Nova DVD nepujdou prehrat na PC ???

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod AIfreezer 4. 10. 2006 16:52

Zdravim,
pujcil sem si z pujcovny film, zadna prevratna novinka... Underworld Evolution 2. Doma sem se chtel na Notebooku podivat nemame totiz zadny dvd prehravac. Tak sem si to pustil v powerdvd ale co to... reklamy jely ale kdyz mel najet film a menu tak se mi to vratilo zpatny na menu powerdvd..... v pujcovne mi rekli ze pry ty nove dvdcka se deliaji s ochranou proti prehrani na PC..... je to pravda a da se s tim neco delat??? Zajimalo by me ktery kreten to vymyslel........ si pujcim film a nemuzu se ani podivat.....
AIfreezer
Junior

Odeslat příspěvekod CrazyDog 4. 10. 2006 20:47

Ano nove DVD maji ochranu, ktera pri vlozeni DVD filmu ti udelaji z DVD mechaniky jen CD mechaniku a tutiz se film neprehraje. Ja na to pouzivam DVD region, ktery tuto ochranu umi prelousknout, ale neni Free a o jinem programu zatim nevim
Život je pes a nebo je pes život? Kdo ví co je na tom pravdy.
CrazyDog
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 4. 10. 2006 20:55

Pekny. Tak ja investuju do PowerDVD a pak mi to neprehraje film? Proti tomu se doufam postavi i vydavatele soft prehravacu. Nebo to je jen zalezitost DVD pro pujcovny?
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod jech 4. 10. 2006 22:20

Zkus přehrávače MPUI (MPlayer), VLC a MPC. Všechny 3 jsou opensource (tedy free) a mohly by to dokázat přehrát. Najdeš je lehce Googlem.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackknight 5. 10. 2006 12:40

AIfreezer píše:Zdravim,
pujcil sem si z pujcovny film, zadna prevratna novinka... Underworld Evolution 2. Doma sem se chtel na Notebooku podivat nemame totiz zadny dvd prehravac. Tak sem si to pustil v powerdvd ale co to... reklamy jely ale kdyz mel najet film a menu tak se mi to vratilo zpatny na menu powerdvd..... v pujcovne mi rekli ze pry ty nove dvdcka se deliaji s ochranou proti prehrani na PC..... je to pravda a da se s tim neco delat??? Zajimalo by me ktery kreten to vymyslel........ si pujcim film a nemuzu se ani podivat.....

Pokud to má být z oblasti freewaru a je to chráněné dvd, pak doporučuji program dvd43 z http://download.copybase.ch/3rdparty/DV ... _Setup.exe jedná se o prográmek na bázi AnyDVD, tudíž on-line deaktivuje některé(velkou část) ochran DVD, pokud to nepomůže, stáhni si trial verzi AnyDVD z http://static.slysoft.com/SetupAnyDVD.exe osobně k němu používám ze stejné "stáje" i program CloneDVD z http://static.slysoft.com/SetupCloneDVD.exe tyto dva programy přelousknou 99,9% ochran DVD, osobně mi nepomohl v jednom jedinném případě za 3 roky aktivního používání

domovské stránky:

http://www.slysoft.com - pro AnyDvd a CloneDVD
http://www.dvd43.com/ - pro DVD43
blackknight
Junior

Odeslat příspěvekod AIfreezer 5. 10. 2006 19:36

diky moc stahl sem si co nejnovejsi verze jsem nasel - CloneDVD v3.9.4.0 a AnyDVD v6.0.7.0 tak snad to pojede asi si to proste budu muset pujcit znovu no. Stejne nechapu jak nekoho mohla napadnout takova kravina znam spousty lidi co se na DVDcka divaj na pocitacich at uz obyc nebo NB..... preoste hodne lidi ma PC na hry nebo praci a tudiz kdyz uz si koupi nebo pujci nejake DVD tak se chce podivat v PC. Ne kazdy kdo si koupi NB nebo PC za tezce nasporene penize a doufa ze mu natom i ty filmy pojedou si jeste muze koupit DVD prehravac i kdyz dnes uz nejsou zas tak drahe ale chapete co chci rict ne ? :)

Proste fakt nechapu ktery kreten tohle vymyslel... ochrana kopirovani to chapu.... ale ochrana prehravani? To uz je jako moc ne? Dyt prijdou o spoustu sledovatelu. Ja jen doufam ze nezavedou ejste tu dalsi picovinu o ktere se mluvilo.... DVD jen do specialnich prehravacu ktere po shlednuti filmu DVD znici...... fakt maji same lepsi napady......
AIfreezer
Junior

Odeslat příspěvekod jech 5. 10. 2006 20:15

Pokud Ti to DVD nebude na počítači hrát, tak to reklamuj a chtěj vrátit peníze. DVD, který nehraje na počítači nesplňuje normu a tudíž to není DVD-Video. Je to nefunkční výrobek, šmejd.

