Robil uz niekto film v DivX 6?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zbojnix 31. 7. 2005 12:49

Co poviete na novy DivX ? Na akom profile robite filmy a ake nastavenie kvalita/rychlost/kompresia? Co poviete na rychlost - podla mna o nicom . Aky soft na grab pouzivate ?
Zbojnix
zbojnix
Junior

Odeslat příspěvekod lachta 31. 7. 2005 13:03

Doporučoval bych ti odzkoušet i nový mpeg4 kodek x.264 (nebo h.264 z Nero Recode). Je to podstatně schopnější kodek, než divx6 a navíc bych pak měl s kým konzultovat zkušenosti. :)
lachta
Junior

Odeslat příspěvekod zbojnix 1. 8. 2005 21:04

Mne ale ide o kompatibilitu s DVD prehravacom . Ked spravi film tak ho moze pozret aj segra a fotrik - resp moja zena a mne ostane PC len pre mna . Chrapes to ?

Mpeg4 robi aj moj fotak a DVD to nevie prehrat . Obraz je skuely ale aj tak to musim prerabat do DivXu.
Zbojnix
zbojnix
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 1. 8. 2005 21:54

Já používám klasiku(průkopníka)4.12 :lol:
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zbojnix 3. 8. 2005 08:57

Poznam ho.Ja robim v 5.11 podla mna je najrychlejsi a najkvalitnejsi.DivX 6 je o polovicu pomalsi.
Zbojnix
zbojnix
Junior

Odeslat příspěvekod XXTeens 3. 8. 2005 09:11

Xvid je stejně furt lepčí.. :idea:
XXTeens
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zbojnix 7. 8. 2005 12:02

Ako vidim nikto este novy divX neskusal. Tak nic ...
Zbojnix
zbojnix
Junior

Odeslat příspěvekod zbojnix 7. 8. 2005 12:05

To lachta : Spomenul som si ze som robil v Nerorecode v tych prvich verziach ale bol dost nestabilny a pomaly.Chces povedat ze je to uz z Nerom fajn?
Zbojnix
zbojnix
Junior

Odeslat příspěvekod lachta 10. 8. 2005 17:43

sorry za pozdní odpověď, ale když se tak ptáš, tak má odpověd zní ano :)

kódoval jsem asi 5 filmů (od 1,5h výš), některé i víckrát :) a recode mi zatím nespadlo ani jednou. dost mě překvapila i jeho rychlost - při mírnějším nastavení běžel první průchod asi 3x rychleji než samotný film v DVD kvalitě :o, při druhém průchodu se stále držel okolo 30 snímků za sekundu. výsledky toho kodeku jsou přitom výborné i při nízkém bitrate cca 600kb/s.
lachta
Junior

Odeslat příspěvekod cache 10. 8. 2005 19:54

No neda mi nezareagovat..
1) DivX6 nebude v stolnych DVD/DivX prehravacoch este dlho podporovany (ved este ani plne 5.11 nie je podporovany, presnejsie qpel ak sa dobre pamatam).
2) ak je x.264 vyvynuty z referencneho mpeg4, a len vylepsili algoritmy na analyzu a spracovanie vstupu (t.j. lepsia vysledna kvalita spakovaneho), tak na stolnych DVD/DivX prehravacoch pojde.. Mne prehra vsetky druhy DivX (okrem 5.11 qpel), vsetky XviD, ffdshow a dokonca mi prehralo aj 3ivX v AVI (to je apple variacia pre mov)..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků