Ako ripnut set zlozeny z trackov do jednej plynulej mp3 ??

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Heady 19. 7. 2005 16:48

mam audio cd, kde je set (techno pesnicka), ktora ma vyse 60 minut a je rozdelena na tracky (jednotlive platne, ktore dj pouzil - je ich 12 - cize 12 pesniciek). ked to ocuvate vo vezi, tak to znie plynulo, ale v kompe uz nie :(. chcem si to cele ripnut/grabnut do jednej plynulej mp3. lenze neviem cim. mam audiograbber 1.83 nejako to neviem nastavit.
neporadite mi ??
Heady
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Junior

Odeslat příspěvekod zwaw 19. 7. 2005 17:00

pekne si to ripni s tym audiograberom a potom si to v kompe zlep nejakim softikom... napr. auosticamp3 alebo cez cooledit.
je to trochu pracnejsie ale funguje to

druha vec co ma napadla je pripojit lineOUT z veze do lineIN na zvukovke a nahrat si to cele do kompu... a budes to mat pekne v jednom fajliku
Niekto hladá dôvody,
niekto hlada spôsoby.
zwaw
Junior

Odeslat příspěvekod Heady 19. 7. 2005 17:05

zwaw píše:pekne .... fajliku

nieco menej pracne nie je ?? :?
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 19. 7. 2005 17:06

no já myslim, že takový brikule snad potřeba nebudou. umí to EAC, ten je ale trochu složitější ponastavovat, ale určitě se najde spousta jednoduššího softu, kterej ti to zmákne. zkus zapátrat, já zapátrám s tebou :wink: .
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod jech 19. 7. 2005 17:11

Na tohle se používá Exact Audio Copy (EAC) udělá Ti z celýho alba jeden velkej WAV (MP3, Vorbis, AAC, FLAC či cokoliv jinýho) a přidá k tomu CUE sheet, čili kapitoly. Teď z hlavy nevim, jak to nastavit, protože jsem v práci, ale až budu doma tak to můžu vypátrat, pokud to nenajdeš.
Pokud to potom prskneš do nějakýho kontejneru jako je Matroška (MKV), tak můžeš přidat kapitoly a skákat po skladbách. Přitom to bude hrát bez jakychkoliv lupanců nebo mezer. Do MKV souboru můžeš i přidat obálku alba, názvy skladeb a další fičůrky.
Jakmile z toho uděláš jednou klasickým postupem MP3, tak už to nebude nikdy hrát bez pauzy (tzv. gapeless). Pokud chceš dělat MP3 bez mezer, má na to LAME speciální switch, ale stejně to správně přehraje jedině foobar2000. Pokud budou s něčím problémy, tak dej vědět. Jestli umíš anglicky koukni se na http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php. Určitě tam v diskuzi postup najdeš.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod homomorfismus 19. 7. 2005 17:41

btw. grabuješ audio CD často a záležítí ti na kvalitě výsledku?
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Popi 19. 7. 2005 17:52

vzdyt i na pocitaci to jde poslouchat plynule....staci ti blbej winamp a zapnutej x-fade...
..?
Popi
Junior

Odeslat příspěvekod finchos 19. 7. 2005 18:23

nejlepsi je EAC.navod treba tady ... http://www.svethardware.cz/art_doc-B35B ... audio,copy
finchos
Junior

Odeslat příspěvekod Heady 19. 7. 2005 18:40

homomorfismus píše:btw. grabuješ audio CD často a záležítí ti na kvalitě výsledku?
Heady
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 19. 7. 2005 18:43

v tom případě žádnej soft nehledej, protože jsi právě našel EAC a hurá na link, co ti napsal finchos a učit se, učit se, učit se :D . kdybys měl jakýkoli dotaz ohledně EAC, šup sem s nim.
edit: nebo možná založit nový thread o EAC nebo tak nějak a šup tam s nim
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod dess 20. 7. 2005 23:16

Da sa to aj tak,ze konvertujes tracky na wawka a presne si ich zoradis napriklad v softe - ACID, mozes si pridat aj vlastny set :wink:
dess
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Heady 22. 7. 2005 17:13

uz som to spravil !!!
pomocou EAC som si urobil CDimage.wav (som klikol na "Image"), ktory mal 700 MB a to som potom skonvertoval na mp3 cez audiograbber :))
btw, ked som v EAC klikol na MP3, tak mi to grabblo jak audiograbber, cize na samotne tracky :(
Heady
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 22. 7. 2005 17:18

EAC ti cédo umí nagrabovat i do zkomprimovanýho image, jen tam tu volbu nemáš v podobě hezky vybarvený ikonky :wink: : Action - Copy image & create cue sheet - Compressed

mimochodem - zběžně jsem prolítnul ten návod a je tam pár věcí, který se mi moc nelíběj:
- určitě bych nezaškrtával "Delete leading and trailing silent blocks"
- moc jsem nepochopil, proč by v "Speed selection" mělo být nastavené cokoli jinýho než Actual (pakliže grabuješ v secure modu)
- určitě bych nezaškrtával "Use Offset Correction for encoding and decoding"
kdyby ses o EAC chtěl dozvědět něco víc, vřele doporučuji k tomuto účelu použítu následující stránku: http://users.pandora.be/satcp/tutorials.htm
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Martincz 27. 7. 2005 09:09

ja sem to udelal v neru,vysledek je moc dobry
Martincz
Kolemjdoucí