Jak otevřít video *.tsv v PC

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slatored325 3. 3. 2021 09:29

Můj DVB-T2 Receiver nahraje video ve formátu *.tsv a film otevřu zase jen v v tomto Receiveru.
Neví pls někdo "včom" to překonvertovat do MP4 (aby to šlo otevřít i v PC a j.)?

Pokusně jsem TSV přejmenoval na DVR a v PC jsem to otevřel, ale chtěl bych to překonvertovat do MP4.

Některé konvertory (npř.Xillisoft) to sice načtou, ale nezkonvertují.

Díky předem za odpo.
JJ
slatored325
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 3. 3. 2021 09:53

Zkus na to použít Handbrake
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 3. 3. 2021 10:59

Nativně by to měl přehrát VLC, jinak uvnitř je většinou MPEG-4 a kodeky H.264/MPEG-4 AVC. V zásadě by tedy mělo stačit přepsat koncovku na .mp4
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 3. 3. 2021 11:25

DVB-T2, alespoň u nás, je v kodeku h.265/HEVC. Nejsem si jist, jestli to přejmenování na MP4 pomůže. V PC to asi problém nebude, ale jiné přehrávače v TV, krabičkách můžou očekávat standardní obsah MP4 souboru.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod pjuricka 3. 3. 2021 13:08

Jste si jistý příponou *.tsv? Není to spíše *.ts? Pak se jedná o transport stream, upravený pro přenos televizního signálu. Většinou jej nelze snadno konvertovat, protože obsahuje specifická tv technická data. Upravit takovy ts soubor do konvertovatelneho stavu lze například pomocí produktu fy Haenlein Software
pjuricka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 3. 3. 2021 16:56

To TSV je zkratka pro Time-Shifted Viewing - dělají to právě zařízení tohoto typu.

Jinak MP4 je koncovka pro MPEG-4, což je specifikace kontejneru (balík obsahu). V něm může být klidně i DivX, nebo zmíněný h.265/HEVC. Na přehrávači je, aby správně detekoval obsah. Přejmenování koncovky mu může pomoci, ale spíš bych to viděl jako test.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků