DVD Authoring

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod marage 8. 6. 2005 19:47

Řeším jeden problém, a to při práci s jakýmkoliv DVD Authorizačním programem. Mám pár klipů v Xvid a chci si z nich udělat DVD. Klipy tam naskládám jeden za druhým, menu odškrtnu že nechci a dám kompilovat. Výsledek jde sice bez problémů přehrát na stolním DVD, ale na PC v PowerDVD i ve WinDVD mi nejde přeskočit z jednoho klipu na další. Každý klip je jeden titul bez kapitol. Nevíte proč to takhle chodí? Díky
marage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod William 8. 6. 2005 19:51

musíš si ty kapitoly nadefinovat :-)) u každeho programu by to mělo byt
William
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JN 9. 6. 2005 06:13

Ty 2 uvedené přehrávače se totiž chovají přesně podle standardu, tak jak mají. Taky mě to nejprve překvapilo, ale naštěstí stolní přehrávač, kde jsem to pak zkoušel (Samsung a později i Pioneer), mi kapitoly uměl přeskakovat (nedrží se tak striktně normy). Pokud trváš na tom aby ti to fungovalo i v sw přehrávačích, musíš spojit všechny klipy do jednoho a pak definovat kapitoly. Z osobní zkušenosti (Ulead DVD Workshop, DVD Movie Factory, DVDLab) mohou nastat další problémy - nutnost rekódovat spojované klipy, synchronizace zvuk/obraz, nemožnost vložit kapitolu na přesné místo atd... Pokud ti jde o přehrávání ve stolních přehrávačích, nech to být tak, jak to je.
JN
Junior

Odeslat příspěvekod JN 9. 6. 2005 06:15

William: nic nemusí definovat, kapitola se generuje automaticky se začátkem každého nového titulu (zde klipu).
JN
Junior

Odeslat příspěvekod marage 9. 6. 2005 06:49

Chtěl jsem to mít i v PC ok, nemůžu to nějak pochopit, proč to nejde. Samozdřejmě jsem rád, že mi to chodí ve stolním přehrávači (SONY).
Díky
marage
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marage 21. 6. 2005 17:02

Vyřešeno, vše jde udělat v Nero Vision Express. Nejdřív "Edit Movie", nasázet tam jednotlivý klipy (Vznikne jeden dlouhy soubor). Pak z tohodle "edit movie" udělat DVD. Nastavit tam kapitoly a pak to funguje i v softwarových přehrávačích.... :-B
marage
Kolemjdoucí