Program na scanovani

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 29. 5. 2006 05:18

Muze mi nekdo poradit fakt spolehlivej a jednoduchej program na scanovani? Textu i obrazku..dik
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cieluch 29. 5. 2006 05:42

Jeden z nejlepších je ABBY Fine Reader.Umí naskenovat a editovat jak obrázky tak samotný text.Protože disponuje i českou lokalizací a také podporu českého jazyka pro skenování textu tak jej používám a jsem s ním naprosto spokojen. Některé(spíše většina) skenovací programy,které jsou dostupné spolu se scanerem neumí pořádně rozpoznat českou diakritiku.Já kupříkladu disponuji scanerem od společnosti HP. A dodaný software je naprosto nedostačující.
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod John Matey 29. 5. 2006 06:31

Recognita Omnipage, ale cena je celkem vysoká, u základní verze (professional) kolem 4 tisíc, verze lepší (Office) kolem 10 tisíc.
John Matey
Junior

Odeslat příspěvekod Kalfa 29. 5. 2006 07:31

doporučuji ten ABBYY Finereader, myslím že už je 9.0 a ta je super :-)
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Junior

Odeslat příspěvekod cieluch 29. 5. 2006 07:37

Kalfa píše:doporučuji ten ABBYY Finereader, myslím že už je 9.0 a ta je super :-) /quote]

Já se přikláním k názoru,že tento software je opravdovou špičkou v dané kategorii. Ale verze 9 prozatím ještě nebyla uvolněna. Momentálně je k dispozici verze 8, zde ke stažení: http://www.abbyy.com/finereader_ocr/ ale rád bych upozornil,že program je placený, ale je možnost stáhnout si verzi TRIAL a vyzkoušet si , jak program pracuje. Já používám verzi 7, ke které mám i loaklizaci do českého jazyka. U verze 8 je k dispozici ke stažení český slovník pro bezproblémové naskenování českých dokumentů.
Notebook UMAX ActionBook 57T,Celeron 2,00GHz,1x 256MB RAM,1x512MB RAM,MS Windows XP Professional SP2,ADSL-Internet Expres
cieluch
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 29. 5. 2006 12:40

dik zkusim
tOplOaDer
Mírně pokročilý