Pinnacle 9.4.3 zamrzá při rendenování

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sali 21. 11. 2006 07:14

Při rendenování dvd mi Pinnacle zamrzne vždy na té samé minutě tzn asi 55 minut. už to je asi třetí projekt co takhle zkouším.Mám tam sestříhané video bez menu,dozvučení a efektů.Nevím co s tím.Myslíte že by pomohlo přejít zpět na 9.3 ?Děkuji.
sali
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 11. 2006 09:13

1. možnost: nedostatek místa pro dočasné soubory (až 30 GB podle délky a složitosti projektu)


2. Podle mých zkušeností se toto děje tehdy, když je video nagrabované z kamery ve verzi 9.4.3. Je to tvůj případ?

Proto dělám ve verzi 9.3.5, kde se to neděje. (Alespoň se mi to u 9.3.5 nikdy nestalo, u 9.4.3 hned několikrát.)

Přechod na verzi 9.3.5 to nevyřeší, pokud máš video nagrabované v 9.4.3.

Zkus z projektu vystřihnout přesně ten kousíček, kde se to seká - domnívám se, že je tam nějaká chyba (nekorektně zapsaný vypadlý snímek?) Mně to pomohlo.

Možná by pomohlo projet AVI nějakým SW na opravu videa nebo to překódovat pomocí virtual dubu (do stejného formátu, ale full procesing módem), to jsem ale nezkoušel.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 11. 2006 12:47

Ještě mě napadlo, máš nainstalovaný kb904412?

Má řešit nějaké výkonostní problémy s Firewire připojneím kamery.

Ale zase by to pomohlo (možná) pouze pro nově grabované video.
V době, kdy jsem měl problémy, které popisuješ, jsem tuto opravu nainstalovanou neměl, SP2 asi ano.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sali 21. 11. 2006 14:00

Děkiji za odpověd Vladimíre.Takže ...

1. S tím místem je to docela možný jelikož mám na céčku volný 4 giga zase na druhou stranu dočasné soubory posílám na déčko kde je místa dost.
2. Video jsem graboval v Pinnaclu 10,který jsem následně odinstaloval jelikož jsem byl znechucen nad pomalostí a zároveň rozmluven na jiném fóru skrz nestabilitu..Je pravda že jsem jel v 9.3.5 dlouho a v poho.Co ted mám pár měsíců 9.4.3. tak pořád něco. :roll: Takž v tom by byl možná zakopaný pes.
3. Co se týká odstřihnutí problémové části tak to už jsem zkoušel,problém se zase projevil o kus dál na tém samé minutě.

A co se týká winupgradu tak jedu na WinXp Pro Sp2 v plné aktualizaci.Takže zkusím video znovu nagrabovat v 9.3.5 a uvidím a radši uvolním místo na céčku.Šmarjá ať to de......čas mě tlačí... :cry:
sali
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladaj 21. 11. 2006 18:19

A nechceš se toho Pinnaclu raději zbavit? Také jsem řešíval tyto problémy, proto jsem od něj upustil.
ladaj
Junior

Odeslat příspěvekod Doodoo 21. 11. 2006 18:29

Kazdy druhy clovek ma s Pinacle tieto problemy. Pouzivam Ulead video studio, som vysmiaty a nemusim pisat do poradne.

Vymaz Pinacle, a nainstaluj Ulead. Radim ti dobre.
Doodoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sali 21. 11. 2006 21:48

Kucííí,já ho mám rááád :) Dávám mu ještě jednu šanci.Zformátoval jsem céčko,natahuju video v 9.3.5 tak jsem zvědav.Když zklame tak pude.... :-/
sali
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 11. 2006 09:38

sali píše:A co se týká winupgradu tak jedu na WinXp Pro Sp2 v plné aktualizaci.c/quote]


Pozor, mám pocit, že kb904412 se neinstaluje automaticky. Je ho nutno najít a nainstalovat ručně.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 11. 2006 09:44

ladaj píše:A nechceš se toho Pinnaclu raději zbavit? Také jsem řešíval tyto problémy, proto jsem od něj upustil.u/quote]

Doodoo píše:Vymaz Pinacle, a nainstaluj Ulead. Radim ti dobre.


Mám takový pocit, že si asi software nekupujete, nebo jste hóóóhně bohatí, když si můžete dovolit takhle skákat mezi programy (každý z nich řádově 3000Kč) a ani se neobtěžovat najít důvod problémů...
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 11. 2006 09:54

sali píše:problém se zase projevil o kus dál na tém samé minutě.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zaivo 22. 11. 2006 10:19

Používám stejnou verzi a při renderování(při druhém průchodu) se rendering jakoby zastaví pokaždé ve stejné minutě cca v polovině projektu. Dělal jsem to několikrát se stejným zásekem. Potom jsem zvolil uložení renderovaného projektu na disk bez vypalování. Při renderingu se to zase zastavilo ve stejné minutě, ale všimnul jsem si, že počítadlo velikosti disku mění hodnoty a tak jsem tomu dal poslední šanci a nechal běžet rendering dále. Když jsem po cca 30 minutách přišel k PC pinnacle už kompiloval disk a celý projekt jsem následně vypálil bez problémů z již vypočteného obrazu. Myslím si, že pinnacle má problém s většími projekty. Tento měl něco přes dvě hodiny. U předchozího projektu, který měl cca 45 minut jsem tento problém nezaregistroval. Takže moje rada zní: pokud se stav počítadel místa na disku při zatuhnutí mění, dej tomu čas a pinnacle projekt dokončí.
Omlouvám se za délku příspěvku, ale chtěl jsem popsat svoji zkušenost s daným problémem.
zaivo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladaj 22. 11. 2006 10:32

vladimir píše:
ladaj píše:A nechceš se toho Pinnaclu raději zbavit? Také jsem řešíval tyto problémy, proto jsem od něj upustil.u/quote]


Mám takový pocit, že si asi software nekupujete, nebo jste hóóóhně bohatí, když si můžete dovolit takhle skákat mezi programy (každý z nich řádově 3000Kč) a ani se neobtěžovat najít důvod problémů...
ladaj
Junior

Odeslat příspěvekod sali 29. 11. 2006 12:16

Sem nějak usnul na vavřínech měl jsem jiné starosti,ale snažil jsem se dnes ráno,vyrendenovat projekt na dvd,který jsem ještě předtím zkrátil z 114 minut na 94/vím je to hodně ale byla to velká svatba :-) / a navíc jsem zformátoval céčko,udělal místo,naistalil natvrdo 9.3.5 a opět zámrzák na 47 minutě....!!!! Je pravda Vladimíre že jsem měl zvuk v Mpegu takže ho hodím do PCM a zkusím to znovu.Ještě možná varianta problému by mohlo být že jsem samotný obřad točil dvěma kamerama z jiných úhlů a ne stejných značek.Ten export do avi bude až poslední možnost protože je tam dost střihu a pak bych to tam horkotěžko hledal a eliminoval nevhodné zvukové a obrazové přechody.Ta zkušenost u "zaiva" nevím jelikož měl předtím rendering puštěný přes noc a to by snad dotáhl Pinnacle do konce,ale každopádně při další zkoušce na disk mrknu.Díky.Ještě se ozvu.
sali
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 11. 2006 12:44

Sali:
Jak už jsem psal a tady jsi to víceméně potvrdil, přechod na 9.3.5 nepomůže, když je video nagrabované v 9.4.3 (v tvém případě ve verzi 10). Nějaká chyba je asi přímo v AVI-souboru nagrabovaném ve vyšší verzi.

Jak píše Zaivo, že má pocit, že Studio má problém s velkými projekty, tedy asi s projekdy, kde je mnoho scén - opět potvrzuje moje zkušenosti.
Navrhuji stříhat nahotovo 15 - 20-ti minutové úseky ( s výhodou kapitoly budoucího DVD ), ty vyrenderovat do AVI (stejného formátu jako zdrojové video, aby to netrvalo dlouho a aby se neztratila kvalita) a z těch potom (bez detekce scén) vyrenderovat DVD.
Stříhat nahotovo - tím myslím kompletní střih, ozvučení, otitulkování, přidání přechodů.
Pro renderování DVD se už jenom přidá menu.
Tenhle postup podrobněji popisuju na své stránce http://cesty.me.cz/pinnacle/index.html.

Do třetice: jak píše Zaivo, doporučuju zkusit nechat vyrenderovat obraz DVD na disk a následně vypálit třeba v Neru - taky se mi to osvědčilo.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 11. 2006 12:58

ladaj píše:stačí si číst fóra a recenze.e/quote]


Fóra jsou bohužel plné příspěvků lidí, kteří si pořídili nějakou verzi Pinnacle, nejčastěji ani nevěděli, že existují nějaké update a pak nadávají.

Další lidi si tyhle názory přečtou a pak je už jenom papouškují.

:D :D Musím ovšem uznat, že politika Pinnacle, které vydá mnoho verzí, z nichž jenom některé jsou funkční, zrovna neprospívá dobré pověsti tohoto produktu. :D :D

Recenze beru opatrně - píšou je taky jenom lidi a občas se tam vyskytnou hotové perly... Že je někde něco napsané, ještě automaticky neznamená, že je to pravda.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků