FLV, jak lze převést do jiného videoformátu?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jech 19. 9. 2007 18:30

Myslím si, že od té doby, co podporuje FLV Avidemux, nemá smysl používat na to jakýkoliv jiný program. Avidemux disponuje kodeky té nejvyšší kvality (XviD, x264, libavcodec). Pro případnou úpravu videa se dají použít filtry známé z VirtualDubu a AviSynthu, tedy opět to nejlepší, co lze sehnat. Ovládání a konverze je jednoduchá jako facka a může se ponechat původní komprese zvuku. A navíc je Avidemux zadarmo (opensource) a k dispozici pro Windows i Linux.

reysoft
V tom Tvém návodu se nijak nezmiňuješ o kompresi zvuku. Jaký je výsledný formát? Podle mě Ti takhle vznikne PCM zvuk, což způsobí, že výsledné video bude zbytečně mnohem větší než by mohlo být. Také by bylo asi dobré trochu rozebrat nastavení XviD kodeku.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reysoft 22. 9. 2007 19:16

Áno, vznikne tým PCM a video bude väčšie ako by mohlo byť. Žiaľ zvolený program RAD video tools neposkytuje dokonalé nastavenia, čo sa zvuku týka.

Avidemux začal podporovať FLV tuším len nedávno a túto novinku som nestihol zachytiť. Ale pravdepodobne ten návod aktualizujem a využijem tam screeshoty z tohto programu. Ďakujem za informáciu.

Návod som vytvoril len pre začiatočníkov a preto tam chýba absencia ďalších informácií (napr. bližšie nastavenie Xvid/DivX-u). Bol určený hlavne len na to, aby si bežný používateľ, ktorý má na svojom PC nejaké FLV mohol tieto súboru previesť do formátu, ktorému budú rozumieť aj ďalšie zariadenia - a to čo najrýchlejšie a bez zbytočných informácií navyše. Spoliehal som sa na to, že pokročilí používatelia sa už s nastaveniami pohrajú tak, ako to vyhovuje im.
reysoft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 22. 11. 2007 12:25

Snažím se konvertovat jeden FLV do něčeho normálního, ale nedaří se mi to. Pokaždé se desynchronizuje obraz/zvuk. Výše zmíněný FLV player o něm nezjistí kromě rozlišení vůbec nic, MediaInfo zjistí alespoň něco:
Kód: Vybrat vše
Hlavní #0
Celý název a cesta   : D:\FILMY\mortalkombat.flv
Formát               : Flash Video
Velikost souboru     : 7.79 MiB

Video #0
Codec                : Intel H.263
Codec/Info           : Intel H.263
Šířka                : 320pixely
Výška                : 240pixely
Poměr stran          : 4/3

Audio #0
Codec                : MPEG-1L3
Kanál(y)             : 1 kanál
Sampling rate        : 22 KHz
Rozlišení            : 16 bits[/code]

Přehrávání původního FLV je bezproblémové jak v MPC, tak i při použití FLV splitteru.

Už jsem zkoušel FLV Extract, Avidemux, VLC, MediaCoder a nakonec i výše zmíněný postup přes Avisynth.
U pvrních dvou programů synchronizace sedí na začátku a na konci, ale nesedí uprostřed. U Avisynthu je video desynchronizované už při přehrávání AVS skriptu, zkoušel jsem to i bez nastavení FPS.

Původně jsem si to video chtěl ze srandy převést do 3GP a nahrát do mobilu. Teď už to ale beru jako technický problém. Jde o princip. Přece to musí nějak jít. :)
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 22. 11. 2007 13:12

Můžeš to FLV někam uploadnout, kouknul bych na to...
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JendaLinda 22. 11. 2007 13:28

JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JendaLinda 23. 11. 2007 00:35

Tak se mi to nakonec podařilo zkonvertovat v Mencoderu, šlo to hladce.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 23. 11. 2007 07:55

Já jsem na to měl včera bohužel jenom pár minut. Zkoušel jsem to převést do AVI bez rekomprese v Avidemuxu a zdá se mi, že to sedí taky. Dál jsem se ale nedostal...
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JendaLinda 23. 11. 2007 13:41

Já jsem zkoušel v Avidemuxu jak kopírování streamů, tak rekompresi do Huffyuv/PCM a výsledek byl stejný - na začátku a na konci je video synchronní, ale uprostřed se to rozchází.

MPlayer detekoval framerate 29,97fps, tak jsem to zkusil zadat do toho AVS skriptu, ale jeho přehrávání je nesynchronní už od začátku.

Mencoder to převedl do AVI (Huffyuv/PCM) s framerate 29,97fps a synchronizace byla v pořádku. Zajímavé, že MediaCoder si s tím neporadil, když taky používá Mencoder.
JendaLinda
Pokročilý

Předchozí stránka