Převod *.mpg na DVD

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod VildaB 12. 5. 2006 08:20

Zdravím, mám otázku. Když mám několik videí ve formátu *.mpg je možné je všechny převést na jedno DVD? (Samozřejmě nemyslím vypálit ale převést do formátu DVD). Dík
VildaB
Junior

Odeslat příspěvekod zzzs 12. 5. 2006 08:22

Nero vision express to dokaze a este ti aj menu spravi ;)
zzzs
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sCrew 12. 5. 2006 08:43

treba Ulead DVD Factory
Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja.boza 14. 2. 2009 10:23

nero vision to umi,ale ten kdo nema rad menu ho musi dat,protoze pak dvd hraje furt dokola...movie factory nekdy pokurvi synchron obraz zvuk...nevi nekdo jak prevest mpg format na dvd format jinak...?
ja.boza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 2. 2009 10:32

ashampoo burning studio
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja.boza 14. 2. 2009 12:11

hm... vyzkousim.jeste se to pokousim prekonvertorovat v media coderu...ke stazeni volne...vypada to dobre,otazka jaky bude vysledek...dam vedet.
ja.boza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djadja 14. 2. 2009 12:30

ConvertXtoDVD - pokud nechceš menu a chceš ty filmy přehrávat za sebou, tak volba No menu a automatické přehrávání.
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 2. 2009 13:08

Ashampoo Burning Studio je take zdarma (za registraci), navic je to vyborny SW s velkym potencialem a navic je malinke (vzhledem k tomu, co umi) oproti napr. Neru, ktere od verze 8 dela podezrele neplechy v systemu, je obrovske a casto nefunguje jak ma...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja.boza 14. 2. 2009 20:26

takze konecny resume:ashampo burning studio umi vypalit skvele datovy disk ale prevod mpg,nebo mpeg neumi bez chyb v synchronizaci.media coder je dosti slozitej na nastaveni a trva to stejne dlouho jako ve velmi jednoduchem programku convert x to dvd,novejsi verze divx to dvd.z vysledkem convert x to dvd jsem naprosto spokojenej.
ja.boza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 2. 2009 21:38

parada, problem je vyresen, nicmene se mi to cele trochu nezda, jake kodeky (codeck pack, popr. podobne veci) mate v pc?
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foxak 14. 2. 2009 21:53

Iba malu poznamku k problematike. Pises DVD, mas zrejme na mysli DVD video. DVD je iba medium na ktore sa da vsak zapisovat v roznom formate. Neuvadzas na akom zariadeni sa bude to DVD prehravat. Ak myslis klasicky (domaci) DVD prehravac, potom nove prehravace dokazu prehrat aj DivX formaty, takze nepotrebujes ziadne konverzie na DVD video. Len na okraj, ten format DVD video su video subory typu VOB a format je MPEG2. A ak mas na PC problemy s kodekami, nainstaluj si subor kodekov CCCP alebo K-lite. Ale predtym si odinstaluj vsetky doteraz tebou naistalovane kodeky.
foxak
Junior

Odeslat příspěvekod djadja 14. 2. 2009 22:25

Já bych si taky dovolil poznámku. Skvělý a vymakaný ConvertXtoDVD k samotnému převodu žádné kodeky nepotřebuje. Ty jsou potřeba až při přehrávání přes nějaký software přehrávač. Ale jsou takové, jako VLC nebo KM player, teré přehrají téměř vše a mají svoje kodeky. Otázka je v jaké kvalitě. Ale přehrají.
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 15. 2. 2009 10:33

Přesně tak, MPEG2 je zbytečné komprimovat znovu do MPEG2, stačí provést DVD authoring. Nebo zkomprimovat rovnou do MPEG4 (DivX).

Kodeky se používají jen ve VFW systému - v programech typu VirtualDub apod. Pro přehrávání se používají DirectShow filtry. Pravda je, že součástí instalace kodeku bývá obvykle i příslušný DirectShow dekodér.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja.boza 15. 2. 2009 15:49

souhlasim s nazorem,ze dnesni stolni prehravace umi prehrat divx,mpeg4,popr.avi.ale ne vsecky...mel jsem na mysli format dvd kompaktabilni mpeg2,tedy vob soubory.resil jsem prevod divx.mpeg,mpg a avi do mpeg2 bez chyb v synchronizaci obraz zvuk a konvert x umi slozit filmy za sebou i kdyz jsou rozdilneho vstupniho formatu,i s luxusnim menickem i bez.i kazdy prehravac v pc ma sve kodeky,do kterych se nedoporucuje moc zasahovat...
ja.boza
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků