FLV, jak lze převést do jiného videoformátu?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jech 23. 6. 2006 19:07

Ještě dodám odkaz na diskuzi na fóru Doom9 (anglicky). Tady jsem našel způsob jak převést FLV na AVI. Respektive způsob jsem věděl, potřeboval jsem opravený FLV splitter.

Z té diskuze se také zdá, že VP6 dekoder je nyní i v MPlayeru. Takže nakonec by to možná i šlo nejnovějším Mencoderem převést. Doma to zkusím.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solomon7 23. 6. 2006 19:08

ja na to pouzivam total video converter, vie spravit prakticky z hociakeho formatu hociaky iny. prevod z flv do avi robi dost rychlo (3 minutove flv spravi za cca 2 minuty)
solomon7
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 23. 6. 2006 20:05

solomon7 píše:ja na to pouzivam total video converter, vie spravit prakticky z hociakeho formatu hociaky iny. prevod z flv do avi robi dost rychlo (3 minutove flv spravi za cca 2 minuty)


Stejný problém - neumí VP6, alespoň co jsem ho naposledy zkoušel. Je to asi tak měsíc, co jsem se pokoušel FLV-VP6/MP3 zkonvertovat do něčeho rozumnýho. Zkusil jsem snad 20 programů, včetně SUPER, Total Video Converteru, FFMPEGu a Mencoderu. Jediný postup, který fungoval, byl ten, který popisuju - přes AviSynth.

Pokud si myslíte, že Váš program umí to video kzonvertovat, zkuste si převést toto. S FLV to je to stejný jako s AVI, OGG, MP4 nebo MKV. Je to pouze kontejner a uvnitř může být plno různých kompresí, viz. můj výpis o kousek výš.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 23. 6. 2006 21:28

Ty proprietarni technologie, to je mor.... uz aby se zacly pouzivat ty otevrene formaty...
Ripper-CZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 23. 6. 2006 22:48

Ripper-CZ píše:Ty proprietarni technologie, to je mor.... uz aby se zacly pouzivat ty otevrene formaty...


Naprosto souhlasim. Přitom tu jsou kvalitní otevřený technologie.

Jenže z proprietárních technologií tečou peníze - viz. Skype, Microsoft s jeho celym systémem nebo Apple s iTunes a iPodem. Díky zku*venýmu DRM hrajou písničky koupený přes iTunes jenom na iPodu. Moc se mi proto líbí kampaň "Defective by Design", která bojuje proti DRM.

Pokud chce někdo vydělat, musí nejdřív marketingem získat značnou část trhu a potom za pomoci proprietárního řešení zabránit interoperabilitě. Tím zajistí, že jim nikdo nemůže konkurovat.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solomon7 24. 6. 2006 20:39

jech píše:
solomon7 píše:ja na to pouzivam total video converter, vie spravit prakticky z hociakeho formatu hociaky iny. prevod z flv do avi robi dost rychlo (3 minutove flv spravi za cca 2 minuty)


Stejný problém - neumí VP6, alespoň co jsem ho naposledy zkoušel. Je to asi tak měsíc, co jsem se pokoušel FLV-VP6/MP3 zkonvertovat do něčeho rozumnýho. Zkusil jsem snad 20 programů, včetně SUPER, Total Video Converteru, FFMPEGu a Mencoderu. Jediný postup, který fungoval, byl ten, který popisuju - přes AviSynth.

Pokud si myslíte, že Váš program umí to video kzonvertovat, zkuste si převést vurl=http://www.ivankukamarade.cz/jak-jsme-startovali-novy-web.html]toto[/url]. S FLV to je to stejný jako s AVI, OGG, MP4 nebo MKV. Je to pouze kontejner a uvnitř může být plno různých kompresí, viz. můj výpis o kousek výš.o/quote]


nemozem najst zdroj toho videa, posli presny link.

btw ten total video converter pouzivam na videa z video.google a youtube, ktore funguju podobne
solomon7
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 25. 6. 2006 14:47

solomon7
Přímý link nevim, najdeš to ale v cache prohlížeče. Pokud máš třeba FF, tak to je v adresáři C:\Documents and Settings\uživatel\Local Settings\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles\blablabla\Cache\. Tam si seřaď soubory podle velikosti nebo data a to video přejmenuj na *.flv. Bude to pravděpodobně nejnovější soubor v tomhle adresáři a bude mít velikost několik (cca 5) MB.

Jinak videa na Googlu jsou AVI-MPEG-4/MP3 a videa z Youtube jsou FLV-FLV1/MP3. Mě jde ale o video FLV-VP62/MP3 (výchozí formát ve Flash 8 enkoderu).

FLV1 formát obrazu není problém, protože ho zvládá bez problémů libavcodec a tím pádem i FFMPEG a Mencoder.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 20. 7. 2006 20:08

Nová možnost jak zkonvertovat FLV do něčeho použitelnýho je program FLVExtract, který z FLV udělá MP3 a AVI. Potom už neni problém to spojit a případně překomprimovat ve VirtualDubu.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Epe 20. 7. 2006 21:43

Moyea Flash to Video Converter Standard zvladne v klidku prevest i ivanka do avi/mpeg, akorat je to za prachy :(
Epe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 19. 9. 2006 09:02

jech píše:Stáhni si přehrávač aurl=http://www.martijndevisser.com/blog/article/flv-player-updated]FLV Player[/url] a spusť v něm to video. Když najedeš myší do levýho horního rohu, objeví se tlačítko ti]info[/i]. Klikni na to a objeví se Ti informace o videu. Podstatný je Codec ID a audia i videa. Například moje videa jsou tupicky Audio: 2 (=MP3) a Video: 4 (=VP6).

Zde je kompletní výpis kodeků a jejich ID čísel:
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 19. 9. 2006 16:27

Tak vide se mi ve FLVPlayeru chová taky špatně, ale MPC za pomoci interního FLV splitteru, interního MP3 dekoderu a FFDShow video dekoderu to hraje bez problémů. Stejně tak VLC nemá žádné problémy. Video je 320x240, komprese FLV1 (modifikace h.263) a zvuk je MP3, 22 kHz, 64 kbps.

Pokud to chceš zkonvertovat, tak o kousek výš odkazuju program FLVExtract. Ten z toho FLV vyextrahuje zvuk (MP3) a video uloží jako AVI (s FLV1 kompresí). Mam teda trochu problémy s FFDShow, protože mi to video ve VirtualDubu nechce dekódovat, přestože mám FLV1 ve VfW konfiguraci povolený. Možná se ale jedná jenom o chybu tý konkrétní verze FFDShow, kterou mam já. Každopádně přes AviSynth a DirectShowSource už neni žádnej problém to video otevřít.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 19. 9. 2006 21:38

Pokud by jsi náhodou používal linux, tak stačí tenhle příkaz do konzole

Kód: Vybrat vše
ffmpeg -i nazev_souboru.flv -ar 48000 -ac 2 nazev_souboru.avi


zatím jsem s tím převedl všechna vide z youtube, co jsem potřeboval/chtěl
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 20. 9. 2006 14:15

AndrewJ
Ano FFMPEG to umí, pokud to video nemá VP6 kompresi. A FFMPEG lze samozřejmě úplně stejně použít i ve Windows. Případně k němu existuje i GUI přímo na převod FLV - http://rainscape.org.uk/flvconvert.zip.
jech
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 20. 9. 2006 22:45

ja FLV videa treba z You Tube konvertuju rychle a pohodlne pres Total Video Convertor..
tOplOaDer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reysoft 19. 9. 2007 13:40

Návod na prevod FLV do AVI (celkom jednoduchý):
http://www.drejk.wz.cz/clanok.php?id=6
reysoft
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků