem a celkove sowtwarovou vybavou(protoze vetsina tam nacpe Windows), nepohodlnym ovladanim (mys/trackpad/klavesnice opravdu neni pohodlne ovladani televize z gauce).
Nekdo namitne ze si to vse muzu upravit (rozhrani OS, ovladani atd.) ale proc to delat kdyz diky vyse popsanym TV boxum nemusim?!
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod pafes 8. 5. 2020 07:26

Zdrojem trhání může být nesoulad snímkové frekvence televizoru a zobrazovaného videa. Když má film 23,976 snímků za sekundu a výstup grafické karty 50 Hz nebo 60 Hz, vznikají pravidelné záškuby obrazu viditelné na pohyblivých scénách, nejlépe při švenku kamery. U přehrávače MPC-HC se dá nastavit automatické přepnutí frekvence Možnosti - přehrávání - na celou obrazovku - automatická změna režimu monitoru pro režim na celou obrazovku. Projeví se při roztažení okna a videa na celou obrazovku krátkým zčernáním obrazovky, kdy proběhne změna režimu monitoru. Při přehrávání z NASu umí třeba KODI na PC automaticky nastavovat frekvenci, ale musí se to nastavit. I když na mém Android TV boxu to nefunguje a musím frekvenci měnit ručně v nastavení Androidu. Při přehrávání z USB flešky v televizoru se televizor umí přepnout sám na frekvenci filmu. Nesouladu frekvencí jako příčině trhání ale neodpovídá skutečnost, že přehrávání na monitoru stejným přehrávačem je plynulé. Monitory nemívají filmovou frekvenci 24 Hz a tam se trhání takto nedá eliminovat. Nevím, kde je příčina, takhle to vypadá, že v televizoru, zvlášť když s jiným televizorem trhání nenastává. Když jsem si kupoval televizor, tak androidový Philips nedokázal změnit snímkovou frekvenci ani z USB ani z NASu přes KODI, televizor Philips základní řady se Saphi to uměl. Nevím, jestli ten dražší byl vadný, oba jsem vrátil a pořídil Samsung.
pafes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 8. 5. 2020 08:58

pafes má pravdu. Používam Kodi a pomohol mi tento postup. Choď do Nastavení-Systém. Pre istotu klikni na ozubené koliesko Štandard a zmeň na Expert. Systém-Zobrazení-Seznam povolení a tam si vyber rozlišení a hlavne zatrhni 23.98, 24.00 a 25.00 Hz. Pak musíš dát do strany a vybrat OK. Když dáš zpet tak se to neuloží. TV má určite zapnutý dopočet snímku a když mu to Kodi predáva v 60 fps tak to delá bordel. Mal som rovnaký problém na mojej 100 Hz TV.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků