převod mp4 => avi

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod balu376 2. 10. 2006 13:24

jak mám převést film ve formátu .mp4 do .avi a pak spojit(2cd) v jeden ??
Hledal jsem na foru ale mp4 jsem nikde nenašel

// JakubL - upraven název, pročti si Tipy, jak napsat správný titulek
balu376
Junior

Odeslat příspěvekod cache 2. 10. 2006 13:53

1) Zozen si freeutilitku yamb, je to gui pre mp4box. pomocou neho demuxnes mp4 na avi video a zvlast aac/mp4 audio.
2) pomocou nejakej inej utility skonvertujes aac na wav, ci rovno mp3. ja osobne pouzivam mplayer, da sa niekedy pouzit aj winamp (avsak ak je aac 6kanalove, winamp ulozi 6kanalovy wav a s nim sa zle pracuje, mplayer ulozi stereo wav, ale zase prides o moznost mat 5.1 ac3). Isto existuju aj ine utilitky, isto aj na prevos aac -> ac3, treba hladat.
3) zoberies VirtualDubMod (Nandub ak chces pouzit mp3vbr), otvoris to avi bez zvuku, pridas mp3 (ac3) audio stopu, videu nastavis direct stream copy a ulozis.
4) ked mas takto ulozene obe casti, otvoris prvu opat vo VirtualDubMod (Nandub? neviem, ten som takto este nepouzil), niekde v menu file je moznost pripojit segment, pridas tam to druhe video uz so zvukom, nastavis direct stream copy a ulozis.

Tym by to malo byt hotove. Prevod bez repacku videa funguje urcite (pouzil som to niekolko krat), ale to spajanie som si nie isty, take som este nepotreboval, cize je to len teoreticky.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 2. 10. 2006 18:10

balu376
To si asi hledal špatně, už to tu bylo probíraný. Koukni sem. Převod MP4 na AVI se nedá generalizovat, záleží na tom, jakou má ten MP4 soubor kompresi a podle toho se potom musí postupovat.

cache
VD (a odvozeniny) mají značný problémy se spojovánim videa. Například pokud bude zvuk VBR, tak to nespojí. Na spojování videa je mnohem lepší Avidemux, který navíc umí i MP4.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackknight 5. 10. 2006 13:50

balu376 píše:jak mám převést film ve formátu .mp4 do .avi a pak spojit(2cd) v jeden ??

blackknight
Junior

Odeslat příspěvekod kozzi11 5. 10. 2006 14:13

no myslím že se ptáte na uplnou blbost. Jelikoz .mp4 do .avi muzete previst tak ze prejmenujete koncovku :D. Protoze .avi neni format videa ale jen kontejner v kterem jsou ulozeny audio a video stopy. Takze se ptám do jakého formátu(kodeku) to chcete převést?
Člověk vždy nemusí dostat toco chce, ale má právo si o to říct
kozzi11
Junior

Odeslat příspěvekod jech 5. 10. 2006 14:17

blackknight píše:
balu376 píše:jak mám převést film ve formátu .mp4 do .avi a pak spojit(2cd) v jeden ??

jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 5. 10. 2006 14:52

kozzi11 píše:no myslím že se ptáte na uplnou blbost. Jelikoz .mp4 do .avi muzete previst tak ze prejmenujete koncovku :D.-/quote]

Na to si proboha příšel jak? :roll: Samozřejmě, že přepsat koncovku je úplně nanic. Zkus si odinstalovat MP4 splitter, přemenovat MP4 na AVI a spustit to ve WMP. Samozřejmě to hrát nebude. Koncovka je pouze název, jsou to jenom 3 písmena, který vůbec nic neznamenají.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M.C.Linux (novy) 5. 10. 2006 21:19

Máte-li Linux, pomůže Vám můj program: http://www.mujweb.cz/www/video-mpeg4/index.html :)
Obecně, takovou konverzi, pokud k ní nemáte důvod (stolní přehrávač, ořez videa, ap) si rozmyslete. Doporučuji obě videa spojit do MP4 (přes Avidemux, v nouzi i natvrdo). Změna kontejneru často vyžaduje i převod audia, někdy i videa. (v tomto konkrétním případě by MOŽNÁ stačilo i přepsání fourcc). MOŽNÁ by to šlo i do MKV (pokud je tam korektní mp4v/mp4a).
M.C.Linux (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 5. 10. 2006 22:03

MP4 nemá žádný fourCC. Tenhle nesmysl z dílny Microsoftu je akorát v AVI a ASF.

Překonvertovat video z MP4 do MKV je úplná sranda. Problém je naopak s MPEG-4 AVC v AVI kontejneru. S tím si současná verze MKV Merge korektně neporadí. Musí se to přes MP4Box nejdřív převést na MP4 a potom teprve na MKV. Každopádně pokud chce někdo převádět MP4 na AVI, tak asi kvůli kompatiblitě a z toho pohledu je na tom s MKV i MP4 prašť jako uhoď.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M.C.Linux (novy) 5. 10. 2006 22:52

jech píše:MP4 nemá žádný fourCC. Tenhle nesmysl z dílny Microsoftu je akorát v AVI a ASF.. /quote]

Však ano, tady jde o převod do AVI, a bez fourcc si s tím mnohé přehrávače neporadí.
M.C.Linux (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 6. 10. 2006 08:34

M.C.Linux píše:
jech píše:MP4 nemá žádný fourCC. Tenhle nesmysl z dílny Microsoftu je akorát v AVI a ASF.. /quote]
Však ano, tady jde o převod db]do AVI[/b], a bez fourcc si s tím mnohé přehrávače neporadí.r/quote]

Ale tak FourCC tam program doplní při převodu sám. Ideální je použít DX50 pro MPEG-4 ASP a AVC1 pro MPEG-4 AVC. MPEG-1/2 v AVI je nesmysl.
jech
Pokročilý