Takže si to DVD doma zkopíruj (pokud to je nutné kvůli přehrání, tak to smíš i podle nového AZ) a vrať jim to zpátky a chtěj peníze. Když to jsou hajzlové, chovej se taky tak a využí situaci ve svuj prospěch.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackknight 6. 10. 2006 17:41

AIfreezer píše:diky moc stahl sem si co nejnovejsi verze jsem nasel - CloneDVD v3.9.4.0 a AnyDVD v6.0.7.0 tak snad to pojede asi si to proste budu muset pujcit znovu no. Stejne nechapu jak nekoho mohla napadnout takova kravina znam spousty lidi co se na DVDcka divaj na pocitacich at uz obyc nebo NB..... preoste hodne lidi ma PC na hry nebo praci a tudiz kdyz uz si koupi nebo pujci nejake DVD tak se chce podivat v PC. Ne kazdy kdo si koupi NB nebo PC za tezce nasporene penize a doufa ze mu natom i ty filmy pojedou si jeste muze koupit DVD prehravac i kdyz dnes uz nejsou zas tak drahe ale chapete co chci rict ne ? :)

Proste fakt nechapu ktery kreten tohle vymyslel... ochrana kopirovani to chapu.... ale ochrana prehravani? To uz je jako moc ne? Dyt prijdou o spoustu sledovatelu. Ja jen doufam ze nezavedou ejste tu dalsi picovinu o ktere se mluvilo.... DVD jen do specialnich prehravacu ktere po shlednuti filmu DVD znici...... fakt maji same lepsi napady......

Jo hold, takový je dnešní svět, jestli jsem pochopil ten nový zákon proti kopírování, tak si nemůžeš udělat ani kopii legálně koupené hry, která má jakoukoli ochranu, což je taky drzost, ale to jsem jen odbočil, abych trochu nastínil, že zákazník je jen loutka pro peníze, která nemá skoro žádná práva :twisted:
blackknight
Junior

Odeslat příspěvekod JSSK 6. 10. 2006 17:57

Ako som pocul tak idu aj tie najnovsie filmy na PC ale musi byt nastaveny region 2. Tolko vyhlasil vyrobca tej ochrany.
SDA T-Mobile
JSSK
Junior

Odeslat příspěvekod M.i.k.y 6. 10. 2006 18:02

konkrétně o tomhle filmu (a ještě jedn má tuhle ochranu) je na netu obsáhlej návod jak ho přehrát (zkopírovat,....vypálit na dvd) já to nezkoušel, ale je to prej celkem složitý (vytvořit 1:1 obraz dvd na disk, ...... dál si to nepamatuju :)
M.i.k.y
Junior

Odeslat příspěvekod jech 6. 10. 2006 19:10

M.i.k.y píše:konkrétně o tomhle filmu (a ještě jedn má tuhle ochranu) je na netu obsáhlej návod jak ho přehrát (zkopírovat,....vypálit na dvd) já to nezkoušel, ale je to prej celkem složitý (vytvořit 1:1 obraz dvd na disk, ...... dál si to nepamatuju :)e/quote]

Myslim si, že bych to zmáknul do hodiny i bez návodu ;-)
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod palics 6. 10. 2006 19:27

jech píše:
M.i.k.y píše:konkrétně o tomhle filmu (a ještě jedn má tuhle ochranu) je na netu obsáhlej návod jak ho přehrát (zkopírovat,....vypálit na dvd) já to nezkoušel, ale je to prej celkem složitý (vytvořit 1:1 obraz dvd na disk, ...... dál si to nepamatuju :)e/quote]

Myslim si, že bych to zmáknul do hodiny i bez návodu ;-)-/quote]

to by bylo abys to taky nezmaknul :D :wink:
palics
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 7. 10. 2006 09:59

JSSK píše:Ako som pocul tak idu aj tie najnovsie filmy na PC ale musi byt nastaveny region 2. Tolko vyhlasil vyrobca tej ochrany.

V ČR a SR se používá region 2, tudíž je jasné, že pro přehrávání zde prodávaných originálních DVD je nutné region 2 nastavit.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý